V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Což mi připomíná... že bych měl dojet konečně reklamovat ten Mikrotik, co jsem si pořídil. To má být dobrá krabička :D, pokud teda člověk nemá tu smůlu a nedostane jedinej vadnej kus v okolí.Což mi připomíná... že bych měl dojet konečně reklamovat ten Intel Little Valley 2, co jsem si pořídil. To má být dobrá krabička :D, pokud teda člověk nemá tu smůlu a nedostane jedinej vadnej kus v okolí.
Ta EEpromka v FTDIčku (tedy to VENDOR ID a ID) se dá editovat. Je na to soft.
A nebo, když ji uplně vytáhneš, použije to FTDIčko defaultní hodnoty ...
Taky uz dlouho shanim neco na domaci server. Uvazoval jsem Intel Little Valley, VIA EPIA a EFIKA. Porad se ale nemuzu rozhodnout. :(
Jde mi hlavne o nizkou spotrebu elektriny. Vykon je na druhem miste. Taky bych rad pokud mozno nizkou porizovaci cenu. 3kKc za epiu se mi davat nechce; Intel Little Valley ma dobrou cenu ale mam strach o spotrebu (vsechny pc s intelem co mam maji velkou spotrebu). U efiky je spotreba pouze 6W. Pak je jeste moznost predelat hardwarovy router, ale to uz mi prijde lepsi efika.U efiky je spotreba pouze 6W.Tych 6W zavaňa slabým resp. nedostatočným výkonom na požiadavky ktoré na domáci multibox mám. Navyše mi tam chýba LPT port a VGA konektor + jedno voľné PCI na druhú sieťovku.
Tiskni
Sdílej: