Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Tak nevim zda netbookove edice maji svoje opodstatneni kdyz netbooky paradne zvladaji i bezne distribuce ba dokonce windows 7
Jinak kazdopadne dobre tipy.
ba dokonce windows 7No, na Atomu s 1 GiB RAM to dřelo. Tedy alespoň těch pár minut, co si mohly užívat existence. A navíc se dodávají jako nějaká zmršená Starter Edition nebo co. Prostě
dd if=/dev/zero of=/dev/sda bs=1M
.
>>> No, na Atomu s 1 GiB RAM to dřelo
Se ani nedivim kdyz to byl widlebastl od vyrobce. Cista instalace win 7 ultimate z DVD slape naprosto stejne rychle jako win xp taktez ciste instalace.
Vse bez jakychkoli uprav v msconfigu, beh vcetne aera toto mj plne funkcni. RAM po nastartovani vyuzita na cca 300 MB.
Zasadne vypinam swap ci strankovani jak tomu ve win rikaji a nenarazil jsem na problem s nedostatkem RAM a to pri behu Firefoxu s klidne 20 - 30 taby, hrajicim Winampu, spustenem Freerapidu. Veskery HW plne funkcni ihned po instalaci.
U win xp sp3 pokud jsou nadopovany SATA drivery aby se vubec daly intalit tak krom USB portu a VGA rozliseni bez akcelerace nejede NIC.
Ubuntu 9.10 a pozdeji 10.04 tez parada - jak svicary. Veskery HW tez plne funkcni hned po instalaci.
Na takovy mrne je to neuveritelny vykon.
Abych nezapomel: netbook Tohiba NB 100 160 GB HDD, Atom N 270 2 x 1,6 GHz, 1 GB RAM.
Tak nevim zda netbookove edice maji svoje opodstatneni...
Ja na to pouzivam CTRL + TTím otevřeš nějaký konkrétní odkaz v novém tabu?
Tiskni
Sdílej: