Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Dá se z té sítě dostat na Internet?Jasně!
default
, zeptám se vrátného, jestli můžu dovnitř (dhcprequest
), a on řekne, že jo (dhcpoffer
)?
TODO: rozeslat členům KernelUltras token s měřičem alkoholu a požadovat před odesláním každého komentáře autorizaci=když bude úroveň moc nízká (pod 2 promile), odmítne komentář odeslat?
Mimochodem, tušíte někdo, jak je to s legalitou…
)? Udělal jste to tak, že jste problém označil za pouze etický (Tudíž, problém je (pouze) etický.
), a proto nepodléhá právní regulaci (když je pouze etický, není jiný)? Nějak jsem to z toho nedokázal pochopit.
Pokud argumentuju zákonem a ten řeší situaci jinak, než si přejete, tak je zákon špatný? To je netradiční úvaha. Nebo proč je zákon špatný?
Škodu na konektivitě bych určoval z její hodnoty a podle míry neoprávněné spotřeby. K určení hodnoty zpravidla slouží účet za úhradu, ale může být dokázána i jinak - např. ocenění, je-li mi poskytována např. zdarma. Stojí-li mě hypoteticky měsíční 1Mbit/s spojení 1000kč a někdo mi permanentně využívá 500kb/s, tak za měsíc podle mě škoda na konektivitě bude činit 500kč. Samozřejmě by se to muselo v konkrétním případě ohodnotit individuálně, možná i s využitím znaleckého posudku. Zhodnocení míry využití pásma po určitou dobu není otázka z práva a ani nedokážu posoudit, jak by takovou informaci zanlec získal.
Představte si to podobně, jako byste odebíral načerno elektrický proud. Pokud o tom nevíte (tj. pc se připojuje automaticky na volnou síť), pak se asi jen neoprávněně obohatíte.Tohle přirovnání "trochu" pokulhává - elektřina se neplatí paušálně a běžně se po ulici neválí elektrické zásuvky, jejichž majitel dal svolení k tomu, aby se na ně někdo připojil a odebíral jeho elektřinu.
běžně se po ulici neválí elektrické zásuvky, jejichž majitel dal svolení k tomu, aby se na ně někdo připojil a odebíral jeho elektřinu.Tím majitelem, který dal svolení nemyslím DHCP server, ale porůznu rozeseté free wifi hotspoty :)
Síť bych asi rozlišoval podle ESSID.Jde mi o to, proč se k síti
KFC
můžu připojit a k síti Asus
ne Odpověď dhcp serveru však také ani nelze pokládat za právně relevantní souhlas s využíváním sítě.
Běžně jsou myslím používány různé nápisy "free wifi" atd., ne?A nálepku „free wifi“ na dveřích jo?
..Bydlím v jednom nejmenovaném Moravském městě..v tom, co mas vypisane v profile?
..Bydlím v jednom nejmenovaném Moravském městě (zvídaví čtenáři se můžou podívat na můj profil)..:)
http://www.telefonujeme.cz/about5961.html
a diky oskarovi za to)
pokud by vas zajimalo (a jeste jste to nezjistili) jak sit VOIP vypnout pokud neni potreba, tak ve web configu v nastaveni Basic - Wireless lan -> zvolit ssid number 1 (standartne tam je 2) to u me vypnulo VOIP sit. (nasel jsem to tady http://www.telefonujeme.cz/about5961.html
a diky oskarovi za to)
Přesně tak, jde to takto vypnout. Router se restartuje (a pěkně dlouhou chvíli nechce komunikovat - až jsem se orosil :)), ale pak naběhne a VOIP je pryč.
Tiskni
Sdílej: