Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
#!/bin/bash DATA=/data/mp3 send() { echo "$*" > /dev/tcp/localhost/6600 } file="`netcat localhost 6600 <<<'playlistinfo 0 close' | sed -n '/^file/s/^file: //p' | iconv -f utf8 -t iso-8859-2`" path="$DATA/${file%/*}" [[ "x$path" = x ]] && path="$DATA" dir=`kdialog --getexistingdirectory "$path"` [[ $? != 0 ]] && exit dir="${dir#/data/mp3/}" if [[ "x$dir" != x ]]; then if [[ "$1" == "-a" ]]; then send add "\"$dir\"" else send clear send add "\"$dir\"" fi fi send playPozrie sa, co je naloadovane v playliste a podla toho v tom adresi otvori kdialog --getexistingdirectory. Ak je playlist prazdny, tak otvori mp3 "rootdir". Ak je spusteny s parametrom -a (Win+Shift+L), tak to do playlistu iba prida, nepremaze existujuci. A spusti. Nakolko mpd protokol je uzasne jednoduchy, tak nie je nutne ani pouzivat nejakeho dalsieho klienta a da sa ovladat rovno bashom. Jedina vec je, ze mpd chce mp3-ky podla cesty v jeho databaze a nie podla cesty v fs. Takze treba niekedy pridat prefix mp3 "rootdir" a niekedy ubrat.
ncmpc
, kterýho spustím v yakuake (většinou tam na nějaké záložce běží pořád). S tou padavostí to u mě není tak strašný, pokud se vyřadí aRts, se kterým mi mpd rádo navzájem sem tam blokovalo.
Item, "Vložit na konec playlistu"="Execute program, "/home/user/bin/mpc.jamendo.add ", "%l"" Item, "Vložit playlist a přehrát"="Execute program, "/home/user/bin/mpc.jamendo.add -p ", "%l""http://wiki.operacesky.net/index.php?title=%C3%9Apravy_menu_-_z%C3%A1klady
Začal jsem používat ten skript, ale začala mě štvát jedna věc:
Na Jamendu mají mp3 soubory uložený id3 tag až na konci (id3 tagy je samozřejmě možné mít na začátku, nebo dokonce i měnit během hraní) - takže mpd nedokáže tu informaci u streamu přečíst a nezobrazí se popisky k jednotlivým skladbám.
Tento problém lze vyřešit poměrně jednoduše - stačí používat ogg. Drobně jsem proto ten skript poupravil, aby bylo možné vybrat si formát hudebních souborů:
#!/bin/bash NAME=mpc.jamendo.add BASE_URL="http://www.jamendo.com/" PLAY_URL="http://www.jamendo.com/get/track/id/album/audio/plain/" if [[ $# -eq 0 ]]; then echo -e "$NAME -- simple jamendo interface for mpd\ \nusage: $NAME [-p] jamendo_url" exit fi if [[ "$1" == "-p" ]]; then PLAY=0 shift fi if [[ "$1" =~ ^${BASE_URL}.*album/([0-9]*)/?$ ]]; then NUMBER=${BASH_REMATCH[1]} else echo "wrong URL" >&2 exit 1 fi #Choose your encoding: ENC="ogg2" # lowfi OGG q4 #ENC="mp31" # lowfi MP3 (96kbits) (default for streaming / player) #These are probably not working: #ENC="ogg1" # lowfi OGG (q-1) #ENC="ogg3" # hifi OGG q7 #ENC="mp32" # hifi MP3 (200kbits+) (default for archives) [[ $PLAY ]] && mpc clear; wget -O - "${PLAY_URL}${NUMBER}&aue=${ENC}" | mpc add [[ $PLAY ]] && mpc play;
Problém je ale v tom, že v mpd je zřejmě nějaká chyba, taže ten ogg začně přehrávat až po několika minutách (vůbec stahovat se dá jen ogg2 a mp31), a není to problém Jamenda, protože mplayer to přehraje hned. Takže to zatím nic neřeší, ale třeba někdo mpd časem opraví.
Se dívám, že status toho bugu byl nedávno změněn na fixed, takže je to možná v svn verzi spravené už teď - ale nezkoušel jsem to a nerozumím hlášce Fixed in mpd-mk.
Jo a díky za doplnění.
Tiskni
Sdílej: