Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Domu bych si jinak značkový server nekoupil
To já zase jo, akorát by to stálo asi víc než rekostrukce bytu. 7 disků v klasické bedně už je prostě moc, chce to minimálně hotswap rámečky do nějaké sata backplane. K tomu ještě řadič a nějakou normální síťovku. Hotový server má tohle všechno v sobě a ještě otestované. Na to OS podle compatibility listu. Remote karta se hodí samozřejmě vždy.
7 disků v klasické bedně už je prostě moc, chce to minimálně hotswap rámečky do nějaké sata backplane.http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=58334 Bez problémů, pokud ti nevadí redukce pro 5 1/4 pozice. A na domácím serveru se bez rámečků a backplane obejdeš. Teda ty ne, my skromnější v poho
Já vzal značkový server, protože je jako celek navržený na provoz 7x24 a měl by mít dobře navržené chlazení i pro disky.Např. moje notebooky/desktopy taky běží 24x7, no dobře, někdy spím, tak třeba 16x7, ale některé „desktopy“ běží i přes noc. Navíc to vypínání/zapínání může dát součástkám víc zabrat než nepřetržitý provoz. Prostě mi přijde, že nároky na server a intenzivně využívaný desktop se v tomhle moc neliší. P.S. to, že někteří lidé mají na stole nebo pod stolem mizerně navržené krámy, které vydávají zvuk jako když startuje stíhačka (a to nejen když vlezou na nějakou www stránku s flashem) a topí víc než kamna, teď nechme stranou.
>>> Navíc to vypínání/zapínání může dát součástkám víc zabrat než nepřetržitý provoz.
JJ. Soucastky se zahrejou a pak drzi na pomerne stale teplote cimz se omezuje mechanicke namahani (a moznost selhani) pajenych spoju vlivem teplotni roztaznosti.
A kolik to zere elektriky ?
Do 50 W tak to by slo.
Ma to nejaky hypervisor ci neco takoveho pro moznost provozovat vice OS ?
Tiskni
Sdílej: