V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Stable release msys je na Vistě x64 absolutně nestabilní a tak jsem byl nucen stáhnout nestabilní, která byla stabilní+1
Inak je fakt že by som uvítal nejaký package management system na knižnice pre msvcZas tak moc to s tím masochismem nemusíme přehánět.
a mingw, aspoň niečo ako má cygwin...A jaký je rozdíl mezi Cygwinem a balíkovacím systémem pro MinGW?
BTW: Cygwin má i binárku rpm, takže když si uděláte repositář, aneb proti gustu…
zatiaľ čo vo windows to je treba kompilovať a ručne upgradovať...To bude spíš tím, že kompilovat binárky pro Windows se moc nikomu nechce.
Je to oveľa pohodlnejšie než to inštalovať ručne. Veľa knižníc síce ponúka binárky pre msvc, ale to treba ručne sťahovať a pchať do jedného adresára (alebo nastavovať milión ciest ku knižniciam) a potom je tam bordel.Inak je fakt že by som uvítal nejaký package management system na knižnice pre msvcZas tak moc to s tím masochismem nemusíme přehánět.
A jaký je rozdíl mezi Cygwinem a balíkovacím systémem pro MinGW?Že mingw tam má dokopy jeden a pol balíka...
To bude spíš tím, že kompilovat binárky pro Windows se moc nikomu nechce.Pre väčšinu knižníc sú binárky k dispozícii, takže to asi nebude moc pravda... Síce nie vždy priamo od autora, ale použiť sa to väčšinou dá...
Je to oveľa pohodlnejšie než to inštalovať ručne. Veľa knižníc síce ponúka binárky pre msvc, ale to treba ručne sťahovať a pchať do jedného adresára (alebo nastavovať milión ciest ku knižniciam) a potom je tam bordel.Počkat, bavíme se o MSVC?
Že mingw tam má dokopy jeden a pol balíka...A MinGW má někde balíky? A pokud ano, tak kde prosím. Něco mi muselo uniknout.
Pre väčšinu knižníc sú binárky k dispozícii, takže to asi nebude moc pravda... Síce nie vždy priamo od autora, ale použiť sa to väčšinou dá...Jenže je rozdíl mezi binárkami knihoven a binárkami knihoven určitých verzí s určitými zakompilovanými funkcemi. A bavíme se o GNU a né o komerčním softwaru. I když teda uznávám, že situace se poslední dobou výrazně zlepšila.
Počkat, bavíme se o MSVC?To je jedno, msvc a mingw to majú vyriešené v podstate rovnako, a skompilované knižnice sú tiež väčšinou dostupné pre obe...
A MinGW má někde balíky? A pokud ano, tak kde prosím. Něco mi muselo uniknout.To, čo sťahuje a inštaluje ten automated installer, a dá sa to neskôr doinštalovať (väčšinou len časti kompilátora) sa dá považovať za balíky
Jenže je rozdíl mezi binárkami knihoven a binárkami knihoven určitých verzí s určitými zakompilovanými funkcemi. A bavíme se o GNU a né o komerčním softwaru. I když teda uznávám, že situace se poslední dobou výrazně zlepšila.Nj, ale mne väčšinou stačia nejaké základné featury, nepotrebujem napr. SDL s podporou výstupu cez aalib a podobné hovadiny... Plus niektoré knižnice už vedia načítať dostupné "pluginy" dynamicky, takže tam tento problém odpadá...
To, čo sťahuje a inštaluje ten automated installer, a dá sa to neskôr doinštalovať (väčšinou len časti kompilátora) sa dá považovať za balíkyTo jsou jen binárky aby bylo kompilační prostředí kompletní a nebo jako pomocné programy(wget,tar,&ehellip; - kdo to má také pořád tahat ve FireFoxu a rozbalovat ve WinRaru). Ono se to Minimal SYStem nejmenuje jen tak pro radost.
ale moc tam toho nie je...Není nic jednoduššího než zkompilovat a zveřejnit.
Nj, ale mne väčšinou stačia nejaké základné featury, nepotrebujem napr. SDL s podporou výstupu cez aalib a podobné hovadiny...Jenže nejde o to, co stačí Vám, ale co chtějí různé programy a knihovny. Ty většinou brblají, že jim schází nějaká funkce.
Plus niektoré knižnice už vedia načítať dostupné "pluginy" dynamicky, takže tam tento problém odpadá...To je zas proboha co? A radši to nechci ani vědět.
To bude spíš tím, že kompilovat binárky pro Windows se moc nikomu nechce.Ani se nedivím. Kvůli jednomu baťáku (můj aktuální případ) fakt licenci kupovat nebudu. A
bash.exe
s tunou DLL fakt k programu v Javě dodávat nehodlám. Tak holt smůla Stable release msys je na Vistě x64 absolutně nestabilní a tak jsem byl nucen stáhnout nestabilní, která byla stabilníCož je doporučováno i v samotném návodě.
Jenže to se nedá říci o glibmm, která při linkování má milióny "undefined reference to *".Aneb vítejte v kompilačním prostředí systému Windows. Ono překladač a BASH jsou jen začátek a ke kompletnímu a hlavně funkčnímu GNU Build systému vede ještě docela dlouhá a trnitá cesta. Doporučuji alespoň omrknou další kýble předkompilovaných knihoven/programů a také původní Enlightenment Wiki.
Vidím to spíše na nějaký bug v gtkmm, na nějaký hnusný typecast z pointeru na long (který je jako int na Win64 32bitový).Kdepak.
Undefined reference to
říká, že v nějakém ze zdrojáků je použitá funkce, která nebyla definována v žádném z vložených hlavičkových souborů. Důvody může být více(určitě jich bude i více než jsem jich napsal, ale tyto mě zrovna teď napadly):
Ještě to projedu debugerem a zkusím to opravit.Ten umí mluvit jen s binárkami.
Když ne nepodaří, tak se na to asi vykvajznu a zkusím Gtk# a Banshee.Pokud to přeložili vývojáři, znamená to, že to přeložit JDE. Mrkl bych ještě na jejich stránky, jestli tam nějaká dobrá duše nenechala nějaké HOW-TO nebo alespoň nějaká upozornění pro použitou platformu.
Aplikace funguje, dokonce má i ten clearlooks skin, jenže po zavření hlavního okna nastane segmentation fault.A to je právě většinou důsledek toho špatného API(v tomto případě spíše asi ABI) mezi programem a knihovnami.
Vidím to spíše na nějaký bug v gtkmm, na nějaký hnusný typecast z pointeru na long (který je jako int na Win64 32bitový).To patřilo k tomu, že to po zavření okna padá (mingw build s vlastním makefile), ale asi jsem to špatně formuloval.
Tiskni
Sdílej: