Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Pokračování minulého zápisku...
Přesto, že se mi podařilo gtkmm úspěšně zkompilovat a slinkovat, má to jeden háček. Zkompiluji testovací hello world aplikaci - okno a tlačítko. Aplikace funguje, dokonce má i ten clearlooks skin, jenže po zavření hlavního okna nastane segmentation fault. Jak mi někdo radil v diskusi pod mynulým zápisem, zkusil jsem to zkompilovat v msys (v kombinaci s mingw-w64).
Stable release msys je na Vistě x64 absolutně nestabilní a tak jsem byl nucen stáhnout nestabilní, která byla stabilní . Nainstaloval jsem kýbl nutných knihoven/programů, zkopčil jsem tam to 64bit gtk. Zkompiloval jsem tam libsigc++, ten se opět zkompiloval. Jenže to se nedá říci o glibmm, která při linkování má milióny "undefined reference to *". No neba mě to zkoumat a tak si zatím ponechám mnou vytvořené makefile a ručně nakonfigurované "*config.h" soubory. Vidím to spíše na nějaký bug v gtkmm, na nějaký hnusný typecast z pointeru na long (který je jako int na Win64 32bitový). Ještě to projedu debugerem a zkusím to opravit. Když ne nepodaří, tak se na to asi vykvajznu a zkusím Gtk# a Banshee.
Jestli někdo má zájem o ten 64bit clearlooks gtk engine pro 64bit gtk na windows (ke stažení na stránkách gtk), ať se ozve, klidně ho zveřejním. Ve zdrojácích jsem úpravy nedělal, jen jsem vytvořil vlastní makefile, tak snad zdrojáky dávat nemusím, nebo jo? No kdyžtak vám postnu ten makefile o 5 řádcích
Tiskni
Sdílej:
Stable release msys je na Vistě x64 absolutně nestabilní a tak jsem byl nucen stáhnout nestabilní, která byla stabilní+1
Inak je fakt že by som uvítal nejaký package management system na knižnice pre msvcZas tak moc to s tím masochismem nemusíme přehánět.
a mingw, aspoň niečo ako má cygwin...A jaký je rozdíl mezi Cygwinem a balíkovacím systémem pro MinGW?
BTW: Cygwin má i binárku rpm, takže když si uděláte repositář, aneb proti gustu…
zatiaľ čo vo windows to je treba kompilovať a ručne upgradovať...To bude spíš tím, že kompilovat binárky pro Windows se moc nikomu nechce.
Je to oveľa pohodlnejšie než to inštalovať ručne. Veľa knižníc síce ponúka binárky pre msvc, ale to treba ručne sťahovať a pchať do jedného adresára (alebo nastavovať milión ciest ku knižniciam) a potom je tam bordel.Inak je fakt že by som uvítal nejaký package management system na knižnice pre msvcZas tak moc to s tím masochismem nemusíme přehánět.
A jaký je rozdíl mezi Cygwinem a balíkovacím systémem pro MinGW?Že mingw tam má dokopy jeden a pol balíka...
To bude spíš tím, že kompilovat binárky pro Windows se moc nikomu nechce.Pre väčšinu knižníc sú binárky k dispozícii, takže to asi nebude moc pravda... Síce nie vždy priamo od autora, ale použiť sa to väčšinou dá...
Je to oveľa pohodlnejšie než to inštalovať ručne. Veľa knižníc síce ponúka binárky pre msvc, ale to treba ručne sťahovať a pchať do jedného adresára (alebo nastavovať milión ciest ku knižniciam) a potom je tam bordel.Počkat, bavíme se o MSVC?
Že mingw tam má dokopy jeden a pol balíka...A MinGW má někde balíky? A pokud ano, tak kde prosím. Něco mi muselo uniknout.
Pre väčšinu knižníc sú binárky k dispozícii, takže to asi nebude moc pravda... Síce nie vždy priamo od autora, ale použiť sa to väčšinou dá...Jenže je rozdíl mezi binárkami knihoven a binárkami knihoven určitých verzí s určitými zakompilovanými funkcemi. A bavíme se o GNU a né o komerčním softwaru. I když teda uznávám, že situace se poslední dobou výrazně zlepšila.
Počkat, bavíme se o MSVC?To je jedno, msvc a mingw to majú vyriešené v podstate rovnako, a skompilované knižnice sú tiež väčšinou dostupné pre obe...
A MinGW má někde balíky? A pokud ano, tak kde prosím. Něco mi muselo uniknout.To, čo sťahuje a inštaluje ten automated installer, a dá sa to neskôr doinštalovať (väčšinou len časti kompilátora) sa dá považovať za balíky
Jenže je rozdíl mezi binárkami knihoven a binárkami knihoven určitých verzí s určitými zakompilovanými funkcemi. A bavíme se o GNU a né o komerčním softwaru. I když teda uznávám, že situace se poslední dobou výrazně zlepšila.Nj, ale mne väčšinou stačia nejaké základné featury, nepotrebujem napr. SDL s podporou výstupu cez aalib a podobné hovadiny... Plus niektoré knižnice už vedia načítať dostupné "pluginy" dynamicky, takže tam tento problém odpadá...
To, čo sťahuje a inštaluje ten automated installer, a dá sa to neskôr doinštalovať (väčšinou len časti kompilátora) sa dá považovať za balíkyTo jsou jen binárky aby bylo kompilační prostředí kompletní a nebo jako pomocné programy(wget,tar,&ehellip; - kdo to má také pořád tahat ve FireFoxu a rozbalovat ve WinRaru). Ono se to Minimal SYStem nejmenuje jen tak pro radost.
ale moc tam toho nie je...Není nic jednoduššího než zkompilovat a zveřejnit.
Nj, ale mne väčšinou stačia nejaké základné featury, nepotrebujem napr. SDL s podporou výstupu cez aalib a podobné hovadiny...Jenže nejde o to, co stačí Vám, ale co chtějí různé programy a knihovny. Ty většinou brblají, že jim schází nějaká funkce.
Plus niektoré knižnice už vedia načítať dostupné "pluginy" dynamicky, takže tam tento problém odpadá...To je zas proboha co? A radši to nechci ani vědět.
To bude spíš tím, že kompilovat binárky pro Windows se moc nikomu nechce.Ani se nedivím. Kvůli jednomu baťáku (můj aktuální případ) fakt licenci kupovat nebudu. A
bash.exe
s tunou DLL fakt k programu v Javě dodávat nehodlám. Tak holt smůla Stable release msys je na Vistě x64 absolutně nestabilní a tak jsem byl nucen stáhnout nestabilní, která byla stabilníCož je doporučováno i v samotném návodě.
Jenže to se nedá říci o glibmm, která při linkování má milióny "undefined reference to *".Aneb vítejte v kompilačním prostředí systému Windows. Ono překladač a BASH jsou jen začátek a ke kompletnímu a hlavně funkčnímu GNU Build systému vede ještě docela dlouhá a trnitá cesta. Doporučuji alespoň omrknou další kýble předkompilovaných knihoven/programů a také původní Enlightenment Wiki.
Vidím to spíše na nějaký bug v gtkmm, na nějaký hnusný typecast z pointeru na long (který je jako int na Win64 32bitový).Kdepak.
Undefined reference to
říká, že v nějakém ze zdrojáků je použitá funkce, která nebyla definována v žádném z vložených hlavičkových souborů. Důvody může být více(určitě jich bude i více než jsem jich napsal, ale tyto mě zrovna teď napadly):
Ještě to projedu debugerem a zkusím to opravit.Ten umí mluvit jen s binárkami.
Když ne nepodaří, tak se na to asi vykvajznu a zkusím Gtk# a Banshee.Pokud to přeložili vývojáři, znamená to, že to přeložit JDE. Mrkl bych ještě na jejich stránky, jestli tam nějaká dobrá duše nenechala nějaké HOW-TO nebo alespoň nějaká upozornění pro použitou platformu.
Aplikace funguje, dokonce má i ten clearlooks skin, jenže po zavření hlavního okna nastane segmentation fault.A to je právě většinou důsledek toho špatného API(v tomto případě spíše asi ABI) mezi programem a knihovnami.
Vidím to spíše na nějaký bug v gtkmm, na nějaký hnusný typecast z pointeru na long (který je jako int na Win64 32bitový).To patřilo k tomu, že to po zavření okna padá (mingw build s vlastním makefile), ale asi jsem to špatně formuloval.