abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1964 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    15.9.2010 21:49 Mrkva | skóre: 22 | blog: urandom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IE 9 Beta 1 - prohlížeč na ho.no
    <b> a <strong> nejsou povoleny, pokud jsou před tagem <break> - a tedy by se zobrazovaly ve výpise blogů.
    We lived, we danced, we raced, we run, from the oblivion to come, Dressed for the last dance of a hundred thousand suns.
    Jardík avatar 15.9.2010 22:22 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IE 9 Beta 1 - prohlížeč na ho.no
    Aha :-)
    Věřím v jednoho Boha.
    Jendа avatar 15.9.2010 22:04 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IE 9 Beta 1 - prohlížeč na ho.no
    Předpokládám, že málo místa pro taby je tam proto, že IE teď používají především lamy, které stejně netuší, jak taby ovládat. Nejde to přesunout?

    To tlačítko Zpět vytejká! Je dole oříznutý!

    Jinak - jsem sám, komu je z těch dekorací okna, které rozmazávají to, co je pod nimi, nevolno?
    Jardík avatar 15.9.2010 22:25 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IE 9 Beta 1 - prohlížeč na ho.no
    Ta průhlednost jde vypnout. Ale mě se líbí. Jinak tlačítko vytejká, je to humus, skoro už jak v panelech gnome nebo textových polí v KDE.
    Věřím v jednoho Boha.
    tomboytom-deviant avatar 15.9.2010 22:36 tomboytom-deviant | skóre: 7 | blog: lojdovo | .com
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IE 9 Beta 1 - prohlížeč na ho.no
    Ta průhlednost jde vypnout. Ale mě se líbí. Jinak tlačítko vytejká, je to humus, skoro už jak v panelech gnome nebo textových polí v KDE.
    Ono se toho najde víc...
    rou7 avatar 16.9.2010 12:48 rou7 | skóre: 12 | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IE 9 Beta 1 - prohlížeč na ho.no
    Mě v panelu gnome tlačítka nevytýkají. Mohu si to nějak nastavit abych to viděl?
    15.9.2010 22:43 Jirka | skóre: 36
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IE 9 Beta 1 - prohlížeč na ho.no
    To tlačítko Zpět vytejká!
    To jsem chtěl napsat já. :-D

    Nevím proč, ale když jsem ty screenshoty dnes prvně viděl na engadgetu, tak tato věta byla první, co mě napadlo. :-)

    Jinak to rozmazávání se mně osobně líbí (když už ta dekorace je průhledná), protože kdyby to průhledné nebylo, tak by to byl ještě větší zmatek.
    16.9.2010 11:26 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IE 9 Beta 1 - prohlížeč na ho.no
    Jinak - jsem sám, komu je z těch dekorací okna, které rozmazávají to, co je pod nimi, nevolno?
    No to rozhodně nejsi. Už jsem si na to před časem stěžoval v jednom rozáslejším zápisku..
    v Aeru má všechno barvu, která se při nejlepší vůli nedá nazvat jinak než vyblitě průhledná. Nejenže je všechno průhledné ve stylu "Koukejte jak jsme dobří - náš compozitor umí průhlednost! Narvem ji všade!", ale ta průhlednost ještě ke všemu rozmazává, čiliže ať okno nebo panel přesunete kamkoli, barva bude pořád stejně vyblitá.
    16.9.2010 13:07 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IE 9 Beta 1 - prohlížeč na ho.no
    *rozsáhlejším
    Jardík avatar 16.9.2010 15:10 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IE 9 Beta 1 - prohlížeč na ho.no
    Proč si tu průhlednost nevypnete? Můžete změnit i barvu, nebo úplně změnit téma ... (i když těch oficiálních moc není a pro neoficiální se musí zkur*eně patchovat).
    Věřím v jednoho Boha.
    16.9.2010 17:02 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IE 9 Beta 1 - prohlížeč na ho.no
    Proč si tu průhlednost nevypnete?
    Ale jo, já si to, vypnu. Já jsem komentoval výchozí nastavení.
    tomboytom-deviant avatar 15.9.2010 22:15 tomboytom-deviant | skóre: 7 | blog: lojdovo | .com
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IE 9 Beta 1 - prohlížeč na ho.no
    Amerika! Vývojová verze není dokonalá.
    kotyz avatar 16.9.2010 01:03 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IE 9 Beta 1 - prohlížeč na ho.no
    no ale je to uz beta, to znamena ze finalni verze by uz mela vypadat stejne ...
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    =^..^= AmigaPower® avatar 16.9.2010 01:13 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IE 9 Beta 1 - prohlížeč na ho.no
    ...rád bych tě vyvedl z omilu, znáš vtip "Bille, to byla demoverze" :-D
    tsLnox avatar 16.9.2010 15:12 tsLnox | skóre: 31 | blog: Blog jednoho ukecaného Gentoolemana | Žďár nad Sázavou
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IE 9 Beta 1 - prohlížeč na ho.no
    I ty omile! :-P
    kotyz avatar 16.9.2010 19:37 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IE 9 Beta 1 - prohlížeč na ho.no
    znam
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    15.9.2010 22:21 SPM | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IE 9 Beta 1 - prohlížeč na ho.no
    Ještě že mě tyhle rádobywebové prohlížeče pro herní konzole, které nevlastním, už nijak zvlášť netrápí :-)
    =^..^= AmigaPower® avatar 16.9.2010 01:02 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IE 9 Beta 1 - prohlížeč na hoVno
    +1
    kotyz avatar 16.9.2010 01:01 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IE 9 Beta 1 - prohlížeč na ho.no
    vsechny verze IE stali za hovno. takze devitka neni nicim zajimava ani prekvapiva ...
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    16.9.2010 06:49 disorder | blog: weblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IE 9 Beta 1 - prohlížeč na ho.no
    nikoho nezaujima UI, ale zobrazovacie jadro
    16.9.2010 08:12 SPM | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IE 9 Beta 1 - prohlížeč na ho.no
    Což stále nevyvrací fakt, že všechny IE zpětně stály za ..... :)
    16.9.2010 11:28 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IE 9 Beta 1 - prohlížeč na ho.no
    Mně zajímá oboje... No ale u IE bych nevsadil ani na GUI, ani na to jádro :-D
    gtz avatar 16.9.2010 08:54 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IE 9 Beta 1 - prohlížeč na ho.no
    Jardo a nespletl jsi si náhodou server? My explorer nemáme a nepoužíváme, :):) copak ty ho používáš? já pokud musím používat VISTy pak používám kombinaci Chrome a Opera a nemám žádný problém.
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    Jardík avatar 16.9.2010 15:13 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IE 9 Beta 1 - prohlížeč na ho.no
    Internet Explorer je stále jediný oficiálně podporovaný 64bitový prohlížeč pro Windows, ostatní vývojáři ho nebyli schopný vydat, neoficiální buildy Firefoxu stojí za ho*no, pořád padají, protože je špatně lidi od mozilly napsali, dokonce i jejich nightly buildy stojí za velký kulový. Takže mi nezbývá, než používat IE, nebo 64bit chromium ve virtuální mašině (které navíc startuje rychleji, než firefox, včetně započtení času ke startu virtuální mašiny, dokonce i rychleji pak renderuje stránky).
    Věřím v jednoho Boha.
    gtz avatar 16.9.2010 17:40 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IE 9 Beta 1 - prohlížeč na ho.no
    pak není co řešit a používat chromium. Nebo musíš přejít nazpátky na 32-bitové šmejďárny :)
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.