curl up 2026, tj. setkání vývojářů a uživatelů curlu, proběhne opět v Praze. O víkendu 23. a 24. května v Pracovně.
Aplikace pro ověřování věku uživatelů on-line platforem je technicky hotová a brzy bude k dispozici pro občany EU, oznámila dnes předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Půjde podle ní o bezplatné a snadno použitelné řešení, které pomůže chránit děti před škodlivým a nelegálním obsahem. Aplikace bude podle ní fungovat na jakémkoli zařízení a bude zcela anonymní.
V prosinci 2012 byla z linuxového jádra odstraněna podpora procesorů 386. Včera započalo odstraňování podpory procesorů 486.
IuRe (Iuridicum Remedium) vyhlásila Ceny Velkého bratra za rok 2025. Slídily roku jsou automobilka Volkswagen, Meta a česká Ministerstva vnitra a průmyslu a obchodu. Autorem Výroku Velkého bratra je dánský ministr spravedlnosti zpochybňující právo na šifrovanou komunikaci. Naopak Pozitivní cenu získali studenti Masarykovy univerzity za odpor proti nucení do používaní aplikace ISIC.
Po osmi měsících vývoje byla vydána nová verze 0.16.0 programovacího jazyka Zig (Codeberg, Wikipedie). Přispělo 244 vývojářů. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Nejnovější X.Org X server 21.1.22 a Xwayland 24.1.10 řeší 5 bezpečnostních chyb: CVE-2026-33999, CVE-2026-34000, CVE-2026-34001, CVE-2026-34002 a CVE-2026-34003.
Po roce vývoje od vydání verze 1.28.0 byla vydána nová stabilní verze 1.30.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.30.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2026-04-13. Přehled novinek poznámkách k vydání. Nově ve výchozím nastavení příkaz sudo vyžaduje heslo.
Společnost Blackmagic Design oznámila vydání verze 21 svého proprietárního softwaru pro editování videí a korekci barev DaVinci Resolve běžícího také na Linuxu. Z novinek je nutno vypíchnout možnost editování fotografií. Základní verze DaVinci Resolve je k dispozici zdarma. Plnou verzi DaVinci Resolve Studio lze koupit za 295 dolarů.
Multipatformní renderovací jádro webového prohlížeče Servo je na crates.io. S vydáním verze 0.1.0 (LTS).
Není to asi něhaký super, ale lépe to neumím. Je to tuněné pro 8pt fonty / 96dpi. Když u openboxu použiješ 9pt / 96dpi pro titulek, tak doporučuju potunit window.active.label.text.font:shadow=y:shadowtint=0:shadowoffset=3, ten shadowoffset zmenšit (stejně neni vidět), mám tam 3 kvůli tomu, aby openbox kreslil 16x16 ikonku a né rozmazanou slátaninu. Při větším fontu tu ikonu zase zvětší, takže shadowoffset je potřeba zmenšit, aby tam zůstala 16px ikonka.
bmpanel2 témátko se nejspíš rozsype, pokud použiješ větší písmo, nezkoušel jsem.
Jardik zde mnohokrat ventiloval svou nechut k praciTo já a každý druhý tady taky.
a dokonce i to, ze se jej jiz rodice opakovane tazali na to, jestli si nejakou praci nasel nebo najde.To je ještě v pohodě. Až se ho začnou tázat jestli si už našel manželku, volný byt, kdy už konečně budou mít čest se svými vnoučaty a kdy už se konečně na stará kolena přestěhují do zámku který jim dluží, to teprv začne jít Jardíkovi do tuhého.
Btw stav, kdy se mlady a zdravy muz nechava zivit od, jak sam psal, chudych rodicu, povazuji za ostudny.Ale že ty si příčinou ti ještě víc ostudné nepřijde?
Našel jsem ti přítelkyni
Jmenuje se Katrin a myslím, že byste si rozuměli: Systém
tak dneska skutečně člověk, co se rozhodne žít bez peněz, tak se mu prakticky zakazuje žítKdy, dneska? Už ses konečně podíval na toho McCandlesse co jsem ti minule nalinkoval? A přečti si to co četl on.
ale jenom lidem, z nějakýho důvodu jim nevadí, že žirafa neplatí nic, ale když neplatí člověk, to je průser.Holt ses narodil do lidské společnosti, ne do společenství žiraf. Se musíš příště narodit jako žirafa. Ale s jedním souhlasím:
Holt se to šíří jako mor.To je dobře.
Najít to odvahuOdvahu k čemu zas?
Neviem čo týmto sleduješ ale začína to vyzerať zbytočné kecanie o blbostiach. Som zvedavý keď si to zrazu rozmyslíš, že čo potom povieš keď niekto bude zohľadnovať tvoju stopy na internete pri prijimaní do zamestnania. Vrtá mi v hlave keď píšeš, že všetko je zbytočné a neviem čo ešte. A kto je zvedaví na tvoje problémy. Ja nie. Konečne sa rozhodni. Prestaň sem vypisovať svoje názory o tom ako je svet pre teba nevhodný. Ak chceš v tom pokračovať, tak si najdi iný portál kde sa najde niekto kto bude ochotný počúvať tvoje vyplakávanie. Keď nechceš aby ťa niekto sledoval tak prestaň používať elektornické prístroje. Pridaj tam aj žiarovku. Načo sem prezentuješ svoje názory, keď nechceš aby ťa niekto sledoval.
Zační si písať čo si myslíš a potom si to po týždni prečitaj a porozmýšlaj či si to písal naozaj ti. Ďalšia možnosť je revidovať linuxový kernel, to by ťa malo zamestnáť na určitý čas a potom by si možno nemal čas sem vypísovať.
Chcel by som vidieť ako dlho by si vydržal pracovať za jedlo. Uvedom si, že niektoré technológie boli na ulahčenie života, nie prímarne na sledovanie ?
Som zvedavý keď si to zrazu rozmyslíš, že čo potom povieš keď niekto bude zohľadnovať tvoju stopy na internete pri prijimaní do zamestnania.Já si myslím, že bych neměl problém Jardíka zaměstnat, kdybych zaměstnával.
Prestaň sem vypisovať svoje názory o tom ako je svet pre teba nevhodný. Ak chceš v tom pokračovať, tak si najdi iný portál kde sa najde niekto kto bude ochotný počúvať tvoje vyplakávanie.Mně to přijde zajímavé a on-topic.
Keď nechceš aby ťa niekto sledoval tak prestaň používať elektornické prístroje.To zní jako super rada.
Uvedom si, že niektoré technológie boli na ulahčenie života, nie prímarne na sledovanie ?Uvědomil jsem si to. Nic se nezměnilo. Můžeš to trochu rozvést?
Uvědomil jsem si to. Nic se nezměnilo. Můžeš to trochu rozvést?
Dodaj dôkazy, že za všetkým je cieľ sledovať.
Myslel som, že tiež používaš direktívu: "Nikto nič nemusí vedieť". Lebo to čo sem píšeš tomu nezodpovedá.
Tiskni
Sdílej: