Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
194.228.41.113 194.228.41.65
models-top.com
A ne nejsou to ztracené packety, protože ICMP echo se neztrácí.Klidně to může být zahlcený DNS server (když ho tak úžasně DDoSujete). A nebo linka k němu a nebo nějaká jiná část internetu, přes kterou ty pakety putují. A nebo to klidně může být nějaké selhání na cestě. Klidně může vyžírat nějaký proces user-space na 100% na serveru a kernel-space může být volný. Prostě se s tím musí počítat. Síťařina je natolik komplexní, že tak jednoduché soudy absolutně neberu.
for URL in `cat list-norway.txt`; do PROM=`wget $URL -O - -q` if echo $PROM | grep -qE (slovo0|slovo1|slovo2); then echo Heureka! $URL fi done(netestováno) Zkusil bych něco bez diakritiky (nevíme, v jakém kódování je ta stránka O2) - třeba Child Protection z titulku nebo poskytovatel nebo O2/o2 (to tam snad alespoň jednou bude - třeba v patičce).
Až teď? Vždyť ne-windows používal už předtím
...nebo vesmírní lidé
jakub@gondolin:~$ ping models-top.com ping: unknown host models-top.comserver v serverovně - DNS ihned:
sever:~# ping models-top.com PING models-top.com (89.248.174.34) 56(84) bytes of data. 64 bytes from bmt.offshore-dns.info (89.248.174.34): icmp_seq=1 ttl=57 time=103 ms
Já používám opendns.com, pokud nastavím filtrování Low tak ji blokuje ( models-top.com ), při nastavení minimal se normálně zobrazí, připojení kýslík.
Já si myslím, že je. A pokud ne, tak je jeho totální zprznění jen side-effect
Všechny dotazy mimo trojice vyvolených (A, AAAA, PTR) timeoutují
Nedostanu se k NS, SOA ani TXT (takže blokují SPF a vlastně podporují SPAM)
a ještě mi kvůli tomu nejede připojení na jabber (potřebuje vyhledat SRV záznam asi)
S jiným DNS to jede všechno jak má (OpenDNS, DNS server HurricaneElectric pro GoogleOverIPv6)
k disposici jsou blacklisty z Austrálie, Dánska, Finska, Norska a Thajska:
http://wikileaks.org/wiki/Category:Internet_Censorship
slidy k IWF:
http://wikileaks.org/wiki/Cambridge_researcher_Richard_Clayton's_slides_on_the_Internet_Watch_Foundation%2C_May_2009
Pokud O2 používá nějakou obdobu Cleanfeedu, mohl by někdo vyzkoušet postupy (část real-world experiments) popsané v Failures in a Hybrid Content Blocking System? Jsem lamka, je to nad moje schopnosti.
http://www.cl.cam.ac.uk/~rnc1/
Tiskni
Sdílej: