Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
194.228.41.113 194.228.41.65
models-top.com
A ne nejsou to ztracené packety, protože ICMP echo se neztrácí.Klidně to může být zahlcený DNS server (když ho tak úžasně DDoSujete). A nebo linka k němu a nebo nějaká jiná část internetu, přes kterou ty pakety putují. A nebo to klidně může být nějaké selhání na cestě. Klidně může vyžírat nějaký proces user-space na 100% na serveru a kernel-space může být volný. Prostě se s tím musí počítat. Síťařina je natolik komplexní, že tak jednoduché soudy absolutně neberu.
for URL in `cat list-norway.txt`; do PROM=`wget $URL -O - -q` if echo $PROM | grep -qE (slovo0|slovo1|slovo2); then echo Heureka! $URL fi done(netestováno) Zkusil bych něco bez diakritiky (nevíme, v jakém kódování je ta stránka O2) - třeba Child Protection z titulku nebo poskytovatel nebo O2/o2 (to tam snad alespoň jednou bude - třeba v patičce).
Až teď? Vždyť ne-windows používal už předtím
...nebo vesmírní lidé
jakub@gondolin:~$ ping models-top.com ping: unknown host models-top.comserver v serverovně - DNS ihned:
sever:~# ping models-top.com PING models-top.com (89.248.174.34) 56(84) bytes of data. 64 bytes from bmt.offshore-dns.info (89.248.174.34): icmp_seq=1 ttl=57 time=103 ms
Já používám opendns.com, pokud nastavím filtrování Low tak ji blokuje ( models-top.com ), při nastavení minimal se normálně zobrazí, připojení kýslík.
Já si myslím, že je. A pokud ne, tak je jeho totální zprznění jen side-effect
Všechny dotazy mimo trojice vyvolených (A, AAAA, PTR) timeoutují
Nedostanu se k NS, SOA ani TXT (takže blokují SPF a vlastně podporují SPAM)
a ještě mi kvůli tomu nejede připojení na jabber (potřebuje vyhledat SRV záznam asi)
S jiným DNS to jede všechno jak má (OpenDNS, DNS server HurricaneElectric pro GoogleOverIPv6)
k disposici jsou blacklisty z Austrálie, Dánska, Finska, Norska a Thajska:
http://wikileaks.org/wiki/Category:Internet_Censorship
slidy k IWF:
http://wikileaks.org/wiki/Cambridge_researcher_Richard_Clayton's_slides_on_the_Internet_Watch_Foundation%2C_May_2009
Pokud O2 používá nějakou obdobu Cleanfeedu, mohl by někdo vyzkoušet postupy (část real-world experiments) popsané v Failures in a Hybrid Content Blocking System? Jsem lamka, je to nad moje schopnosti.
http://www.cl.cam.ac.uk/~rnc1/
Tiskni
Sdílej: