Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »eště to +- de :D
spíš víc by se hodilo mit ty skriptíky jakoby nějak rychle ke stažení git/zip/něco by se to nemuselo kopírovat :D ;D
ale nechce se mi pálit čas kvůli neschopnosti státuTak hlavně při té jízdě na červenou dejte pozor, abyste nevyhrál bouchalův pohár. Potichu jedoucí elektroauto je svině.
Problém s opakovaným násobením nějakou maticí, přičemž výsledek má být vždycky jednotkový vektor (a mění se jenom jeho směr), je, že se vlivem nepřesností může tento vektor časem prodlužovat nebo zkracovat - spočítaná matice rotace může mít vlivem nepřesností třeba normu 0.99999 nebo 1.00001, takže vektor s každou iterací nepatrně natáhne nebo smrskne, a po výše zmíněném bilionu vzorků to naprosto ustřelí. Proto je potřeba vektor rotátoru občas normalizovat, tj. spočítat jeho skutečnou velikost a tou ho vydělit, čímž se z něj zase stane vektor jednotkový.
Nemáme ale úplně stejný problém i s fází? Tak jako se mi norma nepřenásobí úplně přesně jedničkou, nebude ani úhel otočení úplně přesně takový, jaký jsem chtěl, a při opakovaném násobení se ty chyby budou taky kumulovat. Nebo to u fáze nevadí?
protože má pravdu :D :D ;D ;D
A že vlastně nevím, jaká citlivost na vstupu.Může tam být šmejdské rtl-sdr nebo frontend magnetické rezonance za několik mega.
Tiskni
Sdílej: