abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2001 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    31.5.2016 09:11 BvJ | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: pptp Mikrotik-Linux
    Nevím, proč by na tom něco kazili litevci, když je Mikrotik z Lotyšska :-D

    Latvia != Litva
    31.5.2016 18:53 nelson | skóre: 17 | blog: jakesi_cosi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: pptp Mikrotik-Linux
    PPTP na MikroTiku chodí hezky. Na problémy s MTU je elegantní řešení - nastavit MRRU na obou stranách tunelu. Můj běžný setup pro tunelování internetového provozu je MTU 1500, MRRU 1600. Chodí to super a lze poslat nefragmentovaných 1500 bytů.
    31.5.2016 21:09 Kvakor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: pptp Mikrotik-Linux
    Když jsem to před pár lety řešil, tak u PPTP na straně Mikrotiku problém opravdu nikdy nebyl, naopak klienti, tedy stroje s Windows (v té době převážně WXP, semtam Visty a pak W7) měly problém s obnovením spojení po rozsáhlejším výpadku (hodiný a víc). Pokud jsem to tenkrát pochopil dobře, tak PPTP tunel měl nastavený počet pokusů o znovuobnovení spojení (maximu bylo, pokud mě paměť neklame, něco okolo stovky) a když je vyčerpal, tak jediný způsob, jak po té obnovit spojení, bylo ručně ho vypnout a zapnout. Protože se mi to něpovedlo spolehlivě automatizovat a měl jsem v síti v dispozici server s Linuxem, tak jsem nakonec raději použil OpenVPN, se kterým jsem měl mnohem bohatší zkušenosti, včetně té, že při vhodném nakonfigurování se dokáže připojit i po libovolně dlouhé době výpadku spojění.
    1.6.2016 21:55 David Indra | skóre: 15 | Prostějov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: pptp Mikrotik-Linux
    SoftEther je úžasná věc, perfektně funguje, snadno se mi konfiguruje. Běží mi to už hodně dlouho a bez problémů. Doporučuju aspoň zkusit :)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.