Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Dovětek:Přiznám se, že mi došlo kde co včetně řeči a poslal jsem ochotné paní na infolince České Pošty uctivě neuctivý email ve znění: Za navod vam dekuji, nicmene s diky zustanu u stavajich plateb, protoze nechapu proc bych mel podstupovat takove martyrium jen za privilegium vyuzivat vasich sluzeb. Pridani jedne platby do stavajiciho systemu nemuze byt tak slozite (ovsem za predpokladu ze se zde nenasobi debilita systemu Ceske Posty a Ceske televize). Preji hezky den XY Dovětek č.2: Tento zápisek neřeší kvality pracovníku pošty, sám moc dobře vím jaké mají podmínky, neřeší otázku způsobu jejich vlastnictví, protože podobné zážitky mám i ze soukromých firem. Při sepisování tohoto zápisku nebylo ublíženo žádné vyšši formě života a byla napsána pomocí recyklovaných elektronů.
Tiskni
Sdílej:
"A kdo jim o to stojí, stejně je nikdo neposlouchá.", tak si může trhnout nohou. Já jim o to stojím. Moje přítelkyně jim o to stojí. Moje stará máma jim o to stojí. Spousta mých přátel jim o to stojí.Myslím, že tohle názorně ilustruje nemorálnost daní. Nejen že to je svinstvo samo o sobě, ale ještě to křiví mysl lidí, že jim pak ani nepřijde divné chtít po někom prachy za služby, které nepoužívá.
konstatuji, že představa "Všechny daně jsou nemorální svinstvo!" je na stejné intelektuální úrovni jako "Zrušíme prachy, všichni budou makat podle svých možností a dostávat podle svých potřeb!"Jo, to je přesně to, o čem jsem mluvil. Připomíná mi to ten koncept institucionalizace z Vykoupení z věznice Shawshank.
Přesně už nevím kolik ušetřím, ale u SIPO jsou platby/poplatky zadara.
Takže půlročně naleju prachy z banky do SIPO a dál se nestarám. Od začátku kapitalismu v Česku - tedy někdy od 1991.
Dokud banky vedou nesmyslné poplatky za šestákové pohyby, tak SIPO je pro mne dobrá volba.
Ještě trochu negativa.
SIPO asi v roce 2008 připravovala on-line správu. Dokonce zasílalo přístupové klíče k účtům. Mám ho. Ale chcípnul pes. Zatím jen zaměstnanci České pošty.
Tak jsem eSIPO opět zkusil a hele. Trochu změna:
Prostřednictvím aplikace eSIPO získáte online přehled o výběru peněz od zákazníků, správu plátců a možnost zadávání nových požadavků na inkaso, aniž byste museli emailem zasílat zašifrované soubory.
Služba eSIPO je určena pro příjemce plateb (organizace). Podmínkou jejího využití je uzavření smlouvy s Českou poštou a vytvoření účtu v Klientské zóně PoštyOnline.
V případě jakýchkoli dalších dotazů, týkajících se služby eSIPO pro organizace, kontaktujte Oddělení SIPO - obchodní tým na telefonním čísle (+420) 556 316 140 nebo emailové adrese ihnatova.alena@cpost.cz.
Takže pro mne -júzra- zase NE.
Zajděte si na poštu, zařiďte si tam SIPO (pokud již nemáte)Vždyť to máš přímo v návodu.