abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1976 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    24.11.2009 08:21 xyz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zkušebna pro metalového linuxáka ;-)
    No tak ta poslední věta musí každého přesvědčit ;-) BTW, co to hrajete, emo-core? ;-) :-D
    24.11.2009 08:27 Martin Baleja | skóre: 13 | blog: Segmentation_Fault
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zkušebna pro metalového linuxáka ;-)
    Kinderpunk, první stupeň ZŠ:-D ("mi jsme v tom nevině")
    Why are hemorrhoids called "hemorrhoids" instead of "assteroids"?
    =^..^= AmigaPower® avatar 24.11.2009 09:42 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zkušebna pro metalového linuxáka ;-)
    Né pětku nééé... :-D
    robotics avatar 24.11.2009 10:15 robotics | skóre: 29 | blog: o_vsem_moznem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zkušebna pro metalového linuxáka ;-)
    A co když tu jééééééé...?
    kotyz avatar 24.11.2009 10:59 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zkušebna pro metalového linuxáka ;-)
    neexistujeeee! :-D
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    MaFy avatar 24.11.2009 08:46 MaFy | skóre: 24 | blog: kecy | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zkušebna pro metalového linuxáka ;-)
    Rekl bych, ze nadpis je jednoznacny :-D To vis, mim bubenici bychom jenom mlatitli ;-)
    Lidé se dělí do 10 skupin. Na ty, co rozumí binárnímu kódu a na ty ostatní...
    =^..^= AmigaPower® avatar 24.11.2009 09:43 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zkušebna pro metalového linuxáka ;-)
    Bubeníci se blbě scháněj, zato nás basáků je "jako sraček" :-D
    MaFy avatar 24.11.2009 10:01 MaFy | skóre: 24 | blog: kecy | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zkušebna pro metalového linuxáka ;-)
    To jo, samej basak, ale nas nejdulezitejsich bicaku moc neni..... Ale nevadi, docela rad jsem nedostatkove zbozi ;-)
    Lidé se dělí do 10 skupin. Na ty, co rozumí binárnímu kódu a na ty ostatní...
    24.11.2009 11:43 xyz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zkušebna pro metalového linuxáka ;-)
    Ber to tak, že není basák jako basák, i mezi nimi existuje cosi jako extraliga (takoví ti, co hrají na sedmistrunnou bezpražcovou). Zato bubeník je vždycky nahraditelný ;-)
    MaFy avatar 24.11.2009 12:38 MaFy | skóre: 24 | blog: kecy | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zkušebna pro metalového linuxáka ;-)
    Moc si nemysli....cely bend klidne nahradi muj mobil a vhodny sw ;-)
    Lidé se dělí do 10 skupin. Na ty, co rozumí binárnímu kódu a na ty ostatní...
    peYko avatar 24.11.2009 12:48 peYko | skóre: 8 | blog: /dev/null | Žilina
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zkušebna pro metalového linuxáka ;-)
    Najhorsie sa citia multiinstrumentalisti ako ja, ktori by najradsej hrali na vsetko naraz, pretoze si myslia, ze to vedia najlepsie :D
    ...a je zo mna Liferay koder. | She sells Bourne shells by the sea shore... | Eufory - heavymetal este neumrel :)
    24.11.2009 15:53 xyz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zkušebna pro metalového linuxáka ;-)
    No to chápu :-D
    24.11.2009 08:55 hrebik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zkušebna pro metalového linuxáka ;-)
    Já bych věděl, ale pouze pro discometového windowzáka, takže nic pro metalového linuxáka ;-).
    24.11.2009 09:46 s0 | skóre: 32 | blog: nejchytřejší kecy | prágl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zkušebna pro metalového linuxáka ;-)
    jestli máš furt zájem, tak se mi kdyžtak ozvi. Možná by to šlo u nás. Samozřejmě nezávazně, protože se ještě musím zeptat správce.
    Kuolema Kaikille (Paitsi Meille).
    =^..^= AmigaPower® avatar 24.11.2009 09:49 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zkušebna pro metalového linuxáka ;-)
    Nebyly by nějaký detaily, třeba na mail (v profilu). ;-)
    =^..^= AmigaPower® avatar 24.11.2009 09:51 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zkušebna pro metalového linuxáka ;-)
    oops! né ta diskuze :-D :-D :-D
    24.11.2009 11:33 frettie
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zkušebna pro metalového linuxáka ;-)
    No, z sociologického hlediska mě spíš zajímá, proč je mezi linuxákama tolik metalovejch mimoňů. :)
    24.11.2009 11:46 xyz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zkušebna pro metalového linuxáka ;-)
    Kdysi jsem zahlédl na netu nějaký sociologický výzkum, studenti vs preferované hudební žánry. Z výzkumu vyšlo, že čím vyšší IQ, tím více bylo posluchačů tvrdé hudby, jmenovitě metalu. IT jsou často sice sociálně... řekněme méně přizpůsobivý, ale inteligence jim většinou nechybí.
    MaFy avatar 24.11.2009 12:39 MaFy | skóre: 24 | blog: kecy | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zkušebna pro metalového linuxáka ;-)
    Doufam, ze na to nemas patenet. To je skvele vysvetleni pro vsechny ty nechapajici diskofriends....
    Lidé se dělí do 10 skupin. Na ty, co rozumí binárnímu kódu a na ty ostatní...
    kotyz avatar 24.11.2009 20:03 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zkušebna pro metalového linuxáka ;-)
    v tom pripade mi za poslednich 6 let iq leze vytrvale nahoru, protoze od diskofilaren se pomalu ale jiste propracovavam az k tomu metalu. aktualne trebas black sabbath, ale zacal sem teprve pred mesicem ... :-D
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    |🇵🇸 avatar 25.11.2009 17:23 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zkušebna pro metalového linuxáka ;-)
    Třeba tu školu i doděláš.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    =^..^= AmigaPower® avatar 25.11.2009 17:33 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zkušebna pro metalového linuxáka ;-)
    V Plzni... :-D
    |🇵🇸 avatar 25.11.2009 17:38 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zkušebna pro metalového linuxáka ;-)
    Taky jsem si říkal, že bych si mohl třeba teď, přes Vánoce, střihnout nějaký ten titul...
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    kotyz avatar 26.11.2009 12:58 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zkušebna pro metalového linuxáka ;-)
    ta dvecetistrankova semestralka se pres vikend sama nenapise. nevypada to moc nadejne, ale jista smrt to jeste taky neni ...
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    24.11.2009 16:14 ____ | skóre: 15 | blog: _
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zkušebna pro metalového linuxáka ;-)
    IQ je taková nic moc neříkající hodnota.
    24.11.2009 16:28 xyz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zkušebna pro metalového linuxáka ;-)
    Podle toho, jak to myslíš. IQ je v psychologii používáno jako číslo vyjadřující vztah věku fyzického k věku mentálnímu. Samozřejmě nepostihuje všechny složky inteligence (kupříkladu ne sociální inteligenci), ale pouze ty, které mají vliv na řešení problémů či úkolů složitých, časově náročných, vyžadujících kreativní přístup atd., tj. analytickou složku inteligence. Jinými slovy, vyjadřuje jakýsi stupeň mentální "výkonnosti" jedince. Rozhodně však celkem nic neříká o celé osobnosti jedince.
    24.11.2009 17:38 Trained.Monkey | skóre: 12 | blog: monkey
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zkušebna pro metalového linuxáka ;-)
    IQ se ma merit pouze u deti mezi 4 az 12 lety. Kdyz se VS student chlubi vysokym IQ, spis to rika jak tomu nerozumi.
    25.11.2009 00:51 Ondrej 'SanTiago' Zajicek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zkušebna pro metalového linuxáka ;-)
    IQ je v psychologii používáno jako číslo vyjadřující vztah věku fyzického k věku mentálnímu.

    Tak to asi puvodne definovali nekdy pred sto lety, ale modernejsi pristup k tomu je uplne jiny.
    25.11.2009 10:51 xyz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zkušebna pro metalového linuxáka ;-)
    Ne zas tak úplně. Abych pravdu, nemám podobné kritické "šlehy" moc v oblibě. Je snad jasné, že v diskusi, v níž se řeší něco úplně jiného (navíc značně nevážně) není potřeba cizelovat repliky na odbornou úroveň. Pokud někomu něco vadí, nechť napíše správnější vymezení.
    the.max avatar 24.11.2009 21:20 the.max | skóre: 46 | blog: Smetiště
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zkušebna pro metalového linuxáka ;-)
    asi proto, ze spravnej linuxak posloucha root:-D
    KERNEL ULTRAS Fan Team || Sabaton - nejlepší učitel dějepisu || Gentoo - dokud nás systemd nerozdělí.
    MaFy avatar 24.11.2009 21:25 MaFy | skóre: 24 | blog: kecy | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zkušebna pro metalového linuxáka ;-)
    Na tech jsem vyrustal ;-)
    Lidé se dělí do 10 skupin. Na ty, co rozumí binárnímu kódu a na ty ostatní...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.