abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:33 | Zajímavý software

    plwm je nový, poměrně minimalistický správce oken pro X11. Podporuje dynamické dláždění okny, plochy, pravidla pro okna atd. Zvláštností je, že je napsaný v logickém programovacím jazyce Prolog. Používá implementaci SWI-Prolog.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
    dnes 00:22 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:00 | Zajímavý článek

    Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:00 | Zajímavý článek

    Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 00:22 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.5. 18:11 | Nová verze

    Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.5. 18:00 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.5. 14:55 | IT novinky

    Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 6
    23.5. 12:00 | Nová verze

    Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.

    Pavel Křivánek | Komentářů: 3
    23.5. 04:00 | IT novinky

    Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (57%)
     (29%)
     (6%)
     (3%)
     (0%)
     (0%)
     (5%)
    Celkem 101 hlasů
     Komentářů: 6, poslední 22.5. 14:43
    Rozcestník

    GNOME 3 Launch Párty - Rychlý přehled

    9.4.2011 22:54 | Přečteno: 1456× | Moje kecy | poslední úprava: 10.4.2011 23:15

    Ahojte všici...

    Tímto zápiskem bych rád v krátkosti shrnul dnešní Gnome 3 Launch párty, která se konala ve školícím středisku klubu Sillicon Hill na Pražském Strahově. Videozáznam z této akce zpracuji a do příštího pátku zveřejním na stránkách AVC (http://www.avc-cvut.cz).

    Celou akci hodnotím jako povedenou. Přednášející nebyli nudní a věděli o čem mluví. První dvě přednášky krásně srovnaly Gnome Shell a Unity od Canonical. První přednášel Tomáš Bžatek, který ukázal prostředí a popsal změny, které čekají na vývojáře. Poté ho vystřídal Tomeu Vizoso (Anglická část přednášky), španělský vývojář, který popsal změny v knihovnách a podporu programovacích jazyků.

    Druhou přednášku vedl Vojtěch Trefný, který na svém NetBooku předvedl prostředí Unity, a popsal rozdíly od Gnome Shell.

    Následovala další anglická přednáška od Andre Klappera, který velice, mě, příjemným stylem přednášky představil tým, který se zabývá release a Bug managementem.

    A jako poslední přednášející předstoupil Petr Kovář, vedoucí českého lokalizačního týmu Gnome, který dopodrobna popsal, jak je možné se přidat mezi lokalizátory, a jak vůbec taková lokalizace probíhá.

    Po skončení přednášek se všichni přesunuli na after párty do nedaleké hospody, kde byl nakrojen dort, jehož fotku bohužel nemám (Doufám, že někdo dodá ;-)) a probíhalo neformální setkání všech zúčastněných.

    Můj názor na Gnome Shell a Unity

    Na začátku celé akce, nám bylo rozdáno několik Flash disků se včerejším release Fedory s Gnome Shell na vyzkoušení. Již během přednášek jsem nabyl špatného pocitu z novinek u Gnome, a po nabootování flasky to bylo ještě horší. Gnome se vydal cestou Mac OS, kde je strašlivě malá možnost konfigurace vzhledu a stává se z toho systém zapni a používej. Na to si asi nikdy nezvyknu, takže nadále zůstávám u XFCE ;-)        

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    10.4.2011 11:07 pcmanfm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GNOME 3 Launch Párty - Rychlý přehled
    ...nadále zůstávám u XFCE...

    Já sem s xfce začínal, měl sem ho pár let a kvůli neustálým problémům ho nadále nepoužívám.
    Tomáš Bžatek avatar 10.4.2011 16:20 Tomáš Bžatek | skóre: 29 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GNOME 3 Launch Párty - Rychlý přehled
    Dalsi co si zaslouzi zastrelit za zkomoleni jmena :-x
    Koupim litajiciho tucnaka
    MaFy avatar 10.4.2011 23:16 MaFy | skóre: 24 | blog: kecy | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GNOME 3 Launch Párty - Rychlý přehled
    Jej... Moc se omlouvám. Napravil jsem to...
    Lidé se dělí do 10 skupin. Na ty, co rozumí binárnímu kódu a na ty ostatní...
    Tomáš Bžatek avatar 11.4.2011 11:00 Tomáš Bžatek | skóre: 29 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GNOME 3 Launch Párty - Rychlý přehled
    Dik :-)
    Koupim litajiciho tucnaka

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.