Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].
V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.
Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.
Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
.
. Jeste mam doma Q5 (pro srovnani s Q10 zajima-li te to) a Dev Alpha C.
Jinak opravdu zalezi na tom, co clovek ceka - pro me je Q10 aktualne nenahraditelny telefon. Klavesnice stylem pripomina N900, uzivatelske rozhrani ala N9... Idealni kombinace dvou mych predeslych telefonu a pise se v tom v Qt. Sice hodne proprietarni, ale aspon to Qt :(.
Pro navigaci toho moc neni - mam zaplacene Mireo, daji se rozjet Google Maps si Mapy.cz. Waze pro Q10 oficialne neni, jen pro Z10 v App Worldu, ale opet se da rozjet. Jinak ohledne aplikaci - zalezi, co potrebujes. Me vyhovuje ta kombinace perfektniho UI s nativnima aplikacema a lokalni aplikace mam z Androidu. Jde toho rozjet hodne, ale obcas to chce trosku namahy. Od pristiho update uz APK pujdou instalovat primo a padne par omezeni. Vcetne toho, ze jdou rozjet i ruzne Androidi obchody ala 1mobile, Yandex, Amazon App Store. Co malokdy jede jsou hry, aplikace uz v pohode (v 10.2.1 povoleny nativni kod, Google Maps API skrze OSM)...
Prenos dat - do vnitrni pameti pres SMB, pro kartu se da zapnout mass storage. BB Link pro Linux neni, ale je to takovy shit, ze neni skody. Jedine co nejde v Linuxu jsou autoloadery celeho systemu (hlavne pro leaky, jinak staci OTA). Sachesi prinasi do Linuxu i backup. Nebo pak pekne integrovany Dropbox. Pres Bluetooth jdou normalne soubory posilat, nevidim tam problem.
Proste kazdy ma nejakou jinou potrebu a systemy jsou hodne subjektivni, ale ja bych ted nemenil
. Klidne se ptej!
)? Zkoušel jsi DLNA? Ale to jen tak na okraj. Jinak mám dosud ještě N900 a začíná malinko zlobit. Občas se vypne, někdy nevibruje, někdy nezvoní, ale možná se to vyřeší instalací testing verze OS. Pro jistotu se ale poohlížím po něčem přijatelném a je to velice smutný výběr...
Ohledně aplikací nejsem náročný. Potřebuji kecálka na jabber, ideálně whatsapp (vím, hnus, ale bohužel se mezi kamarády ujal) a navigační software. Hry mě nazajímají. Snad jen ještě by mě zajímala podpora videoformátů. Nechci převádět celou svou sbírku do něčeho jiného.
Nejvíce mě zajímá právě Q10. Q5 na mě působí laciným dojmem za ty peníze a nutně potřebuji na psaní reálnou klávesnici. Z virtuální šílím.
. Pokud chces N900 like klavesnici, tak Q10 je stylem velmi podobna (samozrejme na vysku, ne na sirku) - myslim tim stiskem, tvarem klaves atd. Q5 je oproti tomu takova vic plastova, ale pise se na ni lip jednou rukou. Ale to te jako majitele N900 neodradi :))). Jinak Q5 ma mozna trosku modernejsi look - hlavne cervena co ma zena je moc pekna a bylo to tezke rozhodovani, jestli Q10 nebo o hodne levnejsi Q5. Nakonec rozhodla klavesnice...
Aplikace - Jabber nativni neni, musim si napsat (ale je FB i Google Talk - kurna, XMPP tam bezi!), jinak IM Pro v AW, ale Androidi port. Whatsapp je i oficialni, ale s BBM, proc? Videoformaty - zatim jsem prehral vse, co jsem stahl z netu. Ale ja na tom video moc neprehravam. Ci spise vubec - Q10 na to neni moc stavena.
Tiskni
Sdílej: