Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
TimeoutSec=0
, tj. nekonečný timeout.
samba
, ntpd
a dnsmasq
. Postinst skript prostě udělá /etc/init.d/služba restart a služba si to vyloží jako že se má spustit, i když neběží a byla zakázána (přes update-rc.d služba remove
).
Výsledná konfigurace je vedlejší produkt hledání řešení jiného problému - povolení forwardingu pro virtuální interface.to mi připomíná tenhle čerstvě spravenej bug - při dostatečně novým jádru a userlandu by to tím pádem už mohlo fungovat všude i bez zvláštních obezliček.
Chtěl jsem tomu dát šanci, protože jinak proti systemd vcelku nic nemám. Jenže za současného stavu by to znamenalo jen další opruz navíc.Já tomu trochu času navíc věnuju, protože používám systemd na gentoo, kde taky ještě zdaleka není doma.
To ovšem sebou nese zase další zpoždění, neboť se snažím ze svých stávajících masterů postupně vydestilovat univerzálně použitelné moduly.Jo to dává smysl.
pre-up service openvswitch-switch startHádám, že tímto vzniknul deadlock. Jelikož systemd dodržuje závislosti služeb mezi sebou, tak spouštění služby z jiné služby je k tomu náchylné. Příkaz service čekal, až openvswitch-switch nastartuje. Ten ale místo startování čekal ve frontě, až doběhne jiná služba, na níž má pořadní závislost. Pokud je skutečně zapotřebí spouštět služby z jiných služeb, hodí se použít
systemctl
s parametrem --no-block
nebo --ignore-dependencies
.
Pokud je skutečně zapotřebí spouštět služby z jiných služeb, hodí se použít systemctl s parametrem --no-block nebo --ignore-dependencies.Za
--no-block
jsem dostal od Michala Sekletára vynadáno a měnil jsem to na --ignore-dependencies
. Na druhou stranu takové neblokující volání už nebude ani v nejmenším pre-up
, takže to nejde použít. Ale --ignore-dependencies
normálně blokuje, ne, takže to by mělo případně fungovat, že?
Nevím jestli je to bug nebo feature, ale doufám, že už to opravili.Hláška dne.
Virtuální infrastruktura.
Takhle kupříkladu vypadá konfigurace, jakou můj agent pro Pacemaker zpracovává když spouští virtuální disklessový stroj postel.felk.cvut.cz
primitive postel ocf:dce:kvm \ params workdir="/root" binfile=qemu-system-x86_64 \ ifup="/etc/openvswitch/ovs-ifup" \ ifdown="/etc/openvswitch/ovs-ifdown" \ cpu=kvm64 memory=4096 monitor="/tmp/7013.monitor" \ nic="00:0f:b0:46:23:89,virtio,tap,main,17 00:0f:b0:47:23:89,virtio,tap,main,5" \ serial="file:/var/log/postel.serial" logfile="/var/log/postel.log" \ pidfile="/var/run/kvm_postel.pid" \ errlogfile="/var/log/postel.err" \ meta target-role=Started is-managed=true \ op monitor interval=20 \ op start interval=0 timeout=30 \ op stop interval=0 timeout=30
Skript /etc/openvswitch/ovs-ifup
se stará o nahození virtuálního portu a skript /etc/openvswitch/ovs-ifdown
zase o jeho zrušení, když Pacemaker stroj vypne. Zařazení virtuálního portu do příslušného bridge a vlan se řeší zpracováním záznamů v parametru nic.
Tiskni
Sdílej: