Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
TimeoutSec=0
, tj. nekonečný timeout.
samba
, ntpd
a dnsmasq
. Postinst skript prostě udělá /etc/init.d/služba restart a služba si to vyloží jako že se má spustit, i když neběží a byla zakázána (přes update-rc.d služba remove
).
Výsledná konfigurace je vedlejší produkt hledání řešení jiného problému - povolení forwardingu pro virtuální interface.to mi připomíná tenhle čerstvě spravenej bug - při dostatečně novým jádru a userlandu by to tím pádem už mohlo fungovat všude i bez zvláštních obezliček.
Chtěl jsem tomu dát šanci, protože jinak proti systemd vcelku nic nemám. Jenže za současného stavu by to znamenalo jen další opruz navíc.Já tomu trochu času navíc věnuju, protože používám systemd na gentoo, kde taky ještě zdaleka není doma.
To ovšem sebou nese zase další zpoždění, neboť se snažím ze svých stávajících masterů postupně vydestilovat univerzálně použitelné moduly.Jo to dává smysl.
pre-up service openvswitch-switch startHádám, že tímto vzniknul deadlock. Jelikož systemd dodržuje závislosti služeb mezi sebou, tak spouštění služby z jiné služby je k tomu náchylné. Příkaz service čekal, až openvswitch-switch nastartuje. Ten ale místo startování čekal ve frontě, až doběhne jiná služba, na níž má pořadní závislost. Pokud je skutečně zapotřebí spouštět služby z jiných služeb, hodí se použít
systemctl
s parametrem --no-block
nebo --ignore-dependencies
.
Pokud je skutečně zapotřebí spouštět služby z jiných služeb, hodí se použít systemctl s parametrem --no-block nebo --ignore-dependencies.Za
--no-block
jsem dostal od Michala Sekletára vynadáno a měnil jsem to na --ignore-dependencies
. Na druhou stranu takové neblokující volání už nebude ani v nejmenším pre-up
, takže to nejde použít. Ale --ignore-dependencies
normálně blokuje, ne, takže to by mělo případně fungovat, že?
Nevím jestli je to bug nebo feature, ale doufám, že už to opravili.Hláška dne.
Virtuální infrastruktura.
Takhle kupříkladu vypadá konfigurace, jakou můj agent pro Pacemaker zpracovává když spouští virtuální disklessový stroj postel.felk.cvut.cz
primitive postel ocf:dce:kvm \ params workdir="/root" binfile=qemu-system-x86_64 \ ifup="/etc/openvswitch/ovs-ifup" \ ifdown="/etc/openvswitch/ovs-ifdown" \ cpu=kvm64 memory=4096 monitor="/tmp/7013.monitor" \ nic="00:0f:b0:46:23:89,virtio,tap,main,17 00:0f:b0:47:23:89,virtio,tap,main,5" \ serial="file:/var/log/postel.serial" logfile="/var/log/postel.log" \ pidfile="/var/run/kvm_postel.pid" \ errlogfile="/var/log/postel.err" \ meta target-role=Started is-managed=true \ op monitor interval=20 \ op start interval=0 timeout=30 \ op stop interval=0 timeout=30
Skript /etc/openvswitch/ovs-ifup
se stará o nahození virtuálního portu a skript /etc/openvswitch/ovs-ifdown
zase o jeho zrušení, když Pacemaker stroj vypne. Zařazení virtuálního portu do příslušného bridge a vlan se řeší zpracováním záznamů v parametru nic.
Tiskni
Sdílej: