Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
rozumně rozchodit AoC s VooblyTo je právě to, že k online hraní jsou potřeba nějaké herní klienty, které pod wine těžko rozchodíš. Single player jde jakž takž rozchodit, ale není to taky žádná sláva. No a mastit single player je poněkud nezábavné, neb ke stáří hry není AI nějak oslnivá. Aoe2 a Cosacks no tak to je pěkná nostalgie. European wars cossacks jsem taky hrál, to je celkem podařená hra na bázi AoE2. Ale tem multiplayer v Cossacks byl poněkud nesmyslný - chrlení stovek a tisíců jednotek... V Aoe 2 Conquerors je 200 jednotek včetně vesničanů a to je mnohem přehlednější a hratelnější.
No a mastit single player je poněkud nezábavné, neb ke stáří hry není AI nějak oslnivá.Já mám pocit, že zrovna v AI se situace moc nemění. Dneska jsou v módě zombíci, kde AI napíšeš za 5 minut a u strategických her to také není kdovíjaké (nanejvýš se přidávají funkce pro snížení mirkomangementu všeho).
U šachu totéž.no, řekl bych, že to už tak deset let není pravda (co se týče normálních počítačů, jinak by to bylo sedmnáct, ale ne každý má možnost si zahrát proti Deep Blue, že ...)
Starším pařanům tyto zkratky bezpochyby nejsou neznámé.starším? uff, které že, AOE II, H&D2 a Cossacks2? - začínám si připadat jednou nohou v hrobě, což takhle MOO, PG a obligátní Civilization? Dune (2)? C&C?
Tiskni
Sdílej: