Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
aby ostatní měli tak nějak přehled
Tohle jsem vždy vyloženě nesnášel. Pokud někde pracuji, tak samozřejmě vím, na čem se dělá a na čem dělají ostatní. Vím to, protože se pohybuji po firmě (ať už fyzicky, nebo elektronicky). Pokud to nevím, tak je něco špatně a žádná porada na tom nic nezlepší.
Z toho prostředí totiž vyrůstá další jev porad:
případně se zavede diskuse na nějaké řešení, tedy že se tam řeší věcí, které nemají s realitou vůbec nic společného. Někdo (kdo nemá nejmenší páru která bije) nadnese "problém" (který reálně ani nemůže existovat) a další desítky minut se hledá "řešení". Je celkem zábava to sledovat (prostě divadlo), až do chvíle, kdy někdo určí mě jako řešitele. To mu potom s diplomacií sobě vlastní vysvětlím, jak to reálně je a že si to může strčit někam.
Lidem v dolech a lidem s podobně těžkou prací bych nastavil důchodový věk nižší (o kolik je věc další debaty, ale myslím si, že návaznost na odpracované roky je myslím ok).
Toto si má řešit soukromý sektor. Horník si má spočítat, že může makat jen do 50 let a za 30 let práce si musí na důchod uspořit to, co normální člověk za 40 let. A těžařská firma mu má vzhledem k tomu dát adekvátní mzdu nebo založit fond, kde jim bude na ty předčasné důchody spořit (klidně ze zákona). To, že předčasné důchody vyplácí stát, není nic jiného než subvencování vybraných odvětví nebo komodit, v tomto případě uhlí. A platíme to všichni bez ohledu na to, jestli uhlí spotřebováváme nebo ne.
Taky bych se ohradil vůči tomu, že fyzicky náročná práce je nutně víc zničující než duševní. Např. takový stres je ničí tělo jak málo co jiného. Osobně bych raději dělal nějakou fyzickou práci než takového dispečera letového provozu.
si musí na důchod uspořitTato formulace se objevuje s železnou pravidelností vždy, když jde o důchody. Nechci to nijak rozvádět, už se to i zde x-krát probiralo. Je to prostě jen smutné, jak se 'elitám' této planety zdařilo zblnout celou lidskou populaci. 'Odepři se dnes housku, v důchodu si ji sníš'
Asi máme každý trochu jiný pohled na to, co je to výchozí premisa. Pokud je článek o posunu důchodové hranice, který se dělá kvůli klesající demografické křivce (což je v zápisku i uvedeno), tak je pro mě tou výchozí premisou ta klesající křivka.
Zápisek nijak nevysvětluje, jak sebrání důchodu pracujícím celou situaci řeší. A morální aspekt? Mám právo pobírat důchod od 65, makal jsem na to 40 let a odvedl hromadu peněz do systému a když chci po 65 ještě pár let pracovat, tak mám za to být penalizovaný? Dřív sice nebylo možné pobírat souběžně plat a důchod, ale zase s každým odpracovaným rokem navíc měl člověk nárok na vyšší důchod a ten růst byl progresivnější než nyní, takže ta odměna pro pracující důchodce tam byla vždycky, jen v jiné podobě.
Mimochodem úroveň solidarity je v důchodovém systému víc než dostatečná. Když jsem si počítal, kolik bych měl důchod při standardním odchodu do důchodu a průměrné délce života, kdybych si to, co odvedu na sociálním, spořil s výnosem pokrývajícím inflaci, dostal jsem se na číslo, při kterém se mi protočily panenky. Měl bych důchod jako ve Švýcarsku. Reálně dostanu tak 1/5 a jsem s tím OK, každý nemá takové štěstí, ale tvrdit, že ten systém není solidární vůči fyzicky pracujícím a nízkopříjmovým, to snad ne.
pro odchod do důchodu na 69 letA vedle pracoviště bych ještě pracovníkovi přistavil rakev a až bude mít po fajrontu, tak ani nemusí domů, odpíchne si a rovnou si může skočit šipku ať s ním není moc práce jakožto s nebožtíkem. Je fakt že lidé se díky medicíně dožívají stále více a více, ale zkoušel si někdy s důchodcem pracovat? Mozek má svá nejlepší léta prostě dávno za sebou (a z mého pohledu to platí tak někdy od padesáti někdy i dříve).
Populace stárne a pokud bude důchodový věk zachován, postupně se bude zhoršovat poměr důchodci:pracující. O tom snad není nutné polemizovat. ...O tom právě je nutné polemizovat. Jen o kousek výše v této diskuzi se o tom zmiňuji. Já si totiž dal tu práci, abych si vyhledal všechny veřejně dostupné populační křivky publikované k lednu 2015. Zarazil mne již sám fakt, že ta nejaktuálnější byla z r. 2012, tedy těsně poté co se začala projevovat zvýšená porodnost. Musel jsem si dost pohrát s funkcí resize, abych dostal všechny ty grafy na stejný poměr. Ovšem za poslední dva roky před 2015 byly k dispozici pouze data o počtu narozených dětí. Pokusil jsem se tedy na jejich základě a na základě srovnání grafů z předchozích let rekonstruovat jak to tedy vlastně vypadáí - a ejhle. Ta křivka hnedle vypadá jinak. Takže stručně a jasně - jde o strašáka, kterým se pouze zamlžuje fakt, že se nic dramaticky nemění a vše v podstatě pouze odpovídá tomu, že populační ročníky ze 70-tých let pouze odložily dobu mateřství na pozdější dobu. Ale pokud se týče odcházení populace do kytek, je to furt stejné - žádné prodlužování věku se nekoná. AKorát vás krmí těšínskýma jablíčkama, že se dožijete vyššího věku než vaši rodiče. Jenže už vám jaksi opomíjejí sdělit fakt, že vaši rodiče vyrůstali v době sociálních jistot, s minimem stresu a poměrně kvalitní zdravotní péči. Což vám tedy nehrozí ani náhodou.
At si kazdy jde ... v kolik jim to prijde vhodneOT: ziji jiz radu let v zahranici a proto si nejsem jiz jisty, zda je 'jim' spravne? Nemelo by tam byt 'mu'?
kdo vi, jestli stavajici duchodovy system prezije.To platí pro jakoukoliv dlouhodobou investici. Průběžný systém ale navíc přináší riziko, že vy se nedožijete důchodu a vaše "investice" tedy nenávratně zmizí jiným způsobem.
Je to blbuvzdorné řešení, které jedince nezatěžuje, peníze nikde neleží desetiletí atdA víte že bych se tím nechal zatěžovat rád? Přece jenom čtvrtina výplaty měsíčně, za to už stojí investovat trochu času.
Problém je jen korupce, ale ta je i v soukromém sektoru.V sektoru mojí matrace teda rozhodně není.
Jak už jsem řekl, myslím si, že stav, kdy mladí platí důchod starým je ok. Je to blbuvzdorné řešení, které jedince nezatěžuje, peníze nikde neleží desetiletí atd. Problém je jen korupce, ale ta je i v soukromém sektoru.Problém taky nastane vždycky, když se sníží počet lidí v aktivní generaci, ať už z důvodu nízké porodnosti (třeba protože vzrostl luxus), nebo z důvodů vážnějších, jako třeba zabijácká nemoc (španělská chřipka třeba nebyla tak dávno), či válka. Důchodový systém tohohle typu je ve skutečnosti gigantická kovadlina na krku stávající generace a imho taky jeden z důvodů, proč jsou lidi nuceni žít kapitalistickým způsobem života. Představ si, že by třeba polovina populace najednou přišla na to, jak snížit svoje životní nároky a nemuset pracovat a prostě jen žít, jak se jim zachce. Pro důchodový systém by to byla naprostá katastrofa, protože celý stojí na vysávání současné generace a je tedy ekonomickým cílem, aby se všichni co nejvíc zapojili do finančních toků. Tím nechci říct, že mi důchodový systém vadí, protože jen těžko vymýšlet na téhle úrovni něco lepšího. Ale do budoucna to asi přinese spoustu obtíží, speciálně třeba v souvislosti se zde již diskutovaným vzrůstem robotizace práce. Jediné, co mě napadá je v podstatě nutnost většího zdanění korporací, místo lidí.
korupce zmizí minimalizací státuPrávě že nezmizí, ale jen se přesune do velkých firem. Prostor pro korupci je všude, kde tabulkově placení zaměstnanci rozhodují o cizích penězích. Uvedu fiktovní příklad: pracujete ve firmě, která se zabývá ... řekněme ... doručováním zásilek. Potřebujte pořídit dvacet nových dodávek. Máte dvě zajímavé nabídky. Jedna je za opravdu dobrou cenu. Druhá nabízí delší záruku a lepší pneumatiky s menším valivým odporem - tedy dají se předpokládat úspory za palivo. Nedá se objektivně rozhodnout, která nabídka lepší. No a pak od jeden z těch dvou obchodních zástupců nabídne bonus: poukaz na "školení řidičů" pro dva dospělé a dvě děti s týdenním pobytem na Ibize. Jako majitel firmy byste si asi řekl, že s takovým hajzlem kšeftovat nebudete. Jenže ... když jste zaměstnanec ... a obě nabídky jsou více-méně stejně dobré, čili firmě to přeci může být jedno ... a na pořádnou dovolenou nemáte, takže nejspíš zase pojedete ke tchyni na chatu ... a nebo ...
At si ta firma klidne umre na vnitrni korupci, pokud nema na to ji utahnout.Aha, takže korupce nezmizela, ale přesunula se jinam, kde se vás netýká. Jenže ... část akcií možná vlastní důchodový fond, do kterého si spoříte. A nebo naopak, té firmě patří trubky, které do vašeho domu přivádí vodu.
Systém, kdy aktuální mladí vydělávají na staré je ok. Já s tímto systémem souhlasím a nevidím v něm problém.
Jeden problém tady je. Pokud se v populaci zvyšuje podíl důchodců a snižuje podíl pracujících, tak systém začne drhnout.
A jak už jsem poznamenal výše, pár protikorupčních zákonů a manů by bylo spousta.
Nepochybuji, že korupce a neefektivnost státu stojí spoustu peněz. Ale kolik peněz bychom získali 100% vymýcením těchto nešvarů? A je vůbec reálné zcela vymýtit korupci a neefektivitu? Tím neříkám, že se o to nemáme snažit.
2005 14,8 71,1 14,1 2006 14,5 71,2 14,3 2007 14,3 71,2 14,5 2008 14,2 71,1 14,7 2009 14,2 70,8 15,0 2010 14,3 70,3 15,4 2011 14,6 69,5 15,9 2012 14,8 68,7 16,5 2013 14,9 68,0 17,1 2014 15,1 67,3 17,6
Co jsi vlastně zač, že toto nedokážeš mentálně uchopit? Myslící minerál? Rojová inteligence?Tož zforumjem kontrakt, podčmrkneš mi smlouvu a povím ti to, co ty na to?/人◕ ‿‿ ◕人\
Být tebou, byl bych rád že v poklidu umřeš. Představ si že bys musel svuj zoufalí život trpět navěky. Nebo já musel ty tvoje zoufalé kecy navěky věků poslouchat. To by bylo horší než odsouzení do pekla…
že to přijmeš v míru jako přirozený běh věcí a s Buddhovým klidem umřeš? Nebo pokud dostaneš Alzheimera, tak se rovněž v klidu mentálně rozpadneš, projdeš fází neschopnosti číst, nepoznávání blízkých, nepoznávání sebe sama až k pomočování a přeměně v zeleninu?Nechci být necita nebo tak, ale tohle je prostě koloběh života. Není důležité jestli dovedeme vyléčit raka nebo Alzheimera nebo tuberu (nebo cokoliv dalšího co přijde) ale pro udržení společnosti se prostě musí rodit noví lidé v dostatečném množství, jinak se jako společnost rozpadneme a budeme nahrazeni. Já osobně teda to co tady oba obhajujete považoval za něco mezi sci-fi a fantasy, ne jako reálné řešení důchodové krize. Ani mě nenapadlo to brát vážně, za což se omlouvám a jak už jsem řekl, odcházím z diskuze.
Na obzoru se zablesklo. Temné mraky visely celý den nízko nad zemí...Připomíná mi to Snoopyho román.
No jo, ale tenhle problém se nedá nijak obejít. Dnešní mantra je "naspořte si na důchod". Jenže tak nějak se zapomíná na to, že peníze se nedají jíst. Ty brambory k večeři, které si v důchodu budu kupovat, musí někdo vypěstovat. Když je míň lidí na pěstování/výrobu, tak se toho míň vypěstuje/vyrobí. Nemůžu sníst něco, co nebylo vypěstováno, ani koupit auto, které nikdo nevyrobil. Takže důchodci sice budou mít pod polštářem spoustu peněz, ale nebude co za ně koupit. To logicky vyvolá růst cen - inflaci, která ty úspory znehodnotí. Kdo bude mít naspořeno více, bude na tom líp oproti těm, kdo mají naspořeno méně. V průměru se ale všichni budeme mít hůř, a nějaká virtuální čísla v bankách to nezmění.Systém, kdy aktuální mladí vydělávají na staré je ok. Já s tímto systémem souhlasím a nevidím v něm problém.Jeden problém tady je. Pokud se v populaci zvyšuje podíl důchodců a snižuje podíl pracujících, tak systém začne drhnout.
dyž je míň lidí na pěstování/výrobu, tak se toho míň vypěstuje/vyrobí.takovouhle hovadinu bych ocekaval na linuxexpres.cz nebo root.cz nebo v nejakem Babisove platku, ale zde na abicku?
10p = 10x + 5y (první případ) 5p = 5x + 10y (druhý případ) Výsledek rovnice je: x = p y = 0Tedy ano, za předpokladu, že spotřeba důchodce je rovna nule, tak to vychází výborně a na počtu pracujících opravdu nezáleží.
za předpokladu stejné efektivity práceV realnem svete tento predpoklad neplati kvuli rustu produktivity prace.
Ale dohromady toho vypěstujeme míň.I kdyby náhodou opravdu zafungoval ten výchozí předpoklad, že ubudou mechanici (a čemž by se dalo s úspěchem pochybovat), tak zrovna zemědělská produkce má hodně velké rezervy.
I kdyby náhodou opravdu zafungoval ten výchozí předpoklad, že ubudou mechanici.No ale ten předpoklad funguje už teď, o tom se tu celou dobu bavíme. V současné době odchází víc lidí do důchodu, než kolik nově nastupuje do práce. Týká se to obecně všech profesí, tedy i těch automechaniků. Co je ještě horší, učební obory moc netáhnou, všichni chtějí studovat vysokou. Dobrého řemeslníka abyste platil zlatem, pokud ho vůbec seženete. Ale ekonomů, menežerů a všelijakých pseudo-logů je přehršel. Každý chce dneska sedět v teplém kanclu, psát nějaké odborné bláboly a brát za to veliké peníze. A nebo si pořídit nějaký rychlotitul, být něčeho vedoucím, buzerovat lidi, hlavně nemít za nic odpovědnost a samozřejmě brát ty velké prachy.
Co je ještě horší, učební obory moc netáhnou, všichni chtějí studovat vysokou. Dobrého řemeslníka abyste platil zlatem, pokud ho vůbec seženete. Ale ekonomů, menežerů a všelijakých pseudo-logů je přehršel. Každý chce dneska sedět v teplém kanclu, psát nějaké odborné bláboly a brát za to veliké peníze. A nebo si pořídit nějaký rychlotitul, být něčeho vedoucím, buzerovat lidi, hlavně nemít za nic odpovědnost a samozřejmě brát ty velké prachy.Čistě pro pořádek: Za komára tomu bylo jinak? Udělat si školu, vstoupit do strany, dostat přidělenou funkci a teplý flek, nějaká ta rekreační chatka z nakradených subvencí, atd. A nebo tomu bylo jak je vyobrazeno na dobových plakátech a všichni se dobrovolně hrnuli za tvrdou prací na poli JZD a do budování světlých zítřků? Není náhodou tak trošku problém v mentalitě společnosti která takové fleky oceňuje jak je oceňuje? Ty školy, na ty se taky většinou necpou děcka sami od sebe (možná ve velmi výjimečných případech) ale maminky mající představu o tom že jejich potomek bude minimálně nějaký starosta a nebo odborník/(ce) v oblasti přidělování Eurodotací. Znam i lidi, které by posedávání v kanclu zabilo a nic jiného než zajímavou práci za zajímavou odměnu ani neberou. Navzdory představám všech v okolí, vč. té rodiny.
Dobrého řemeslníka abyste platil zlatem, pokud ho vůbec seženete. Ale ekonomů, menežerů a všelijakých pseudo-logů je přehršel.A když o jejich pseudoslužby důchodci nebudou mít zájem - což nebudou, s omezenými financemi mají prioritu základní věci - tak se ekonomové, manažeři a pseudologové budou buď muset naučit dělat něco jiného, nebo se pokusit ukrást peníze těm důchodcům*, nebo umřou hlady. To je to, o čem se tady celou dobu bavíme. Že rozdělení lidí mezi zemědělství, průmysl a služby (o státním sektoru nemluvě) není konstantní. Btw. víte co je zajímavé? Přestože kdekdo říká, abyste dobrého řemeslníka platil zlatem, málokdo to skutečně udělá. To se pak nelze divit, že se k řemeslu moc lidí nehrne. * Tohle je řešení, na které nakonec dojde. Jestli bude tím zlodějem stát nebo jenom hromada lidí - tipoval bych to první - těm důchodcům asi bude jedno.
tak se ekonomové, manažeři a pseudologové ... pokusit ukrást peníze těm důchodcům* * Tohle je řešení, na které nakonec dojde. Jestli bude tím zlodějem stát nebo jenom hromada lidí - tipoval bych to první - těm důchodcům asi bude jedno.No však tohle je to, o čem se tu celou dobu bavíme!
Pro pořádek: nezaměstnanost v průmyslu/zemědělství se objeví v případě, že není dostatečně velký zájem o příslušnou pracovní sílu - buď z nezájmu o její produkci na trhu, nebo protože ji lze levněji nahradit změnou technologie.To je zásadní omyl, dávat do přímého vztahu nezaměstnanost a počet pracovních příležitostí. Problém moderní doby v níž žijeme je v tom, že pracovních příležitostí je dost, ale chybí lidé schopní je využít. To nejsou místa pro blbé, kde by stačilo pouze mít ten papír. Ale místa, kde je nutné také něco umět - ať již rukama, nebo hlavou. Demografie je neúprosná. Ten mnou uvedený graf, kritizovaný pro nepřehlednost byl pouze pracovní a pointou blogpostu který tenkrát nebyl dopsán, bylo - poukázat na to, že procentuální zastoupení osob schopných vykonávat kvalifikované práce se vůči demografické křivce zase tak moc nemění. Ten počet zůstává víceméně stejný, mění se pouze zastoupení věkových skupin. V minulosti bylo spektrum pracovních příležitostí mnohem širší. My žijeme v době, kdy i pro výkon té nejbanálnější práce je nezbytná vyšší úroveň IQ než v minulosti. A kde nic není, ani smrt nebere. Žel to si uvědomuje jen minimum zdejších čtenářů, neb ve zdejší skupině nutně převažují sociopaté, co si existenci tohoto problému nepřipouští, protože se pohybují pouze ve svém skleníku.
Problém moderní doby v níž žijeme je v tom, že pracovních příležitostí je dost, ale chybí lidé schopní je využít.A pak kdo žije ve skleníku, v tomhle případě IT skleníku. Všiml jste si, že velcí průmysloví výrobci třeba tady v Čechách trvale nemůžou sehnat lidi? Podívejte se do Číny, která je - to se asi shodneme - na poli průmyslové výroby poměrně výrazným hráčem. Jak myslíte, že tam sehnali pracovní sílu? Vzali někoho z pole (nebo spíš přišel sám), ukázali mu dělej tohle a dělej to takhle a on to od té doby dělá. Dnešní průmyslová výroba není řemeslo - postupy vymýšlí málo lidí, realizuje hodně lidí a žádnou velkou kvalifikaci k tomu nepotřebují. (Btw. spousta lidí zrovna tady v Čechách toho hlavou umí docela dost, zejména když jde o to vymyslet, jak tyhle předepsané postupy ojebat. V automobilovém průmyslu to vede na svolávací akce.) Ano, na řemeslné práce - samostatné - je i dnes málo lidí. Ale ono když se jim víc zaplatí, tak se objeví tak, jak zmizeli. Dneska totiž řemeslníci radši utíkají do továren, protože je to práce bez starostí o kšefty a bez nutnosti dohadovat se s klientem, že je něco moc drahé. Nebo s klientem, jemuž se něco zdálo moc drahé, tak si to objednal u někoho levnějšího, a teď "jenom potřebuje něco trochu opravit, protože předchozímu řemeslníkovi se to moc nepovedlo, to bude na chvilku a moc to stát nebude, že ne?" V továrně mají své jisté a klid. Se zemědělstvím je to prakticky totéž, možná ještě ve větším měřítku - tam když se nedržíte zavedených postupů, tak téměř jistě vynalézáte kolo.
V minulosti bylo spektrum pracovních příležitostí mnohem širší. My žijeme v době, kdy i pro výkon té nejbanálnější práce je nezbytná vyšší úroveň IQ než v minulosti.To si opravdu jenom namlouváte... a nálepkovat lidi, co s vámi nesouhlasí, jako sociopaty, to je dost velká sviňárna i na vás.
Podle mě jednoduše nejsou. Podle vás jsou, jenže někde jinde. Což ovšem v konečném důsledku potvrzuje co jsem napsal já.To je dvojnásobný nesmysl. Lidí je dost, akorát je živí částečně sociální dávky a částečně přesouvání papírů zleva doprava a zprava doleva. Pokud se bavíme o stárnutí populace, tak jsou jenom dvě možnosti, jak se takovíhle lidé uživí - buď budou muset dělat něco užitečného, olšové ruce nebo ne, nebo budou muset okrást tu starší generaci, která má našetřeno.
Problém je, že tento způsob odměňování v kapitalistickém systému v žádném případě nezohledňuje fakt, do jaké míry toto zaměstnání vede k fyzickému opotřebení lidského těla.Ve skutečnosti je problém v tom, že lidé jsou ochotní takovou práci dělat za mzdu, která neodpovídá míře opotřebení jejich těla a tedy (ne)možnosti danou práci vykonávat až do důchodu.
Já jim to nezávidím, ale jaké na to mají morální právo?! Během celé své pracovní kariéry pobírali zaslouženě vyšší mzdu - to je v pořádku. Měli tedy dost času na to, aby se zajistili na stáří, Proč by tedy měli mít i vyšší důchod? Chtějí nadále pracovat? Proč ne. Ale proč by v takovém případě měli pobírat i důchod? Proč by měla doplňovačka regálů v supermarketu likvidovat své zdraví jen proto aby se z toho jejího směšného dílku který odvádí na dani měl dobře přesluhující ouřada?Klasika, je pár lidí, co se mají relativně dobře, tak honem honem jim to překazit. Sice se tím moc peněz neušetří, rozhodně ne dost, aby zbylo na důchody pro ty ostatní, ale co už. Jinak zajímavý blogpost, akorát prezentuje názory jako fakta, aniž by k tomu bylo nějaké zdůvodnění. Reálná data a výpočty třeba...
Kdo nesetri, neinvestuje, nema deti, atd. , at nejiNešetří? A on nějaký kapitalista šetří na důchod?
Mně zatím vyhovuje způsob práce, kdy dělám drobné zakázky pro spoustu malých firmiček.Jinak bacha na to, to je taky docela problém.
is a Japanese expression for people who lack full-time employmentMyslím, že bych to uměl dělat na fulltime (momentálně už musím zakázky odmítat, protože nemám čas), zatím to nedělám, protože na fulltime studuju.
These people do not start a career after high school or university, but instead earn money from low skilled and low paid jobs.Dělám komerčně víceméně podobné věci jako mám na webu. Jestli je to low-skilled nechám na uvážení každého
Verte mi, ze velka cast zamestnavatelu by toto takto delalaNo právě že nedělala i když dělat měla, proto se tahle povinnost přenesla na stát. Se státem zaměstnavatel nevyjebe tak jako se svými zaměstnanci.
Byl by to zajimavy benefit a lakadlo pro kvalitni lidske zdroje.Penze je v naších zemích téměř sto let samozřejmostí, ne firemní benefit. To jste buď ve špatném století nebo ve špatné zemi. To budete muset hodně přitvrdit jestli chcete lákat _kvalitní lidské zdroje_.
Firmam to vsak nelze naridit.Bohužel právo na důstojné dožití musí mít každý bez rozdílu vrstvy, pohlaví, barvy pleti, vyznání… či zaměstnavatele. Však to znáte.
Tiskni
Sdílej: