V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Pche! Nic není nemožnéNo právě. Jeden by řekl že díky tomu bude implementace takového exportu ve srovnání s ostatními exporty jednodušší, a tak nebude problém s nasazením na wikipedii.Udělat něco podobného z té singlepage stránky je brnkačka. ... Epub stejně není ve skutečnosti nic jiného než ořezané html.
class="noprint"
a při tisku se ignorují.
Importovaný dokument se ale stejně neobejde bez úpravy. Ten Libreoffice totiž nezachová proporce vložených obrázků (deformuje je), takže se to musí ručně změnit. Ovšem pak už to není problém uložit do čeho chceš, případně vyexportovat do toho PDF.
Apropos, na to jsi přišel kde, že se to ke čtení na mobilu nehodí? Načteš to jen jednou a pak už skáčeš po libosti v rámci jedné stránky.Pro běžné lineární čtení mi přijde mnohem lepší nějaký program na čtení knih (např. fbreader), který zobrazuje text postupně po stránkách (místro scrolování), zobrazuje jen text a relevantní obrázky a pamatuje si naposledy otevřenou stránku. Z hlediska uživatelského pohodlí je to imho řádově lepší. Navíc jaksi explicitně funguje offline, protože pracuje s knížkami v epub souborech. Zatímco v prohlížeči na mobilu čtu spíše kratší texty, a pokud bych si chtěl takto nějaký dlouhý text uložit na později, abych se k tomu mohl nějakou dobu pravidelně vracet, nemám přímo jak (resp. řeším to přes pocket).
Pro běžné lineární čtení mi přijde mnohem lepší nějaký program na čtení knih (např. fbreader), který zobrazuje text postupně po stránkách (místro scrolování)Je to věc vkusu. Kupř. mi pro čtení víc vyhovuje klasický papírový list. Ovšem ne formát A4 ale cca A5. Ale tisknul bych to jedině v případě, že bych to pak chtěl někomu poslat dál. Scrollování je pro mne přirozenější, než virtuální "listování". Pokud sis nevšiml, tak na té stránce jsou dva obsahy. Oba skáčou pouze v rámci jedné stránky, takže funguje i back. Alespoň tedy na mém mobilu. Čtu tak, že obrazovku při čtení posouvám palcem. A když se chci na něco kouknout blíž, tak si to zvětším. Virtuální "listování" mne při čtení ruší a vykreslování stránek zdržuje, protože čtu rychleji, než to stíhají ty čtečky vykreslovat.
Tiskni
Sdílej: