Po 8. květnu 2026 už na Instagramu nebudou podporované zprávy opatřené koncovým šifrováním. V chatech, kterých se bude změna týkat, se objeví pokyny o tom, jak si média nebo zprávy z nich stáhnout, pokud si je chcete ponechat.
V lednu byla ve veřejné betě obnovena sociální síť Digg (Wikipedie). Dnes bylo oznámeno její ukončení (Hard Reset). Společnost Digg propouští velkou část týmu a přiznává, že se nepodařilo najít správné místo na trhu. Důvody jsou masivní problém s boty a silná konkurence. Společnost Digg nekončí, malý tým pokračuje v práci na zcela novém přístupu. Cílem je vybudovat platformu, kde lze důvěřovat obsahu i lidem za ním. Od dubna se do Diggu na plný úvazek vrací Kevin Rose, zakladatel Diggu z roku 2004.
MALUS je kontroverzní proprietarní nástroj, který svým zákazníkům umožňuje nechat AI, která dle tvrzení provozovatelů nikdy neviděla původní zdrojový kód, analyzovat dokumentaci, API a veřejná rozhraní jakéhokoliv open-source projektu a následně úplně od píky vygenerovat funkčně ekvivalentní software, ovšem pod libovolnou licencí.
Příspěvek na blogu Ubuntu upozorňuje na několik zranitelností v rozšíření Linuxu o mandatorní řízení přístupu AppArmor. Společně jsou označovány jako CrackArmor. Objevila je společnost Qualys (technické detaily). Neprivilegovaný lokální uživatel se může stát rootem. Chyba existuje od roku 2017. Doporučuje se okamžitá aktualizace. Problém se týká Ubuntu, Debianu nebo SUSE. Red Hat nebo Fedora pro mandatorní řízení přístupu používají SELinux.
Byla vydána nová verze 19 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. Podrobný přehled novinek v changelogu.
Bitwig Studio (Wikipedie) bylo vydáno ve verzi 6. Jedná se o proprietární multiplatformní (macOS, Windows, Linux) digitální pracovní stanici pro práci s audiem (DAW).
Společnost Igalia představila novou linuxovou distribuci (framework) s názvem Moonforge. Jedná se o distribuci určenou pro vestavěné systémy. Vychází z projektů Yocto a OpenEmbedded.
Google Chrome 146 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 146.0.7680.71 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 29 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
D7VK byl vydán ve verzi 1.5. Jedná se o fork DXVK implementující překlad volání Direct3D 3 (novinka), 5, 6 a 7 na Vulkan. DXVK zvládá Direct3D 8, 9, 10 a 11.
Bylo vydáno Eclipse IDE 2026-03 aneb Eclipse 4.39. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
A jak jsme viděli minule, ten se umí držet nahoře i bez vyslovené důvěry přinejmenším tak dlouho než si někoho koupí.A ja myslel, ze od urcite doby je Melcakovani ci Snajdrovani standardni metodou politicke prace. Ten druhy jmenovany na to ma dokonce potvrzujici rozsudek.
. To není nic nového, většina stran a lidí mají jeden prototyp metru pro sebe a další pro druhé. Já taky.
Nemyslím si, že ANO další volby nějak výrazně prohraje. Problém ANO bude nejspíš slabý výsledek ČSSD a KSČM. Na nějaký prudký útok ANO na protivníky to nevypadá, bude se chtě nechtě plácat s koronavirem.
Piráti, ODS a STAN by mohli mít šanci vládu sestavit, pokud se dokáží domluvit. Zajímalo by mne, jakou velkou "věc" vymyslí. Poslední zářez byly masivní investice do náboženství. Napadá někoho nějaká pořádná privatizace?
Komu to nevyhovuje tak samozřejmě bude volit jiné strany, to je v pořádku. ANO je u moci nějaký čas a je na každém aby zhodnotil rozhodnutí a opatření za jeho vlád, zda byla spíše dobrá nebo spíše špatná.Promiň, ale v situaci kdy se Vondráček (ANO), nestydí navrhovat takovou nehoráznost, jakou je “bonus” pro vítěznou stranu, je to co píšeš, vrcholem pokrytectví! Jak se zdá, nakonec skutečně nezbyde, než ty šmejdy jednoduše odprásknout.
bych to uďála tak že dotoho parlamentu/senátu by moh jít uplně každej komu by se jako chtělo normálně bez nějakejch voleb třeba jednou doroka. jak by tam jako všichni vlezli tak bych je tam jako zazdila uplně hermeticky vzduchotěsně se zásobama žrádla a kysliku jenom na jeden rok/fungční vobdobí. noa až by to jakoby skončilo to jejich vobdobí by se vodřízlo spojení sesvětem a nechali by se tam chcípnout hlady/zadusit :O :D
mrtvolky byse pořibli na slavíně se státníma poctama a kdo by jako chtěl by se moh zase nechat zazdít misto nich :D ;D
by mi to takle přišlo vo moc víc fér. politici by víc mysleli nalidi protože by věděli že voni sami z toho nic mit nebudou uplácení by nemělo smysl žádnej a lidi by se míň hádali kuli politice protože by věděli že ty jejich nevoblíbený politici pak umřou hnedka :O :D ;D ;D
1) kazdy by byl volen dozivotne 2) po tech 5 letech by se poradal celonarodni mejdan (ucast by nepochybne atakovala 100%). 3) na mejdanu by se drazil kazdy jeden zvlast, kazdy ovcan by mohl prihodit 4) vydrazitel by byl opravnen vydrazenemu subjektu zakroutit krkem (pripadne jakymkoli jinym oudem) osobne 5) takto ziskane penize (a rozhodne by jich nebylo malo) by byly pouzity k alespon castecnemu umoreni skod, ktere behem tech 5 let napachaji. 6) na oslavu uspesne zakonceneho obdobi by se jejich hlavy umistily v ramci tradic na veze karlova mostu. 7) jelikoz by nepochybne spousta ovcanu nabyla dojmu, ze jsou diskriminovani a ze na ne se nikdy nedostane, ze zbohatlici maji vyhody ve vsem, tak by se po 1/2 volebniho obdobi sejmuly, a bylo by umozneno snimi hrat kopanou pod okny smemovny. 8) cimz by se zaroven podporil sportovni duch a zdravi obyvatelsva, neb by nepochybne na futbalovy match staly fronty.--- Dete s tim guuglem dopice!
bába vubec neni žádnej negramotnej blb navopak jeto dost mazanej člověk žeje až škoda žeto je jakoby takovej ganuner :O ;D
Jenže to už na hradě seděl u vesla posmtychtivý dědek, který do čela úřednické vlády posadil svého koně – Jiřího Rusnoka, nekorunovaného krále všech korupčníků z hnízda ČSSD jeho éry.Neni od veci si pripomenout, ze tak ucinil naprosto proti smyslu ustavy i presto, ze Nemcova mela zajistenou ve snemovne vetsinu. Takze pri odhadovani ruznych povolebnich scenaru bych urcite nezapominal i na tento, zvlaste za situace, kdy by nikdo nebyl schopen sestavit vetsinovou vladu. Se zmrdstvim jemu vlastnim a argumentaci, ze US zmenil pravidla prilis kratce pred volbama, nasledne zmeny jsou nekvalitni (patovy vysledek je toho dukazem), je treba volebni system upravit a vypsat nove volby (po rozpustenim snemovny), si umim predstavit, ze to udela uz na prvni pokus, aby tam mel svoje lidi co nejdyl (ostatne, o tohle mu celou dobu jde).
si myslim že volby by se jako měli dělat v létě protože napodzim bude vlna brický/brazilský/africký/barmský mutace :/ :/
„Jednání bylo korektní, nepereme se, nenadáváme si, zcela korektně vyslechneme názory každého člena ÚS,“ uvedl Rychetský. Filip je podle něj získal významnou podporu 11 z 15 ústavních soudců. Je prý akademik, který má pocit, že musí odvést dokonalé dílo. „Nález má 64 stran a tím dokonalým dílem je,“ řekl Rychetský.Jo. Ten tedy odvedl vskutku "dokonalé" dílo. Buď to měli zrušit všechno, tj. i tu hranici nutnou pro vstup do sněmovny. Nebo to měli nechat tak. Takhle jenom přidali další kupku hnoje do už tak chaotických zákonů plných výjimek, dodatků a pozměňovacích návrhů, ve kterých se nevyzná ani prase.
Tiskni
Sdílej: