Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Na idioty, co nepochopili kam mířím nemá smysl reagovat, ale jak sám píšeš: „co jsi přímo neřekl”.
Naopak velice přímo jsem řekl, že jsem zastáncem jednoho metru a proto mi vadí přiohýbání stávajících podmínek, jen aby se vyšlo vstříc stávající uprchlické vlně. A dále jsem také velice přímo hovořil o jásání na přílivem lacinějších pracovních sil.
Pokud jim někdo platí stejně, jako by platil někomu jinému, ok. Ale pokud někdo vypudí stávajícího zaměstnance, aby obratem mohl najmout lacinější pracovní sílu z ukrajiny, či odjinud, to už mi vadí.
Je zajímavé, že v okolních krámech obsluhovali donedávna lidi ze Slovenska. Teď se na jejich místech objevují lidé z Ukrajiny. A jak víš, těm, co dělají pod cenu říkám kurviči mezd. A neberu ohled na to je-li to někdo cizí, nebo můj vlastní otec. Ovšem apriori mi tihle lidé nevadí. Vadí mi ti, co zneužívají jejich situace k tomu, aby si urvali větší krajíc.
Vadí mi ti, co zneužívají jejich situace k tomu, aby si urvali větší krajíc.Takže Ukrajinci ti nevadí, tobě vadí Češi.
Sehnat někoho na stavby byl problém, kdo něco budoval (opravy velkých ploch, silnic, stavění mostů atd.), sháněl lidi, co to šlo.Tento problem je stale. Ukrajinci to nevyresili, jelikoz, jak pisi nase media, jsou prichozi temer vyhradne zeny a deti, jelikoz muzi ukrajinu opustiti nesmi, protoze ji musi branit!
i v zapadlé dědině dostala neteř do třídy na základce Ukrajinskou spolužačku. Nevidím v tom problémProblem na skolach to je a to zejmena tam, kde mladi ucitele neumi rusky a mlade ukrajinske dite neumi anglicky. Takova vyuka nema smysl a jen brzdi celou tridu. Nese to obrovske naklady.
Mentalita není nijak extrémně odlišnáMentalita ukrajincu je absolutne odlisna, cimz nerikam, ze je spatna. Porovnejte si ceske a ukrajinske zamestnance.
jsou pracovití a ti, co chtějí, se nemají problém naučit česky.Ano, vetsina chce pracovat i se nejak nauci cesky, to je treba uznat.
V zápisku narážíš na něco, co jsi přímo neřekl, tj. že Ukrajinci berou / vytlačují české zaměstnance.Ja bych nerekl berou praci, ale diky platnosti zakona nabidky a poptavky rozhodne snizuje cenu mistni prace, ale zrovna toto povazuji za absolutne pozitivni.
V Německu bez problémů dotlačily 12 leté syrské uprchlíky k maturitě i když ty děti při příchodu neuměli žádný evropský jazyk.Mas k tomuto nejaka data? Ja se obavam, ze toto legislativa opravdu ani neumoznuje. Tim spise v Nemecku, ktere je na toto prisnejsi nez CR.
Naopak každý debil tady argumentuje zpožďováním výuky ve třídě údajně způsobené pomalejšími žákyNe, jen debil tvrdi opak. Zeptej se ucitelu. Zeptej se zaku (treba svych deti), jak jedno dve deti dokaze zbrzdit celou tridu.
To s tím učením odněkud máš?Ano. Z prvni ruky od ucitelu na zakladnich a strednich skolach (znami a pratele). Je to o motivaci kazdeho individua. Nekdo je v pohode, nekdo ne.
Jsem hrdý na to, že nemám žádný titulJo, to se nejlíp pozná tím, jak tě to triggruje až do běla
pokud chceš na nějakém území přežít a žít, tak ti je zcela ukradené komu zrovna platíš daně.Jakože po roce 1938 bylo Čechům jedno jetli platili daně ČSR nebo Třetí říši? Kam na ty názory chodíš? To jsi skutečně v tak morálním rozkladu, že by ti bylo jedno, že ze svých daní platíš někoho kdo tě okupuje, bombarduje, zabíjí a znásilňuje tvoji rodinu a tvé sousedy?
jestli se nepletu Ales = Want.Je to tak.
Nemam nic proti migrantum ale...
Na titulu nezáleží? Tak proč tomu neodpovídají platové tabulky? Proč jsou nuceni ti co učí zpětně dodělávat papír, aby to mohli dál dělat?No protože Rakousko-Uhersko, jak jsem psal. Ve "státní správě", kam lze školství volně zařadit, prostě papír/písmenka potřebuješ. Je jedno z jakkoli skvělé či špatné školy, jde ryze o ten papír a písmenka.
A ta vysvědčení jsem nafotil pro ty, co občas podléhají zoufalství z toho, že z jejich ratolestí nic nebude,So message je, že z mizernýho vysvědčení může vyrůst směšně placená IT lopata s povahou Kapicy? No asi jsi nastartoval ekonomii doučování, lepší odstrašující example špatnýho prospěchu nikdo nevymyslí.
Foglar byl nejen teplouš, ale také pedofil. Ve skautingu nic neobvyklého...To ale bývají nejlepší vedoucí a učitelé. Viz třeba příběh Matěje a Tomáše. Sice tam možná bylo nějaké honění a kouření, ale pokud ano, tak ten kluk sám říkal, že se mu to líbilo. Akorát mu pak nějaká zamindrákovaná učitelka vsugerovala, že byl zneužívaný a způsobila mu psychické problémy (a učiteli problémy se soudem).
Foglar nebyl homosexuál. Už téměř 40 let se hovoří u takových lidí o „syndromu Petra Pana”, který jako první popsal americký psycholog Dan Kiley.
Zjednodušeně řečeno, jde o jedince co mentálně nikdy nedospěli. Ale pokud najdou svoji „Wendy”, nemají problém s tím se pomnožit. Což byl kupř. Baden-Powellůw případ, o kterém Tim Jeal ve své práci z roku 1989 usoudil, že byl rovněž latentní homosexuál.
Důraz by se podle kabinetu měl do budoucna klást na občanské vzdělávání, etickou výchovu, finanční a mediální gramotnost a kritické myšlení.Čili školy mají produkovat vymozkované lemply věřící ojropropagandě a neschopné jakékoliv složitější manuální činnosti. A realita: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/kariera-trh-prace-prognozy-analyzy.A220824_161338_ekonomika_thee
Podle studie pak na trhu práce budou nejvíce chybět řemeslníci, a to asi padesát tisíc. Dále následují malíři, montážní dělníci, kuchaři a vývojáři softwaru. Naopak v důsledku digitalizace a automatizace se budeme potýkat s převisem pracovníků ve výrobě, provozovatelů prodejen, prodavačů, kadeřníků. Překvapující je také přebytek sedmnácti tisíc specialistů v oblasti práva, což činí čtyřicet procent pracujících v oboru.Těm vývojářům softwaru bych tak nefandil, dvanáctiletý Ind dokáže dělat appky pro mobil po shlédnutí pár tutoriálů na YTrubce, a vyjde mnohem levněji než český vegan.
Těm vývojářům softwaru bych tak nefandil, dvanáctiletý Ind dokáže dělat appky pro mobil po shlédnutí pár tutoriálů na YTrubce, a vyjde mnohem levněji než český vegan.Tohle už poslouchám 10+ let.
Překvapující je také přebytek sedmnácti tisíc specialistů v oblasti práva, což činí čtyřicet procent pracujících v oboru.Tak to bude mít paní v příloze konečně radost.
paní v příloze: Jsou prostě zaměstnaní jinde, nejlépe ve státní správě nebo v neziskovkách, kde ani jedna kategorie NIC NEVYTVÁŘÍ.
Na tom je vtipné, že i ty profese jako právníci, advokáti, daňoví poradci, celní deklaranti atd., které jsou formálně v soukromé sféře, jsou napojení na stát resp. složitost právního a daňového řádu a jejich existence a „potřebnost“ je přímým důsledkem přebujelosti státní byrokracie a regulace.
Tiskni
Sdílej: