Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Ne. O lidech, co čekají na to, až jim odkýve co si mají myslet někdo jiný. Pokud možno s titulem a z nějakého renomovaného ústavu, před kterým si mají sednout na zadek.
Ale jdi ty brepto. A přečti si ten blogpost. Fakt nemám čas ani morál na to, abych někomu zdlouhavě vysvětloval proč je změna nutná. Ani na nějaké editační války.
Ke kódu (a historii změn) má přístup každý přihlášený uživatel. Registrace je podmíněná jen tím, že žadatel o konto není anonymní kokot. Anonymní pindalové totiž mají právo akorát šoupat nohama.
Tyhle balíky nejsou užitečné? Asi záleží jak pro koho. Pro mainstream asi ne, protože by se jich dávno ujal někdo jiný a nevyřadili by je z bookwormu.
Co si dokázal a k čemu jsou přispěl ty?
náhodou matěj už dokázal šířit proruSSký dezinformace o tykačoj, vylez na rypadlo, bydlel v Klinice a napsal o něm levicovej plátek a2alarm :D todle jentak někdo neumí :D :D :D ;D
sem teda jako slyšela že vy v Klinice spíte jenom na takovejch hnusnejch rohožích který ste si nejspíš vytahali někde z kontiku a že normální postel je pro vás uplně stejný scifi jako třeba vobyčejný mejdlo nebo zubní pasta :P :P
Mimochodem samotný kód mé instance MediaWiki je z veřejně dostupných git repozitářů, které udržuje přes Gerrit Nadace MediaWiki. Ovšem to bys zjistil ihned, kdybys neměl za málo se podívat na verze.
?
Podvod je čin, kterého se dopustí ten, kdo zneužije cizí nevědomosti či důvěřivosti k vlastnímu neoprávněnému prospěchu či obohacení, resp. někoho za tímto účelem uvede v omyl. Typicky jde o vylákání peněz pod nějakou záminkou (dodání věci, záloha na elektřinu atd.), kterou ale podvodník nesplní, a oběť tak o své peníze přijde.
Od myšlenkových impotentů, jako seš ty a tobě podobní, žádné obohacení nehrozí.
Mimo jste vy všichni.
Ve skutečnosti je za tím koloniální politika Anglie, což je ostrovní stát, závislý od vykácení lesů, z nichž většina padla na stavbu lodí, na importu veškerých surovin. S rozvojem námořního obchodu, ztratila svou ekonomickou soběstačnost. A nedostatek dřeva na stavbu lodí a směnných prostředků pro jeho nákup na starém kontinentu odstartoval koloniální politiku drancování, která byla založená na importu kolaborující populace do cílové destinace. Ta následně ovládla kolonizované území buď tím, že původní obyvatelstvo přečíslila, nebo tím, že zkorumpovala jeho zástupce, aby měli rovněž osobní zájem na aktivní kolaboraci.
Pro Anglii se stává nepřítelem automaticky každý, kdo začne usilovat o nezávislost území, které poskytuje nějakou komoditu, kterou Anglie potřebuje. Případná nezávislost totiž ohrožuje proces drancování surovinových zdrojů, s nimiž se obchoduje a ekonomika Anglie je na ochodu závislá.
Zde je skutečná příčina všech válek od 16. století až do současnosti.
O rozpoutání války, která by jí umožnila okupovat německé kolonie usilovala Anglie přinejmenším od té doby, co se jí podařilo zdecimovat Búry (1902), proti kterým štvali černochy. A Búrové byli potomci uprchlíků, které vyštvali katolíci ze střední Evropy. Někteří z utečenců pomohli na nohy také anglickým koloniím v Americe a stáli také za tím, že se pak od Anglie trhly.
Podobnou chybu již Anglie opakovat nechtěla, proto měli do Kanady dlouho otevřená vrátka jen kolonisté z Anglie. Teprve až zametli s métisama a prohlásili Kanadu za britské dominium, začali opatrně pouštět tak emigranty odjinud. Obzvláště když jim pustily žilou dvě světové války v průběhu 20. století.
Tiskni
Sdílej: