Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Filesystém UDF je sice jenom jeden (tedy, v jedné verzi), ale realita je jiná.
-r,--udfrev= udf-revision Specify the udf revision to use. Valid revisions are 0x0201, 0x0200, 0x0150, and 0x0102. If omitted, mkudffs udf-revision is 0x0201.widla zvladaju bez ovladacov len 0x0150 (dost casto od vyrobcou), linux a stolne dvd pouzivaju 0x0201 (default).
tedy, uhm, po stažení jakýchsi 3rd party obskurních driverů pro zápisstaci aj incd, driver od panasonicu, .... proste je toho hodne :o)
ovšem jakmile na takovém disku třeba jen vytvořím prázdný adresář pod Linuxem, Widle už na disku vůbec nic nepřečtou.suhlas :o), ono dojde k nejakemu reorganizovaniu (lepsie je naformatovat na poslednu verziu a pokoj)
program udffsck i po kompilaci naprosto nic nedělá a nemá manuálovou stránku, ale budižked sa pozries do zdrojaku tak tam najdes len
int main () { return 0; }
este sa na tom len pracuje (dufajme)
DVD-RAM mechanika LG je ovšem detekována jako /dev/hdc, což je správně, ale ve vlastnictví root:disk.s povahy mechaniky je to vlastne spravne (i/o na dvd-ram je nieco ako na disk a co je pekne aj detekciu chyb riesi mechanika) aj ked mne LG mechaniku dava ako root:cdrom, ako prekazku to moc nevidim kedze namontovat fs ide a pristupovat sa da podla prav co su v tom udf fs (PS: pozri si ci nemenis prava len na symlink /dev/hda :o) )
Takže vážně nevím, proč mám DVD-RAM pořád jenom ro. Při formátování jsem zadal --media-type=dvdram.dvd-ram obsahuje jeden sektor v ktorom je zapisane ci ma byt ro, alebo rw. Aj ked je rw tak po namontovani sa tvari ako disk s plnou podporou linuxovich prav, cize moutpoint bude zrejme mat root:root a prava rw,r,r
chown lukas:users
na to miesto kde namontujem, a vpoho mozem kopirovat :o).
Také používám DVD RAM na vypalovačce LG. V XP Vám na to stačí IN CD. V Mandrivě jsem ho ještě nezkoušela, zkusím.
Ve fstabu mám toto: /dev/hdc on /mnt/cdrom2 type udf (ro,noexec,nosuid,nodev,users,umask=0022,iocharset=iso8859-2,user=chisah)
Něco málo o udf z cdrCz
Zatim jsem ještě v linuxu dvd-ram neformátovala, pak sem dopíšu zkušenosti.
Doplním: Dvd-ram je forma existence disku, proto se na něj "nepálí", ale naformátuje se a pak se na něj kopíruje.
A co je špatného třeba na FATce? V Linuxu i Windows funguje úplně bez problému, žádný problém s verzemi a pokud to mám jen pro občasné zálohy, tak snad ani oblast s FATtabulkou hned tak nezruším, ne? RAM má tuším udáváno 100k přepisů.
UDF nějak nevěřím od těch dob, co jsem si prohlídl zdrojáky udffsck. Co se může pokazit, to se taky pokazí a tohle toho moc neopraví:
int main(int argc, char *argv[]) { return 0; }
mkfs.vfat /dev/hdc mount -t vfat /dev/hdc /media/dvdramO zápis se již postará sama vypalovačka, nikoliv software. Absolutně nechápu to s těma oddílama. Odkdy se na DVD-RAM vytvářejí oddíly?
Tiskni
Sdílej: