Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
Nic takového neposlouchám, ale tohle se mi líbí, fakt že je to dobré :).
Jak dlouho trvá udělat jednu takovou písničku? V čem si to dělal?
čtyři tóny, které se náhodně opakují...pššt, to je novej tajnej projekt Kernel Ultras - Kotyzův generátor náhodných tónů, původně zamýšleno na odstrašování ptactva při setbě.
rad bych to nez chcipnu trochu vic rozsiril mezi lid
Bohužel máš přesně ten sklon, co jsem ti psal pod první blog s tvojí tvorbou. Je to ten samej problém, na čem skončil třeba Robert Miles - používáš pořád stejný set instrumentů a skladby se liší akorát uspořádáním tónů.
Koukni se třeba na ATB, ten změnil několikrát styl docela významně, a i takovej Tiësto je v Kaleidoscope někdo úplně jinej. Ale zní to dobře.
Já vím, že mě se to kecá... Já jsem se taky pokoušel klikat si něco vlastního, ale právě pro tohle jsem to nikam dál něž za pár samplů nedotáhl - nenapadalo mně co tam klikat, aby to bylo originální.
Tiskni
Sdílej: