Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Tiskni
Sdílej:
Pokud je to obecný agregátor všeho ze všech možných zdrojů (github, gitlab, sourceforge… bylo by toho tam víc. Ale hlavně by to bylo opět k ničemu. Neposkytuješ ani RSS feed, natožpak API, kde bych se mohla pravidelně ptát „je nějaká verze toho toho a toho?“ a napsat si třeba plugin pro Gnome Shell, který by pro mě zajímavé updaty zobrazoval.API bolo nezdokumentované. Ale existovalo. ... Na zistenie aktuálnej verzie balíka/-ov programu/-ov. Lebo všetko není na git-hube ... Abo nie je pekné. Alebo neposkytuje vôbec. (napríklad links, links2 oficiálne nie je ... a posledné, čo som pozeral, Chrome github nemá, má len svoj github web (rôzné verzie pre rôznu platformu - všetko pokope = nerozdelené ... ok, ptm som našiel oficiálny blog (dobré by sa parsoval) ... Opera = vtedy som nič nenašiel - žiadne info ... iba surovo stiahnúť (alebo aspoň z HTML hlavičky zistiť verziu ... teraz možno vyparsovať z url, na ktorú bude presmerovať - ak sa bude dať zistiť) ... Geany napríklad oficiálne na Githube je ...) RSS ma na začiatku nenapadlo, ale neskôr by si som ju implementoval (po nejakom minimálnom množstve balíkov, s ktorými budem spokojný).
mohla bych si tam založit účet a vybrat co mě zajímá. Pod mým účtem by se pak zobrazovalo jen to.Zamýšľal som z počiatku mailové notifikácie určitých žiadaných programov používateľovi. A dizajn ...
RSS ma na začiatku nenapadlo, ale neskôr by si som ju implementoval (po nejakom minimálnom množstve balíkov, s ktorými budem spokojný).Spíš doporučuji Atom (to funguje stejně, jen je novější). RSS je na úrovni XML docela omrd.
m
v URL…
www
se dvousloupcovou stránkou.
- Kromě toho, že se ti nejspíš chtělo, existuje nějaký smysluplný důvod, proč to psát celé v C? Jen letmo jsem na to kouknul a našel hned několik nedostatků, potenciálních nekonečných smyček, úniků paměti atp. Příliš bezpečné to taky asi nebude.Chcelo. Okrem PHP tak main nikde inde neprogramujem. ... Hm, kód by mal byť bezpeční - ak myslíš loop. Vstup je ukončený '\0' (striktné ho tam nakoniec pridá).
- Nasdílet zdroják tím způsobem, že na FTP vystavíš živý systém taky není nejchytřejší. Kromě toho, že ti každý může čumět do logů serveru a přejmenovávat soubory dle libosti se v tom nepříliš dobře orientuje.Logy som dal na nečítanie, ale neskôr som to nechtiac neuvedomene (rekurzíva) zmenil na čítanie). ... A to premenovanie, to ma fakt pri nastavení FTP servera nenapadlo. Až kým dotičný nespomenul.
Z hlediska vize projektu by to mohlo třeba být i zajímavé, ale muselo by to agregovat doopravdy hodně zdrojů a poskytovat nějaké API, abych si např. mohl nějakým skriptem zkontrolovat, zda je dostupná nová verze toho či onoho. Linkovat rovnou na archivy se zdrojákem nové verze se mi nezdá úplně praktické. U nové verze nějakého software mě zajímá především changelog, protože z něj ihned zjistím, zda má pro mě ta nová verze nějaký přínos. Když jsi tuhle službu vymýšlel, uvažoval jsi pořádně nad tím, jaký by měl být modus operandi uživatelů a kdo by to měl být?Zaujem bol vytvoriť distro, takže niečo na automatický preklad aktuálneho kódu - mať (naj)aktuálne(jšie) distro. ... z toho úplne pramenilo ... .... čiže pre vývojarov linuxových balíkov ... a potom ma zmysel pre novinky (ako napr. tu informujete keď vyjde Chrome, Opera, ... a ďalší (software) A API na detekciu, aká je verzia mojho sledovaného projektu existuje, len nie je zdokumentovaná alebo najkrajšia. P.S.: changelogh .... ok