V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Coz je skoda, protoze banshee neni spatnej projekt, prislo mi mnohem hezci a pouzitelnejsi jak rhythmbox. Skoda ze to nenapsali v necem normalnim.
Bohuzel ne.
Premyslim ze to uz napisu sam, ksakru. Ale neumim C a gtk :)
Tohle je samozřejmě známo a vyhrožovat může kdokoliv čímkoliv, ale já se ptám na konkrétní podklady pro tento názor. Zatím mi to opravdu připadá jako: "je to od MS (není), tak od toho dáme ruce pryč a budeme to iracionálně odmítat", jak jsi předvedl.
No.
Je to highlevel jazyk, takze se v nem daji docela dobre psat aplikace rychleji a s mene ladenim jak v C.
Coz je prusvih -- protoze treba typuju z epsat banshee v C, tak jeste neni hotovy ani zacatek, a mozna by se na to autori rovnou vykaslali. Psat to v C -- rucni zprava pameti, zadne vyjimky, ... nic moc. C++ je na to stejne, mozna hur, Javu spousta lidi nezkousne dik C++ propagande a ma problemy se zapojovanim nativnich knihoven (a moc knihoven na prehravani hudby a videa v Jave neni, ne?), python je zalostne pomaly, ruby ani nezminuju (totez co python a jeste min rozsirene), a tim jsme zhruba skoncili, pokud nechcete psat iTunes klon v Haskellu(*) :)
Ze je Miguel na vyplatni pasce Microsoftu je mozne, ale u vyvojaru treba banshee bych spis rekl, ze pouzili C# a Mono proste proto, ze nema zadny dobry ekvivalent.
(*): Coz by mohla byt dobra zabava. Ale nevim jestli se da pak nejak pouzit Glade a takove veci, a bez toho je delani gui dost otrava.
Vala má AFAIK něco drobných vadTo mi řekni, co žádnou drobnou vadu nemá.
navíc není příliš známá.Já mám pocit, že jsem na ni narazil v nějakých doporučeních v čem dělat konkrétní kousek grafického rozhraní pro gnome. Takže těm, kterým známa má být, snad známá bude.
To mi řekni, co žádnou drobnou vadu nemá.
Já. ^_^
Už jsem to pochopitelně zapomněl, ale byly mj. tam záležitosti nekompatibilní s C#, což použití trochu znesnadňuje (třeba C++ je dnes už všude v podstatě stejné).
Takže těm, kterým známa má být, snad známá bude.
Skvělé. A teď vážně. Jaká část (významnějších) projektů (pro něž by se potenciálně mohla hodit) ji používá?
No, ja o zadnem nevim. Jaky ekvivalent to je?
Nojonojo.
ctypes
a počítám, že Ruby má něco podobného. Problémem Javy na desktopu je spíše pomalý start aplikací kvůli velkému runtime a větší spotřeba paměti. Ta je ostatně problém i v Pythonu a Ruby. Rychlost není žádným problémem, protože ve všech jazycích by samotné přehrávání stejně zajišťoval stejný C/C++ kód.
A jak snadni se s takovym API pracuje a jak moc jsou stabilni?
Pokud jde o python, tak startu ani prehravani se nebojim, toho ze si clovek pet sekund pocka na zobrazeni playlistu uz ano.
Remmina je dobrá, Tomboy nepoužívám, ale mono mi nevadí :). Co všichni na Tomboy/Gnote vidí?
Tiskni
Sdílej: