abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:11 | Nová verze

    Po půl roce vývoje od vydání verze 48 bylo vydáno GNOME 49 s kódovým názvem Brescia (Mastodon). S přehrávačem videí Showtime místo Totemu a prohlížečem dokumentů Papers místo Evince. Podrobný přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:22 | Nová verze

    Open source softwarový stack ROCm (Wikipedie) pro vývoj AI a HPC na GPU od AMD byl vydán ve verzi 7.0.0. Přidána byla podpora AMD Instinct MI355X a MI350X.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 258 správce systému a služeb systemd (GitHub).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 15:11 | Nová verze

    Byla vydána Java 25 / JDK 25. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 18. Jedná se o LTS verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | Humor

    Věra Pohlová před 26 lety: „Tyhle aféry každého jenom otravují. Já bych všechny ty internety a počítače zakázala“. Jde o odpověď na anketní otázku deníku Metro vydaného 17. září 1999 na téma zneužití údajů o sporožirových účtech klientů České spořitelny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 11:33 | Zajímavý článek Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.9. 21:44 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 143.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Nově se Firefox při ukončování anonymního režimu zeptá, zda chcete smazat stažené soubory. Dialog pro povolení přístupu ke kameře zobrazuje náhled. Obzvláště užitečné při přepínání mezi více kamerami. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 143 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.9. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 43 (ChangeSet), tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 21. října.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.9. 12:22 | Nová verze

    Multiplatformní emulátor terminálu Ghostty byl vydán ve verzi 1.2 (𝕏, Mastodon). Přehled novinek, vylepšení a nových efektů v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.9. 00:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.5 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (47%)
     (53%)
     (0%)
     (7%)
     (13%)
     (7%)
     (20%)
     (7%)
     (13%)
    Celkem 15 hlasů
     Komentářů: 1, poslední včera 13:49
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek


    Vložit další komentář
    Max avatar 4.10.2020 13:53 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Davinci Resolve (instalace v Linuxu)
    Chybělo mi na začátku vysvětlení, co DR je, k čemu slouží atd.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    4.10.2020 14:49 PetebLazar | skóre: 35 | blog: l_eonardovo_odhodlani
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Davinci Resolve (instalace v Linuxu)
    Myslel jsem, že to je zřejmé z úvodu předchozího postu blogu.

    Z dalšího "dílu" to snad bude jasnější. ;-)
    Max avatar 4.10.2020 16:14 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Davinci Resolve (instalace v Linuxu)
    Tak ten jsem minul.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    Petr Fiedler avatar 4.10.2020 15:50 Petr Fiedler | skóre: 35 | blog: Poradna
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Davinci Resolve (instalace v Linuxu)

    Díky za článek, líbil se mi.

    Hele, čteš si to po sobě, než to odešleš? Pokud ne, tak s tím prosím tě začni. Těch chyb je tam fakt dost.

    4.10.2020 21:10 kol-ouch | skóre: 10 | blog: Co_to_je
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Davinci Resolve (instalace v Linuxu)
    Obdivuji všechny, kteří mají na tohle cit - horší než můj cit na videa je jen můj hudební sluch...
    4.10.2020 21:58 PetebLazar | skóre: 35 | blog: l_eonardovo_odhodlani
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Davinci Resolve (instalace v Linuxu)
    Oni na to mají cit prakticky všichni (psychologie barev), akorát někteří to asi na rozdíl od nás dovedou využít i v opačném směru ... ztvárněná nálada fotografie/filmu prostřednictvím kretivně zvolených barev. ;-)

    Základy teorie barev položil před léty Johan Wolfgang Goethe (proč mne to nepřekvapuje).

    Doporučuji shlédnout toto YT video polské fotografky Joanna Kustra. Popisuje, jak jsme ve vnímání nálady použitých barev(kombinací) prakticky bezbraní. Varování! Po zhlédnutí tohoto videa se již na fotografie a film nebudete dívat stejně jako předtím. Nebudete náladu jen cítit, ale i tušit(vědět) proč. Secrets of color-grading in photography

    Doufám, že tu nevznikne nějaká mýlka. Mne na tom všem zajímá především technická stránka věci. Prvopočátek této fascinace ohledně zpracování AV bych datoval někam k roku 1985-86, kdy se mi díky assembleru na C=16 podařilo zaznamenat a následně i přehrát dvě sekundy 8-bitového zvuku skrze připojený MDAC08(8-bitový D/A převodník), A/D převod byl zajištěn softwarově metodou postupné aproximace se vstupem z komparátoru MA741(porovnával vzorkovanou hodnutu signálu s aproximovanou hodnotou na D/A převodníku) a jednoho vstupního bitu informující SW o okamžitém výsledku komparace (vše připojeno přes expansní slot s IO kartou na bázi MOS6522 - ekvivalent i8255). Dosažená užitečná vzorkovací frekvence byla někde v řádu jednotek kHz (64K RAM stačila na sekundy záznamu). Dnes je to prakticky o tomtéž, akorát záznam 4Kp60 v B-RAW formátu produkuje datový tok okolo 400MB/s, takže vlastně moje RAM stačí opět jen na těch pár sekund záznamu. ;-)

    Petr Fiedler avatar 4.10.2020 23:18 Petr Fiedler | skóre: 35 | blog: Poradna
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Davinci Resolve (instalace v Linuxu)

    Doufám, že mi pak pomůžeš s výběrem zvukovky :-)

    Max avatar 5.10.2020 01:33 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Davinci Resolve (instalace v Linuxu)
    Já si pořídil ESI MAYA 44, PCI verze, občas se naskytne možnost a stojí pár korun. Ale je to samozřejmě šidítko, nic profi. Původně jsem chtěl Juli@ XTe, ale v té době jsem nechtěl tolik investovat.
    Pro fajnšmekry pak jedině něco externího, to je jasný.
    Jinak k té ESI jsem si ještě pořídil sluchátka Sennheiser HD 518, bylo to kolem roku 2013. Před rokem jsem k nim kupoval nový náušníky, jinak kabel a vše okolo je ok. Dobře sedí na uších, žádná blbá upocená koženka atd. Jsou difusně otevřený, takže nejsem 100% tichá myška v koutě, ale poslech dobrý.
    Netvrdím, že je to něco super, naopak, je to base, já nemám sluch, takže spousta věcí je mi putna :).
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    Petr Fiedler avatar 5.10.2020 02:12 Petr Fiedler | skóre: 35 | blog: Poradna
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Davinci Resolve (instalace v Linuxu)

    Skoro před 20 lety jsem měl něco podobného tomuto. Akorát, že tohle je "Platinum" a já měl "Platinum II". Na tu dobu to byla pecka. Ta karta tenkrát stála přes 5k Kč. Měla přední panel do 5,25" pozice a dálkové ovládání. Měl jsem tenkrát v pc i tv tuner, takže jsem si pouštěl zprávy s ozvěnou z jeskyně a byl jsem z toho úplně nadšený :-D Něco takového bych chtěl i dnes. Tím myslím ten přední panel a dálkové ovládání. Před pár dny jsem na Heurece hledal, ale nenašel. Dělá se dnes vůbec něco s DO?

    Max avatar 5.10.2020 08:26 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Davinci Resolve (instalace v Linuxu)
    Zkus se podívat na značky M-Audio, MOTU, Focusrite.
    Né, že by měly něco do 5,25, ale krabička u monitoru/na stole není tak zlá věc.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    Petr Fiedler avatar 5.10.2020 10:32 Petr Fiedler | skóre: 35 | blog: Poradna
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Davinci Resolve (instalace v Linuxu)

    Zkusím, dík.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.