abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:00 | Nová verze

    V aktuálním přehledu vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) bylo oznámeno vydání nové verze 0.4.0. Výrazně se zlepšilo vykreslování stránek jako lichess.org, Zulip nebo Speedtest.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:22 | Bezpečnostní upozornění

    Vládní CERT upozorňuje (𝕏) na kritické zranitelnosti v produktech VMware: CVE-2026-59309, CVE-2026-59310 a CVE-2026-47876. Zranitelnosti v VMware vCenter umožňují vzdálenému útočníkovi se síťovým přístupem obejít autentizaci a získat neoprávněný přístup k vCenter, případně zneužít directory traversal ke spuštění libovolného kódu na vCenter.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:33 | Bezpečnostní upozornění

    Společnost Coinkite upozorňuje na bezpečnostní chybu svých hardwarových kryptopeněženek Coldcard. Jedná se o kritickou chybu v generování náhodných čísel (RNG). Místo hardwarového generátoru náhodných čísel (TRNG) byl omylem používán softwarový fallback (PRNG).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:11 | Zajímavý projekt

    Představena byla nová linuxová distribuce Shadowfetch Linux. Na rozdíl od mnoha nováčků, které nabízejí převážně jiné téma a výběr softwaru, tato distribuce založená na Debianu Testing s desktopovým prostředím KDE Plasma 6.6, klade lokálně běžící umělou inteligenci do centra svého desktopového zážitku.

    Pinhead | Komentářů: 0
    30.7. 17:22 | Zajímavý projekt

    Max Leiter v roce 2019 zkusil zprovoznit X server na iPadu (iOS). Nyní se k tématu vrátil a s pomocí LLM a balíčkovacích nástrojů Procursus rozběhl desktop s X11 i Waylandem. Jeho balíčky jsou dostupné v repozitáři xiOS.

    |🇵🇸 | Komentářů: 17
    30.7. 13:33 | IT novinky

    Společnost Google Cloud dnes oznámila, že její infrastruktura a služby byly oficiálně zařazeny do Katalogu cloud computingu vedeného Digitální a informační agenturou (DIA). Tato certifikace potvrzuje, že infrastruktura a služby Google Cloud splňují přísné bezpečnostní a regulační požadavky České republiky pro provoz cloudových služeb ve veřejném sektoru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    30.7. 13:11 | IT novinky

    Vůbec poprvé v historii se stát při testování digitálních služeb obrací na širokou veřejnost. Digitální a informační agentura (DIA) a Ministerstvo vnitra zvou občany k zapojení do zátěžového testu eDokladů, které od loňského podzimu prošly optimalizací aplikace a posílením infrastruktury. Test proběhne 13. srpna ve 13:00 a pro jeho úspěch bude potřeba zapojení několika desítek tisíc občanů. Zapojení do testu je zcela dobrovolné a úkol

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 40
    30.7. 13:00 | Nová verze

    FireDragon je webový prohlížeč, doposud založený na Floorpu, jednom z forků Firefoxu s větším důrazem na ochranu soukromí a přizpůsobení uživatelského rozhraní. Spravuje ho člen komunity distribuce Garuda Linux. Nové vydání verze 13 opouští Floorp a přechází přímo na Firefox s patchi z LibreWolfu a vlastními úpravami. Dostupný je také na Flathubu.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    30.7. 05:44 | Zajímavý software

    picogame (GitHub) je malý 2D herní engine pro mikrokontroléry jako RP2040, čip uvnitř kapesní konzole Picopad. Hru napíšeš v Pythonu a vyzkoušíš ji v prohlížeči nebo desktopovém simulátoru. Až bude hotová, zkopíruješ ji na podporovanou desku. Na začátku nepotřebuješ C, sestavení firmwaru ani hardware.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    29.7. 19:22 | Nová verze

    Multiplatformní prohlížeč elektronických knih KOReader byl vydán ve verzi 2026.07 "Sailing Walrus". U PDF souborů s SMask lze vyčistit pozadí. Přibyla podpora Kobo v5 nebo základní podpora OPDS 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (5%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (23%)
    Celkem 2290 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Davinci Resolve Studio (Mainconcept Codec Plugin)

    10.6.2022 02:45 | Přečteno: 1939× | Linux | poslední úprava: 10.6.2022 08:58

    Možnost rozšíření encodovacích schopností placeného Davinci Resolve Studio (dále DRS) - NLE pod Linuxem o další encodéry(containery).

    Jak bylo zmíněno dříve, na rozdíl od verze DRS pod Windows nabízí verze pro Linux pro H.264/HEVC pouze encodéry postavené na NVENC(při využití GK NVIDIA). Jejich výhodou je vysoký výkon, nevýhodou může(nemusí) být kvalita/vlastnosti výstupu.

    Společnost Mainconcept, dlouhodobý dodavatel komerčních encodérů nabízí pro placenou verzi DRS svůj Codec Plugin for DaVinci Resolve Studio. Jde o sadu sw encodérů H.264/Mpeg-2/HEVC. Více v datasheetu.

    Pořízení je možné buď ve formě ročního předplatného (79US$/Y?) zahrnujícího podporu a aktualizace, či formou trvalé licence ($99) s omezenou podporou a aktualizacemi (jeden rok?). Podporovany jsou platformy Window 10 x64, MacOS, Linux (CentOS 6.4 64bit). Trochu neštastný se jevi způsob distribuce aktualizací formou žádosti o trial verzi (při přítomnosti existující licence se instalovaná trial verze má automaticky aktivovat na plnou).

    Vyzkoušel jsem (na Ubuntu Studio 22.04/DRS 18beta4) zatím jen letmo trial verzi (ve výstupu je logo Mainconceptu). SW encoder vytížil většinu jader (16) mého CPU. Uplatnění toto řešení najde patrně především tam kde technické/legální hledisko neumožní využít alternativu (např. export z DRS do bezeztrátového formátu a následný externí encoding FFmpeg).

    Pozn. Vzhledem k popularite FFmpeg-based řešení nabízí společnost Mainconcept pluginy i pro ně.

           

    Hodnocení: 75 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    18.6. 09:06 OscaVikubreuil
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Davinci Resolve Studio (Mainconcept Codec Plugin)
    That's an interesting point about the NVENC-only H.264/HEVC encoders in DaVinci Resolve Studio for Linux. While speed is great, output quality is key, especially when you're not trying to outrun Granny in a horror game and need your video to look polished. The Mainconcept plugin sounds like a solid alternative, offering more encoder options for those who prioritize flexibility and quality over pure hardware acceleration.

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.