Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
PEEKů (nebo POKE?)
POKE. PEEK je na čtení.
Tak u Highway encounteru byl nejhorší ten časový limit. Bylo třeba se včas vracet a nenechávat si ty pižďuchy hodně vzadu. Úplně nejlepší bylo dohrát to tak, aby mi na konci zbyl jeden rezervní život, v cíli se nechat zabít a tím jsem se vrátil k té hlavní figurce okamžitě, stačilo uvolnit zábranu a nechat dotlačit tu pyramidku do cíle. Trochu byl problém s tím, že když jsem jel s posledním životem, tak bylo důležité zařadit se přesně do dráhy, protože sebemenší vychýlení ze středu znamenalo že mě to někde upálilo. Jinak to bylo celkem jednoduché, až když bylo třeba umravnit třemi sudy těch pět létajících pichlavých koulí a do toho tam jezdily ty kachny a figurky z Člověče nezlob se! Tak tam mi chvíli trvalo než jsem se to naučil. Když se to dohraje, tak se ta figurka pak sama rozjede a jede přes několik mostů, okolo spousty 8bitových efektů a na konci čeká kámoš, jestli si to dobře pamatuju.
Je vidět, že vás minula éra šestnáctibitových počítačů Amiga a Atari ST. Já osobně nikdy nepovažoval PC s MS DOS/Windows za jejich legitimní nástupce a nepovažuji dodnes. Linux byl v tomto ohledu jednoznačná volba od dob 386 se 4 MB paměti.
No tyhle počítače právě byly v době kdy mě moc nezajímaly. Respektive kámoš na koleji vedle na pokoji měl Amigu 500 a na ní jsme mastili hry, to jo. Ale jak říkám, v té době mě počítače nezajímaly. To jsem raději chodil na Psí vojáky, Garáž, Lauru její tygry, Šanov, Už jsme doma, Plexis, ... poslouchal The Cure, Pixies, Siouxsie & the Banshees, Nico, Patti Smith, The Residents, Laurie Anderson, Joy Division, Sex pistols, Dead Kennedys... Dizzy Gilespie, Charlie Parker, Miles Davis, Art ensemble of Chicago, Laco Deczi... tak nakonec tohle všechno si rád pustím i dnes
Doposud jsem si totiž myslel že nejlépe jsou v tomto směru na tom Windows. Znal jsem totiž pouze Windows..Do kamene tesat..
Já bych to ještě malinko poopravil. Není pravda že bych znal jenom Windows, ale líbily se mi nejvíc. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale vzhled a ergonomie zobrazení, když se podívám na Gnome po instalaci se mi prostě nelíbí. Široká kostrbatá písmena, v Nautilu obří ikony, zkrátka pocit že ani na relativně velkém 20" monitoru není nic vidět. Jasně dá se to změnit, také jsem to udělal, ale BFU to prostě přestane používat. Já se teď o tom nebudu rozepisovat, to bude součástí dalšího textu co mám rozepsaný, takže asi tak...
jojo tohle znam, pekne jste to popsal, clovek postupne nahrazuje komercni prereklamovane a pomale aplikace freewarem az zjisti ze jedine co mu zbyva nahradit je ten windows, protoze na nem stejne pousti jenom mirandy, firefoxy, mirc, open-office a podobne :))
jinak mluvite mi z duse, kdyz jsem nekdy na stredni skole zkousel ruzne linuxove distribuce mel jsem take pocit ze mam nejak maly monitor, mozna to bylo tim ze jsem se vzdy setkal s KDE...proste vsude na me vykukovaly ruzne panely, nastaveni vsude nejaka tlacitka, nemluve o pomerne velkych panelech, ovladacich prvcich a fontech v default nastaveni, kdyz jsem poprve uvidel ubuntu s gnome taky jsem mel najednou pocit cistoty a prehlednosti ...tim ale nechci osocovat KDE, kdybych tenkrat byl mensi lama a vedel jak zmenit graficke tema, zmensit font, schovat pretlacitkovane panely a pouzivat treba dolphin misto konqueroru, tak bych si KDE urcite zamiloval ;)
Tiskni
Sdílej: