V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Při sledování mediálních výkřiků Standy Grosse a jeho party mě nic jiného nenapadá. ČSSD se chová jako totálně dezorientovaný člověk. Neustále něco vykřikuje, každý den mění názory. Jeden den tvrdí, že položí život za bezplatné zdravotnictví, druhý den zařazuje ošetření zubů mezi komerční připojištění. nejdříve plánuje milionářské daně a majetková přiznání, teď soupeří s ODS o to, kdo navrhne nižší daně. Když konečně přizná, že důchodový systém se řítí do záhuby a navrhne (aspoň) vyšší důraz na spoření občanů na důchod, tak za týden chce zrušit odečitatelné položky u penzijního spoření a životního pojištění.
Nechápu, jak někdo může ČSSD ještě věřit. Jde jim o to, udržet se u moci co nejdéle. Za každou cenu. Viz loňské pokusy o uplácení občanů. Tato vláda neumí vládnout, její kroky jsou chaotické a nekoncepční. Největším vysvobozením by bylo, kdyby co nejdříve padla. My potřebujeme vládu, která ví, co chce a je ochotna prosadit i nepopulární kroky. Ale kdyby dotřetice všeho zlého se dostali socialisté do vlády, tak to už je pomalu důvod přestěhovat se pryč.
Tiskni
Sdílej:
Klidne se vsadim, ze at to bude jakakoliv koalicni (kdy byla v tomhle state naposledy jednobarevna vlada? na to obdobi nehodlam vzpominat, ikdyz ho nepamatuju ), reforem zdravotnictvi, systemu penzijniho pojisteni, zavedeni Eura, schvaleni Evropske ustavy, apod. potrebnych veci, se nedockame.