Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Dnešní verze abíčka poskytuje workaround pro chybu v linksu. V šablonách links/lynx byly odstraněna javascriptová tlačítka pro vkládání formátovacích znaků. Dále jsem opravil nastavení blogu, kdy bylo možné zadat velikost stránky nula. Ve výpise příspěvků pak samozřejmě žádné příspěvky zobrazeny nebyly, přestože archiv tvrdil něco jiného.
Hlavní novinkou této verze ale je verzování. Napsal jsem si maličkou obdobu cvs. No, i to porovnání je nepatřičné. Prostě a jednoduše, abíčko si teď umí pamatovat jednotlivé revize dokumentů. Prozatím jsem to aplikoval na ovladače, až je odladím, budu to používat i jinde, například ve slovníku. Pak se úplně změní celý koncept vlastnictví objektů a kdokoliv bude moci editovat (skoro cokoliv). Prostě taková mala wikizace.
V tuto chvíli nemáte šanci zjistit změnu. Ukládání revizí se děje naprosto transparentně. Ještě jsem nenapsal funkci na zobrazování historie revizí a jednotlivých revizí. Nejdříve musím vymyslet URL pro tuto funkci. To URL by mělo být odlišné od běžných URL (http://www.abclinuxu.cz/drivers/show/3671), abych mohl snadno zakázat jeho indexování roboty. Máte návrhy?
Tiskni
Sdílej:
public VersionInfo commit(String document, String path, String user); public VersionedDocument load(String path, String version) throws VersionNotFoundException; public List getHistory(String path);jednu implementaci, ktera kazdou verzi ulozi jako radek jednoduche tabulky v databazi. A pak mam Factory, ktera vraci instanci Versioningu, pricemz se z konfiguraku inicializuje, aby pouzivala moji implementaci. Kdybych chtel, muzu napsat alternativni implementace treba pro CVS nebo RCS, kod by se nijak nezmenil, jen konfigurak. Nicmene tato implementace pres svou primitivnost mi postacuje. Diffy nepotrebuji (resp. by nebylo zcela jasne, jak je nasadit nad XML daty).