Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Zase jsem pokročil v zavádění lidsky příjemných URL. Nově jsem zkonvertoval staré zprávičky (bohužel jen algoritmicky - prvních šest slov. Ruční nastavení by zabralo pár dnů) a všech článků.
A teď něco k těm opravám. Po vyprázdnění cache se nezobrazovaly zprávičky, články, otázky atd., dokud neproběhlo další kolečko aktualizace cachovaných proměnných. Teď jsem tuto situaci ošetřil a po reinicializaci se spustí ihned aktualizace.
Editace sekce znamenala ztrátu typu této sekce. Například blogy, rubriky či faq mají svůj vlastní typ, podle kterého se řídí aplikace. Teď už si dávám pozor, abych typ náhodou nepřepsal, pokud to může vadit.
Na úrovni databáze jsem vytvořil index nad dvěma sloupečky tabulky čítač, do které se ukládá například počet přečtení článku. Zrychlení je spíše teoretické.
URL článků se nastavuje až při přesouvání ze zásobníku článků do některé rubriky, URL zpráviček až při schvalování. Důvodem je, aby titulek a URL si odpovídaly. Následné změny po zveřejnění už ale neřeším. Hierarchická URL se ukládají s malými písmeny. IMHO to vypadá lépe.
Jakou součást přípravy na offline cd jsem aktualizoval kód, který převádí URL s názvem serveru na absolutní URL bez serveru. Asi by se vám nelíbilo, kdyby při brouzdáním CD některé linky vedly na internet.
Opravil jsem i chybu 57, tedy částečnou nefunkčnost tlačítka Vše/Nic u vyhledávání. Konflikt mezi globální proměnnou a parametrem metody v JavaScriptu. A také chybu 61, díky níž bylo možné vícenásobně známkovat článek.
Tiskni
Sdílej: