Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Když jsem dokončil přesouvání FAQ, tak jsem se rovnou vrhnul i na články. Vytvořil jsem spousty nových rubrik a prošel starší články a snažil se je lépe zařadit. Pokud máte čas a chuť, prosím zkontrolujte to a pokud se vám něco nebude pozdávat, napište to sem do diskuse (URL plus návrh na jinou rubriku). Obecně jsem se snažil dávat přednost specifičtější rubrice (takže návod na mplayer neskončil v Návodech, ale v Multimediích). Brzy bude následovat vygenerování lidsky čitelných URL.
Tiskni
Sdílej:
Osobně si myslím, ze url by nemelo byt /clanky/navody/navod_na_mplayer, ale jenom /clanky/navod_na_mplayer. Pak by ten článek mohl být klidně ve dvou rubrikách a pritom by mělo jednoznačné URL.tim se ztrati vyhoda hierarchickych URL. Navic na prvni pohled na URL ziskas dalsi informaci podle rubriky, kam to je zarazeno.
Jo a az budu něco hledat, tak bych nerad premýšlel, jestli ti (Leošovi) prijde logičtější dát článek do jednoho nebo do druhého chlívku (kdyz evidentně patri do obou),Az budes neco hledat, pouzijes fulltext, ne?