abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 16:55 | Zajímavý software

    pico-usb-wifi je open source firmware pro Raspberry Pi Pico W, který jej promění v USB Wi-Fi adaptér. Po připojení k počítači se objeví jako zařízení USB CDC-NCM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 16:00 | IT novinky

    Americká společnost Google ze skupiny Alphabet bude muset podle nových požadavků Evropské unie umožnit společnosti OpenAI i dalším konkurentům v oblasti umělé inteligence (AI) a internetových vyhledávačů přístup ke svým službám. Ve svém rozhodnutí o tom včera informovala Evropská komise (EK). Opatření má zajistit dodržování pravidel, jejichž cílem je omezit v EU tržní sílu velkých technologických firem. Google s tím nesouhlasí.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:55 | Komunita

    Nové verze webových prohlížečů Chrome a Firefox jsou vydávány každé 4 týdny. Aktuální verze Chrome je 150. Aktuální verze Firefoxu je 152. V březnu bylo oznámeno, že od září přejde Chrome na dvoutýdenní cyklus vydávání verzí. To by znamenalo, že Chrome v číslování verzí Firefox brzy přeskočí. Vývojáři Firefoxu proto také od září přecházejí na dvoutýdenní cyklus vydávání verzí. :-)

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 00:22 | Zajímavý software

    Microsoft Comic Chat (Wikipedie), tj. grafický IRC klient z devadesátek, který převáděl konverzace na IRC do podoby komiksových panelů, a který zpopularizoval font Comic Sans, je dnešním dnem open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 19:55 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová verze 26.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 26.7 je Xenial Xenops. Přehled novinek v příspěvku na fóru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Na Seznam nepovolených internetových her (Wikipedie) se k 13. 7. 2026 dostala predikční platforma Polymarket.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 14:22 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 167 (pdf) a Hello World 30 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.22.0 grafického vývojového prostředí a platformy Gambas (Wikipedie) založené na interpretru programovacího jazyka Basic s rozšířením o objektově orientované programování. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    15.7. 20:22 | Komunita

    FreeBSD odstranilo poslední GPL kód ze základního systému. Konkrétně dpv, libdpv, libfigpar a dialog. Instalátor před čtyřmi lety přešel z dialogu na bsddialog.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    15.7. 15:22 | IT novinky

    Sociální síti 𝕏 (dříve Twitter) má dnes 20 let. Pro veřejnost byla zpřístupněna 15. července 2006.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (25%)
    Celkem 2154 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Novinka: Související dokumenty

    13.8.2006 11:08 | Přečteno: 828× | Abíčko | Výběrový blog | poslední úprava: 8.10.2006 21:11

    Mám pro vás novou funkci Abíčka - související dokumenty. Už nějakou dobu je u FAQ možnost vložit odkazy třeba na diskusi. Nicméně lidem chyběla informace, jakého typu ten odkaz je, tedy že je to odkaz na článek či diskusi apod. Raději jsem tuto funkci tedy zobecnil a přepsal od základu. Nyní tedy můžete přidávat související dokumenty nejen k FAQ, ale i k ovladačům a hardwaru.

    Ovládání je poměrně snadné. U položky je nová funkce Související dokumenty. Zde můžete vložit do formuláře URL, ať už do Abíčka či mimo něj. Systém sám detekuje typ odkazu a míří-li odkaz do Abíčka, sám doplní i název. Název je třeba vyplnit je pro externí linky, nebo nevyhovuje-li vám předvolený název. Máte také možnost zadat popis odkazu, ale klidně tuto část ignorujte, popis bude jen zřídkakdy užitečný. Na této stránce můžete dále odkazy mazat či upravovat.

    Dále Tomáš Pelka opravil chybu 74, chybějící validaci emailu při registraci. A já jsem zrušil automatickou volbu PDA šablony pro Plucker a prohlížeče na Windows CE, viz diskuse.

           

    Hodnocení: 89 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.