Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Celá položka R60 nejspíš v sekci IBM/Lenovo. Ale teď jsem o tom ještě přemýšlel a možná jsem to sem opravdu nenapsal. Vzhledem k existenci ThinkWiki mi to možná přišlo jako zbytečná práce. Možná je zbytečná práce dohledávat do někde v zálohách. Já napíšu nový a lepší záznam, jehož hlavním bodem bude stejně odkaz do ThinkWiki
Nicméně by určitě byla užitečná vlastnost mít seznam hw záznamů které jsem upravoval. Pokud by byla stránka se seznamem mého hw abych se mohl vracet, upravovat, doplňovat, přispělo by to ke kvalitě hw sekce. Věřím, že uživatelé by se o své záznamy starali víc pokud by je nemuseli složitě vyhledávat a procházet různé sekce aby vůbec zjistili zda ten záznam existuje.
Tiskni
Sdílej: