NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Č.j.: 41/2012-160-LEG/1 Dnem 19. 1. 2013 nabude účinnost novelizovaný zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním povozu), ve znění pozdějších předpisů, zákonem č. 297/2011 Sb., kterým byla do českého právního řádu transponována směrnice Evropského parlamentu a Rady č. 2006/126/ES, o řidičských průkazech, kterou je Česká republika vázána. Dále dochází k implementaci směrnice Komise 2011/94/EU, kterou se mění směrnice Evropského parlamentu a Rady č. 2006/126/ES o řidičských průkazech. ... Ke změnám došlo i u harmonizovaných kódů, kde se nově stanoví harmonizovaný kód 95 a 96 a dále byly odstraněny dva národní harmonizované kódy, a to 150 a 151.BTW, jednalo se o národní kód.
Auto používám na výlety s přítelkyní a známými a na cesty Praha <-> rodiče / tchýně apod. (150-250km daleko) s tím, že vozím další lidi, abych měl příspěvek na palivo a případně dobrý pokec po cestě. V Praze používám MHD (parkuju v práci na parkingu, abych zbytečně nezabíral místo u paneláků lidem, kteří jej skutečně potřebují). Takže volba pro auto byla myslím správná :).Aha. Tak to nestlačíš, to je fakt. Ale 15000km jen na výlety za rodinou za půl roku, to najezdíš docela dost.
Jinak si nějak ten skútr nedokážu představit. Mít něco ve sklepě je o hubu, protože všude, kde jsem doposud bydlel, byly sklepy pravidelně vykrádány. Aktuálně ani sklep nemáme + 4. patro bez výtahu. Zdar MaxTož s tímhle ti neporadím. Jak to chodí ve městech nevim. Je fakt že s tím jsou kupodivu problémy.
Tiskni
Sdílej: