Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Tiskni
Sdílej:
Č.j.: 41/2012-160-LEG/1 Dnem 19. 1. 2013 nabude účinnost novelizovaný zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním povozu), ve znění pozdějších předpisů, zákonem č. 297/2011 Sb., kterým byla do českého právního řádu transponována směrnice Evropského parlamentu a Rady č. 2006/126/ES, o řidičských průkazech, kterou je Česká republika vázána. Dále dochází k implementaci směrnice Komise 2011/94/EU, kterou se mění směrnice Evropského parlamentu a Rady č. 2006/126/ES o řidičských průkazech. ... Ke změnám došlo i u harmonizovaných kódů, kde se nově stanoví harmonizovaný kód 95 a 96 a dále byly odstraněny dva národní harmonizované kódy, a to 150 a 151.BTW, jednalo se o národní kód.
Auto používám na výlety s přítelkyní a známými a na cesty Praha <-> rodiče / tchýně apod. (150-250km daleko) s tím, že vozím další lidi, abych měl příspěvek na palivo a případně dobrý pokec po cestě. V Praze používám MHD (parkuju v práci na parkingu, abych zbytečně nezabíral místo u paneláků lidem, kteří jej skutečně potřebují). Takže volba pro auto byla myslím správná :).Aha. Tak to nestlačíš, to je fakt. Ale 15000km jen na výlety za rodinou za půl roku, to najezdíš docela dost.
Jinak si nějak ten skútr nedokážu představit. Mít něco ve sklepě je o hubu, protože všude, kde jsem doposud bydlel, byly sklepy pravidelně vykrádány. Aktuálně ani sklep nemáme + 4. patro bez výtahu. Zdar MaxTož s tímhle ti neporadím. Jak to chodí ve městech nevim. Je fakt že s tím jsou kupodivu problémy.