Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
účtoval si 70k CZK na měsíc
Jak dlouho jste ho u sebe nechali parazitovat?
find -name ".svn" -exec rm -rf {} ';'
Doporučuji přidat -prune
Nejde o to, jestli to nekoho zajima nebo ne. Mne to treba zajima. Ale nekoho takto ocernovat je celkem lacine. Co kdyz je to naopak a dotycny obvineny je nevinny? :)Tak tos mě fakt rozesmál. Než totiž někdo takto veřejně někoho zostudí, tak zpravidla dobře zvažuje co dělá. A na hroší kůže bohužel nic jiného než veřejné zostuzení neplatí.
Ok, buď se spolehnete na něčí profesionalitu, důvěřujete mu, nebo uslyšíte na něčí sliby a pak za to zaplatíte. Kde pak budete hledat chybu, když ten s lepší vizí neuspěje?
Frantu nedostanete. On se umi vylhat ze vseho. Sami nevite kdyz lze a kdy (pokud vubec) mluvi pravdu. Jako zabavnej kamarad byl fajn. Za tech 6 let co ho znam pouze pochybuju o tom, jestli umi vubec neco z toho co navykladal, krome pohadek jsem nikdy nic nevydel. (obcas jsem mel pocit ze je uplna lama a trpi nejakou dusevni nemoci)
Absolutne nechapu jak mohl ve Streamu byt dyl jak zkusebku, natoz nekolik let. Za to by jeho nadrizeni zaslouzili taky vyhazet.
A na soudy vubec nespolehejte. Pokud se nebude soudit primo Seznam nebo Stream, tak je to ztrata casu. Resil jsem podobny problem. Nutna investice cca 50-80k do pravniku a sance nejiste. Vsemu co se tu pise verim a veril bych i horsimu popisu situace.
Tiskni
Sdílej: