abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 21:55 | Komunita

    Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 21:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:22 | IT novinky

    Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    dnes 12:22 | IT novinky

    Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    dnes 04:33 | IT novinky

    Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 20:00 | Nová verze

    Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:33 | IT novinky

    Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    včera 15:33 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.7. 22:44 | Bezpečnostní upozornění

    NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    21.7. 21:00 | IT novinky

    Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (27%)
     (24%)
     (3%)
     (6%)
     (5%)
     (2%)
     (3%)
     (28%)
    Celkem 95 hlasů
     Komentářů: 13, poslední dnes 17:42
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek


    Vložit další komentář
    Petr Tomášek avatar 22.3.2014 09:37 Petr Tomášek | skóre: 39 | blog: Vejšplechty
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Turris - současně funkční wifi 5 GHz + 2.4 GHz
    On se Turris dá už pořídit bez toho spyware od CZNICu?
    multicult.fm | monokultura je zlo | welcome refugees!
    22.3.2014 11:43 Miriam | skóre: 3 | blog: zivot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Turris - současně funkční wifi 5 GHz + 2.4 GHz
    +1 CZ NIC to potopí
    Jendа avatar 22.3.2014 12:18 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Turris - současně funkční wifi 5 GHz + 2.4 GHz
    Ne.

    Naštěstí router se 128 MB RAM (samozřejmě to není tolik jako Turris) se už dá sehnat za nějakých 1400.
    limit_false avatar 22.3.2014 18:18 limit_false | skóre: 23 | blog: limit_false
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Turris - současně funkční wifi 5 GHz + 2.4 GHz
    Určitě se ptáš jako člověk, který si od svého ISP vyžádal všechny své data retention záznamy, prohlédl je a pak se zamyslel nad definicí spyware. A ještě k tomu něco udělal, aby zde data retention nebylo.

    P.S.: nedoporučuji používat DNS, TLD autoritativní servery logují dotazy, ze kterých lze dělat podobnou statistiku
    When people want prime order group, give them prime order group.
    Petr Tomášek avatar 23.3.2014 02:05 Petr Tomášek | skóre: 39 | blog: Vejšplechty
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Turris - současně funkční wifi 5 GHz + 2.4 GHz
    To, jeslit ISP shromažďují data nebo ne, ještě nedává NICu právo špehovat.
    multicult.fm | monokultura je zlo | welcome refugees!
    limit_false avatar 23.3.2014 02:50 limit_false | skóre: 23 | blog: limit_false
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Turris - současně funkční wifi 5 GHz + 2.4 GHz
    Data retention není opt-in. Data retention není ani opt-out. U Turrisu máš na výběr (navíc zběr dat je někde jinde než na levelu data retention, goto data).

    Story time: všechny routery co jsem koupil, mají známé exploity na roota v originálním firmware. Můj oblíbený je na Linksys WRT120N - nejlepší demonstrace, co znamená "ROP chain" a jak to funguje. Jedinou instrukcí se vynuluje admin password a zbytek článku se řeší jenom "drobnosti" jak vrátit stack do původní formy (obyčený shellcode by byl jednodušší, ale to je nuda).

    Ad koupené routery - kde to šlo, jsem je nahradil s openwrt/ddwrt. Populární Asus WL-500g mrznul a přehříval se (nepočítám bug s nafouknutým kondenzátorem v zdroji), když wifi byla nastavena na používaní TKIP a z Windowsů se kopírovalo něco přes SMB (důsledek malých paketů, ale oddebugování byla pruda). WRT-120n nefungoval správně s 802.1an, když se použilo WPA2.

    A jinak proč si vůbec myslíš, že když jednou nainstaluješ $SYSTEM (třeba openwrt), tak si automagicky v bezpečí? Jdi se podívat na local kernel exploit PoC, které dělá autor grsecurity jenom z čtení kernel patchů.
    When people want prime order group, give them prime order group.
    Rezza avatar 24.3.2014 15:45 Rezza | skóre: 25 | blog: rezza | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Turris - současně funkční wifi 5 GHz + 2.4 GHz
    Ten kdo podepsal smlouvu, ten mu to prava dal. Kdo nechce, nemusi.
    limit_false avatar 23.3.2014 02:09 limit_false | skóre: 23 | blog: limit_false
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Turris - současně funkční wifi 5 GHz + 2.4 GHz
    Tady máš něco na čtení, ať přístě neukazuješ svou nevědomost:

    A Taxonomy of Botnet Structures

    Detecting Hidden Anomalies in DNS Communication

    A co třeba rovnou zdrojáky?

    git clone https://gitlab.labs.nic.cz/turris/ucollect.git
    When people want prime order group, give them prime order group.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.