Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »este dodam Mac ma tu vyhodu ze kazda aplikacia ktoru hoc ktory vyvojar urobi musi byt schvalena Applom.. to je velka vyhodaTo platí i pro normální desktop. OS X aplikace? Myslel jsem, že jen pro iPhone (iPod, iPad) aplikace...
Tím se buď spustí průvodce instalací nebo se aplikace rovnou nainstaluje.Ne vždy vývojář připraví ikonku Applications (např. multiplatformní Namebench). V případě poklikání na ikonu programu v diskové image ten program pustíte, nenainstaluje se... výjimkou budiž zmíněný installer (pkg) (a Preference Panes)
Ani ten neexistující taskbar nevadí, člověk si rychle zvykne na nový způsob práce.nerozumim ...
<joke> nebo taky nema multitasking? :o) </joke>
ani aplikace běžící v prostředí X11 nijak nenarušují vzhled a fungují bezproblémověUh!
Ad pomalost: Na stejném stroji nikoli, na mnohem pomalejším. Konkrétně na notebooku s Athlonem L325 na 1,5 GHz a integrovaným Radeonem 3200. Gnome tam běží jako namydlený blesk a to včetně stínování, vlnění a podobných hovadin. Opravdu se to celé zdá mnohem rychlejší (třeba přepínání aplikací). Narážím tedy spíše na odezvu desktopu než celkový výkon.No ja nevim, mam doma mj. 5 let stary PowerBook a aplikace se tam prepinaji tak, ze proste Cmd + Tab preskacu na aplikaci, pustim a aplikace vyskoci
Tím drahým hardwarem myslím spíš to, že v dnešní době si kancelářský počítač včetně operačního systému pořídíte za 6 tisíc Kč, u Apple je cena 2,5-násobná.No tak jiste, Macy nejsou cilene na to, aby se jich koupilo 1000 do firmy a od rana do vecera na nich jel Outlook a Excel...
Jeden by řekl, že míchám hrušky s jabkama ale mimo EFI dost pochybuju, že v noteboocích zmíněných firem v cenovém pásmu 30-40k bude oproti Apple nějaký rozdíl v kvalitě/složení komponent.No rozdil bude podle me min. v kombinaci OS X & baterka MacBooku na jedne strane a nijak zvlast slusne se k baterce chovajici Linux a Windows a slabsi baterky na strane druhe. Myslim, ze Apple v tehle oblasti jeste porad vede. OS X je totiz az paranoidne ladeny, pokud jde o chovani k baterce. Vyhodou taky je, ze Apple presne vi, pro jaky HW to ma ladit. Me se hrozne libi naprosta primitivnost designu MacBooku. Naopak ty ThinkPady povazuju za skutecne vyjimecne osklive veci
Pravda je, že ten IPS displej dělá dost velkou část ceny toho iMacu což asi většině potencionálních zájemců nedojde....dokud na tom nevidi full HD film
Moc bych si přál aby Mac měl repozitáře jako Linux, takový nějaký Appstore pro desktop aplikace.Zkus MacPorts, je to neoficiální balíčkovací systém. Je tam většina obvyklého open-source software.
SELECT
. Co je fajn je, ze muzes spoustet aplikace tak, ze zmacknes jabko + mezernik a zacnes psat nazev, je to rychlejsi a pohodlnejsi jak dok.
Ted jeste kdyby se ten dok dal vypnout a dalo se poridit tiling WM s deseti plochama :(
Proste lepsi neni, je stejna.
Problem s pramapovanim nebo umistenim je akorat tehdy, kdyz prechazis mezi appli klavesnici a normalni, jinak to vubec nevadi.
Jak k cemu. Linuxove desktopy jsou obvykle v pohode. Linuxove notebooky je to co saje, bohuzel.
Ale treba zkouset vyvoj v haskellu na mac os je x fakt spatny napad, a s GNU nastroji to taky neni moc zhave.
vim ~/.emacs
Tiskni
Sdílej: