Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Podpora u Lenova tragedia isto nie je. Vcera mi dosla nova klavesnica, kedze ta stara zadrhavala. Sme prerabali dom a zrejme dostal az prilis velku davku prachu a ostatneho bordelu. :) Kazdopadne som vyplnil poziadavku na ich supporte niekedy o polnoci, na druhy den 13:02 mi volali, ale som si zabudol mobil, takze sa nedovolali. Na dalsi den o 9 rano mi volal kurier, ze je u mna za cca 15 minut a kedze som nic neobjednaval, tak som uz dako tusil, co to asi bude. Nova klavesnica uz caka len na namontovanie. A toto je uz druhykrat, bo prvy raz som to oblial kolou a ta dost lepila. :D Prvykrat preslo menej nez 24 hodin od mojej poziadavky az pokial dosla klavesnica ku mne. Ja s nimi mam maximalnu spokojnost. Avsak musim priznat, ze tu rychlost ma na svedomi aj NBD ( dalsi pracovny den) zaruka, ale zase si nemyslim, ze okrem casu, ako dlho clovek caka, su tam oproti mne nejake nevyhody.
Nainstaloval jsem binární blob pro WiFi kartu Broadcom a za chvíli bum, kernel panic, trocha smradu a WiFi už nebyla vidět První reklamace nic, všechno je v pořádku a chyba je v sedmičkovym driveru (na Debianu? WTF?!). Se známým ajťákem jsme ověřili že je chyba opravdu v HW a zničili BIOS (poprvý v jeho životě se nepovedlo flashovat, Google našel hromady chudáků s podobným problémem, záruka se na to vztahuje). Takže druhá reklamace, vyměněna celá deska, WiFi funguje! Ale asi jen pět minut, potom zase kernel panic a smrad. Třetí reklamace, od nich slušný náznak že si z nich nemám dělat prdel že je všechno OK.
Protože jsem měl zrovna šest měsíců od koupě netbooku a na reklamaci strávil víc času jak u mě doma, tak jsem koupil USB WiFi (nedávno upgrade na abgn) a je klid. Později jsem zjistil, že WiFi modul Broadcom je v pořádku, takže se na desce musela vypařit cesta.
Tiskni
Sdílej: