NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Podpora u Lenova tragedia isto nie je. Vcera mi dosla nova klavesnica, kedze ta stara zadrhavala. Sme prerabali dom a zrejme dostal az prilis velku davku prachu a ostatneho bordelu. :) Kazdopadne som vyplnil poziadavku na ich supporte niekedy o polnoci, na druhy den 13:02 mi volali, ale som si zabudol mobil, takze sa nedovolali. Na dalsi den o 9 rano mi volal kurier, ze je u mna za cca 15 minut a kedze som nic neobjednaval, tak som uz dako tusil, co to asi bude. Nova klavesnica uz caka len na namontovanie. A toto je uz druhykrat, bo prvy raz som to oblial kolou a ta dost lepila. :D Prvykrat preslo menej nez 24 hodin od mojej poziadavky az pokial dosla klavesnica ku mne. Ja s nimi mam maximalnu spokojnost. Avsak musim priznat, ze tu rychlost ma na svedomi aj NBD ( dalsi pracovny den) zaruka, ale zase si nemyslim, ze okrem casu, ako dlho clovek caka, su tam oproti mne nejake nevyhody.
Nainstaloval jsem binární blob pro WiFi kartu Broadcom a za chvíli bum, kernel panic, trocha smradu a WiFi už nebyla vidět První reklamace nic, všechno je v pořádku a chyba je v sedmičkovym driveru (na Debianu? WTF?!). Se známým ajťákem jsme ověřili že je chyba opravdu v HW a zničili BIOS (poprvý v jeho životě se nepovedlo flashovat, Google našel hromady chudáků s podobným problémem, záruka se na to vztahuje). Takže druhá reklamace, vyměněna celá deska, WiFi funguje! Ale asi jen pět minut, potom zase kernel panic a smrad. Třetí reklamace, od nich slušný náznak že si z nich nemám dělat prdel že je všechno OK.
Protože jsem měl zrovna šest měsíců od koupě netbooku a na reklamaci strávil víc času jak u mě doma, tak jsem koupil USB WiFi (nedávno upgrade na abgn) a je klid. Později jsem zjistil, že WiFi modul Broadcom je v pořádku, takže se na desce musela vypařit cesta.
Tiskni
Sdílej: