V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Tiskni
Sdílej:
U Windows mi vadí, že si myslí, že to co chci já, ví líp, než to vím já. U Mandrivy mi připadá podobný směr.
A teď konkrétní příklad. Nelíbí se mi průvodce vypalováním. Vložil jsem přepisovatelné CD. Už nevím podrobnosti, tak se omlouvám za nepřesnosti, ale co si vybavuji, pro formátování jsem ho musel odpojit, i když jsem ho před tím nepřipojoval. Po naformátování se mi automaticky spustil vypalovací soft, co si ho uzrupnul sám pro sebe. Kdybych používal MDK klikátka, asi bych byl spokojený, ale když já raději textové přikazy. V jakémkoliv Linuxu není nic neřešitelné a i tady stačilo upravit /etc/fstab a nějaký registr v Gnome. Takže to šlo, jak jsem chtěl, jenom to pěkně naštvalo.
Nechci Mandrivu pomlouvat, určitě má svůj okruh uživatelů. Mně samotnému moc pomohla, když jsem přecházel z Win. Zálohoval jsem si /etc, v grafických klikátkách provedl změnu a potom hledal změnu /etc proti záloze. Tím chci jenom říct, že co se někomu líbí, může jiného přimět k volbě jiné distribuce. Ale to je správně, nejsou neutrální, čímž pro své zákazníky dělají víc.
Už MDV 2006 taky sosam, mam pocit, že asi tu interntl. verzi - ale to jde přece updatovat a upravit k obrazu svému, ne? Teď už radši sosam dvd image, na rozdíl od předcháejících verzí.
Od MDV se chystám zkusmo trhnout, aspoň kvůli zvědavosti - třeba live cd Abc se mi líbilo (volbou vzhledu).