abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1989 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    1.2.2009 01:58 Chameleon | skóre: 21 | blog: bezbarve_zapisky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos
    Nebyla to taková ta hra, jak se tam pokaždé vypsala nějaká otázka na obrazovce, "hráč" odpověděl a jelo se na další otázku?
    /--OpenSUSE, prdel Linuxu.--\
    1.2.2009 02:38 YYY | skóre: 29 | blog: martinek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos
    Ne. To bude neco jineho.
    1.2.2009 04:12 deda.jabko | skóre: 23 | blog: blog co se jmenuje "každý den jinak" | za new york city dvakrát doleva a pak už se doptáte
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos
    vzpomenete si na hru, kterou jste hrali jako mali kluci a ktera vam utkvela v pameti
    manic miner!

    ...i kdyz flappy, nakamoto a starquake jsem mel asi radsi... ale co to komu dneska rekne...
    Asi před rokem se dostali hackeři na servry Debianu a ukradli jim zdrojové kódy.
    1.2.2009 11:14 qiRzT | skóre: 14 | blog: U_Marvina
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos

    Kupec z Honkongu :-)

    Důležité je vědět jak problém vyřešit, zbytek zvládne i cvičená opice...
    1.2.2009 12:37 Hrabosh | skóre: 26 | blog: HBlog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos
    +1 co jsem se u toho navztekal !
    To jsem psal já ... to není bordel, to je modulární!
    1.2.2009 15:25 marek_hb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos

    montezuma, drakonus a pak taková plošinovka s pračlověkem, kde si už nepamatuju, jak se jmenovala :(

    xxxs avatar 1.2.2009 15:53 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos
    praclovek mohol byt heretic.
    1.2.2009 16:01 marek_hb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos

    ne, to ne, - ještě vzpomínám - když musel jít přes vodu, tak musel někde najít holinky :)

    Konqui avatar 1.2.2009 16:04 Konqui | skóre: 18 | blog: Konqui | Rožnov pod Radhoštěm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos
    nebylo to UGH?
    Open/save dialogy z GTK+ jsou nejkřiklavější ukázkou toho nejdebilnějšího software, co vůbec může existovat.
    1.2.2009 16:10 marek_hb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos

    www.bestoldgames.net/eng/old-games/prehistorik.php možná to bylo tohle, ale nejsem si jistej

    Konqui avatar 1.2.2009 18:22 Konqui | skóre: 18 | blog: Konqui | Rožnov pod Radhoštěm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos
    Nejlepší pařba je CD-MAN
    Open/save dialogy z GTK+ jsou nejkřiklavější ukázkou toho nejdebilnějšího software, co vůbec může existovat.
    xxxs avatar 1.2.2009 18:29 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos
    ano, toto som myslel. sorry za mystifikaciu.
    rADOn avatar 2.2.2009 10:02 rADOn | skóre: 44 | blog: bloK | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: praclovek
    Prehistoric
    "2^24 comments ought to be enough for anyone" -- CmdrTaco
    1.2.2009 21:58 kirpike | skóre: 8 | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos

    Jé Nakamoto, to jsem hrál naposled včera ;-)

    Připletl se mi včera pod myš Medkovo simulátor, tak mi nedalo něco nepustit. Ale už mi to nějak nejde...

    vencour avatar 1.2.2009 08:51 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos

    Hmm, bejvávalo, Belegost, Barbarian, Hit od the Street, Incredible Time machine, to byly fláky ;-) ... na abandonware apod. nic nenajdeš?

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    1.2.2009 17:25 YYY | skóre: 29 | blog: martinek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos
    Bohuzel nic. Zkousel jsem ruzne ceske i zahranicni stranky a nikde nic.
    1.2.2009 18:21 alfonz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos

    Duna II :) a první UFO:)

    1.2.2009 18:22 YYY | skóre: 29 | blog: martinek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos
    Bohuzel to neni ono, ale jinak diky ;-)
    1.2.2009 20:43 Dušan Hokův | skóre: 43 | blog: Fedora a další...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos
    neni to diktator co byl i na osmibitech?
    2.2.2009 00:51 YYY | skóre: 29 | blog: martinek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos
    Ne, ten to take nebyl. Ale diky :-)
    2.2.2009 00:53 YYY | skóre: 29 | blog: martinek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos
    Hra by se dala pripodobnit trosku k tripleA, ale jsou tam ty ekonomicke aspekty, ktere jsem popsal v blogu.
    2.2.2009 07:49 petznaku | skóre: 11 | blog: lo0makovo_stesky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos

     jejejej, staré gamesy.. jedna mne ovlivnila tak, že od utleho veku pouzivam nick shodny s jejim jmenem... ach bože, jakou ta hra měla ATMOSFÉRU! .. to se dneska moc nevidí....

    2.2.2009 10:00 YYY | skóre: 29 | blog: martinek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos
    Presne tak. V jednoduchosti je sila ;-)
    2.2.2009 21:18 tdx
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos

    Vzhledem k tomu, že se identifikace dost pravděpodobně zatím nepovedla, tak mám pár otázek:

    1) Hra byla v angličtině?

    2) Ve které době se odehrávala (současnost, budoucnost)?

    3) Grafika byla vektorová? Ručně kreslená? Co vlastně zobrazovala?

    2.2.2009 21:20 tdx
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos

    A ještě:

    4) V jakém grafickém módu běžela (Hercules, CGA, EGA)?

    3.2.2009 04:24 YYY | skóre: 29 | blog: martinek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos
    4. Hercules to patrne nebyl, ale jestli cga nebo ega to uz z hlavy nevytahnu. Je to uz drahne let ;-)
    3.2.2009 04:27 YYY | skóre: 29 | blog: martinek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos
    1. Hra byla v cestine

    2. Dobu nelze jednoznacne urcit. Clovek tam operoval s vojaky, tanky a lodemi. Kdyz se na zvolenem uzemi postavil hrad(pevnost) tak z toho byl urcity benefit.

    3. Grafika byla patrne vektorova. Znazornovala hraci pole(fiktivni svet) a oddelovala jednotlive staty, ktere byly take ruzne barevne vysrafovane. Take se vzdy na danem statecku zobrazoval kolacovy graf znazornujici strukturu prumyslu(podniku) v dane lokalite.
    3.2.2009 12:00 petznaku | skóre: 11 | blog: lo0makovo_stesky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos

     kruci! ja mozna vim co myslis, ale na název si nevzpomenu... zkusim se kouknout doma do archivu vykopavek, jestli se tam nevali chuděra

    3.2.2009 18:47 YYY | skóre: 29 | blog: martinek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos
    Byl bych ti moc zavazan :-) Moje duse prahne po tom si to zahrat ;-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.