Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
vzpomenete si na hru, kterou jste hrali jako mali kluci a ktera vam utkvela v pametimanic miner! ...i kdyz flappy, nakamoto a starquake jsem mel asi radsi... ale co to komu dneska rekne...
Kupec z Honkongu
montezuma, drakonus a pak taková plošinovka s pračlověkem, kde si už nepamatuju, jak se jmenovala :(
www.bestoldgames.net/eng/old-games/prehistorik.php možná to bylo tohle, ale nejsem si jistej
Jé Nakamoto, to jsem hrál naposled včera
Připletl se mi včera pod myš Medkovo simulátor, tak mi nedalo něco nepustit. Ale už mi to nějak nejde...
Hmm, bejvávalo, Belegost, Barbarian, Hit od the Street, Incredible Time machine, to byly fláky ... na abandonware apod. nic nenajdeš?
Duna II :) a první UFO:)
jejejej, staré gamesy.. jedna mne ovlivnila tak, že od utleho veku pouzivam nick shodny s jejim jmenem... ach bože, jakou ta hra měla ATMOSFÉRU! .. to se dneska moc nevidí....
Vzhledem k tomu, že se identifikace dost pravděpodobně zatím nepovedla, tak mám pár otázek:
1) Hra byla v angličtině?
2) Ve které době se odehrávala (současnost, budoucnost)?
3) Grafika byla vektorová? Ručně kreslená? Co vlastně zobrazovala?
A ještě:
4) V jakém grafickém módu běžela (Hercules, CGA, EGA)?
kruci! ja mozna vim co myslis, ale na název si nevzpomenu... zkusim se kouknout doma do archivu vykopavek, jestli se tam nevali chuděra
Tiskni
Sdílej: