NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
$password = "bezpecneHeslo";Au.
; <?php exit(); ?>Aby se to nenechalo zobrazit při zadání správné adresy a to bez ohledu na konfiguraci serveru a další zákazy jinde. Volitelně můžeš před tenhle řádek přidat nějaké informace (verze) či posměšný vzkaz útočníkovi
Samozrejme pri rebootu je nutne zadat hesloCož je nepřípustné, pokud ten server má být spolehlivý a schopný se sám zotavit z poruch (např. když vypadne proud). Jinak z toho ssh agenta lze klíč vytáhnout stejně jako ze souboru. Je to jen o málo složitější (nestačí cat). Najdeš socket, připojíš se, požádáš, dostaneš. Výhodou agenta je, že klíč není rozšifrovaný na disku, ale jen v paměti. Zbytek je o unixových oprávněních souborů, resp. unix socketu. Takže to opravdu nastejno vyjde. Z poledu bezpečnosti. Ten zbytek je o pohodlí a konfiguračních možnostech, kde jednou se může hodit to a jindy ono.
Prave proto je pouzito ssh, aby byla komunikace bezpecna.Myslím třeba na zjišťování místa na disku by stačilo SNMP.
Jinak, jak v zaveru pisu, je lepsi pouzit prihlasovani klicem.No, ono je jedno, jestli má webserver přístup k heslu nebo k soukromému klíči. Obojí může být docela problém.
<?php echo $_SERVER['tajneheslo']; ?>
exec('ssh člověk@stroj příkaz');? Jinak - řeší nějak ta knihovna ověřování protistrany? Obávám se, že ne…
Tiskni
Sdílej: