Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
$password = "bezpecneHeslo";Au.
; <?php exit(); ?>Aby se to nenechalo zobrazit při zadání správné adresy a to bez ohledu na konfiguraci serveru a další zákazy jinde. Volitelně můžeš před tenhle řádek přidat nějaké informace (verze) či posměšný vzkaz útočníkovi
Samozrejme pri rebootu je nutne zadat hesloCož je nepřípustné, pokud ten server má být spolehlivý a schopný se sám zotavit z poruch (např. když vypadne proud). Jinak z toho ssh agenta lze klíč vytáhnout stejně jako ze souboru. Je to jen o málo složitější (nestačí cat). Najdeš socket, připojíš se, požádáš, dostaneš. Výhodou agenta je, že klíč není rozšifrovaný na disku, ale jen v paměti. Zbytek je o unixových oprávněních souborů, resp. unix socketu. Takže to opravdu nastejno vyjde. Z poledu bezpečnosti. Ten zbytek je o pohodlí a konfiguračních možnostech, kde jednou se může hodit to a jindy ono.
Prave proto je pouzito ssh, aby byla komunikace bezpecna.Myslím třeba na zjišťování místa na disku by stačilo SNMP.
Jinak, jak v zaveru pisu, je lepsi pouzit prihlasovani klicem.No, ono je jedno, jestli má webserver přístup k heslu nebo k soukromému klíči. Obojí může být docela problém.
<?php echo $_SERVER['tajneheslo']; ?>
exec('ssh člověk@stroj příkaz');? Jinak - řeší nějak ta knihovna ověřování protistrany? Obávám se, že ne…
Tiskni
Sdílej: