Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
$password = "bezpecneHeslo";Au.
; <?php exit(); ?>Aby se to nenechalo zobrazit při zadání správné adresy a to bez ohledu na konfiguraci serveru a další zákazy jinde. Volitelně můžeš před tenhle řádek přidat nějaké informace (verze) či posměšný vzkaz útočníkovi
Samozrejme pri rebootu je nutne zadat hesloCož je nepřípustné, pokud ten server má být spolehlivý a schopný se sám zotavit z poruch (např. když vypadne proud). Jinak z toho ssh agenta lze klíč vytáhnout stejně jako ze souboru. Je to jen o málo složitější (nestačí cat). Najdeš socket, připojíš se, požádáš, dostaneš. Výhodou agenta je, že klíč není rozšifrovaný na disku, ale jen v paměti. Zbytek je o unixových oprávněních souborů, resp. unix socketu. Takže to opravdu nastejno vyjde. Z poledu bezpečnosti. Ten zbytek je o pohodlí a konfiguračních možnostech, kde jednou se může hodit to a jindy ono.
Prave proto je pouzito ssh, aby byla komunikace bezpecna.Myslím třeba na zjišťování místa na disku by stačilo SNMP.
Jinak, jak v zaveru pisu, je lepsi pouzit prihlasovani klicem.No, ono je jedno, jestli má webserver přístup k heslu nebo k soukromému klíči. Obojí může být docela problém.
<?php echo $_SERVER['tajneheslo']; ?>
exec('ssh člověk@stroj příkaz');? Jinak - řeší nějak ta knihovna ověřování protistrany? Obávám se, že ne…
Tiskni
Sdílej: