Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Backup disk pripojim Rsyncnem Dam do antistat. obalu a do zeleznej skrinky na kluc,,,
teplota 25°C +/- 2°C relativní vlhkost 55% +/- 5%Viděl jsem i média z roku 2006, která byla problém přečíst po 2 letech. Proto se u některých istitucí, která média používají musí média pálit v 5-letých intervalech. To se týká třeba PACS archívu, kdy spousta dat je v OFF-line archívu právě na DVD. Sakra bydlím cca 20km od Dukovan, to by u nás to EMI pole bylo asi hodně vysoké.
Sakra bydlím cca 20km od Dukovan, to by u nás to EMI pole bylo asi hodně vysoké.Jakože EMI by bylo asi to poslední čím bych se v takové situaci v dané vzdálenosti k elektrárně zabýval.
Sakra bydlím cca 20km od Dukovan, to by u nás to EMI pole bylo asi hodně vysoké.To bych se nebál, přivést VVER k explozi vyžaduje opravdu hodně kreativity ze strany obsluhy... (jestli to vůbec nějak jde)
Snad by to uchladil.No co, tak by vytekl moderátor do kontejnmentu a rychlé neutrony palivo neštěpí.
Na youtube.com je kanál americké chemické cosi (board), kde vyšetřují havárie v chemické výrobě. Příčiny se v podstatě dají shrnout do několika skupin:
- Stres zaměstnanců (operátorů, dělníků) vyvolaný různými faktory: přepracovanost vyvolaná snížením počtu zaměstnanců; vyhrožování (pokud se to nestihne, nedostaneš zaplaceno) apod. Tedy vesměs ekonomický tlak.
- Zanedbaná údržba: opět ekonomický důvod, který se ale v případě problémů dost prodraží
- Nedodržení pracovního postupu a zanedbaná kontrola jeho dodržování: až zde lidský faktor -- odfláknutá práce na obou stranách, jak na straně pracovníka, tak na straně kontroly. Tomuto lze do jisté míry zabránit konstrukcí daného zařízení (odstavení založené na fyzikálním principu).
U těch jaderných havárií to bylo dost podobné, ovšem ekonomický tlak byl nahrazen tlakem politickým. V Sellafieldu byl obrovský tlak na výrobu plutonia pro Britskou atomovou bombu a prakticky vše tomu bylo podřízeno. Reaktory RBMK byli konstruovány jednak pro výrobu energie, ale také pro odebírání paliva za běhu reaktoru opět pro extrakci plutonia. V tom Černobylu to pak byl také tlak ekonomický, výstavba se měla stihnout co nejrychleji a tak se ten test, který měl být hotový před spuštěním dělal až za plného provozu a po příkazu udržet výkon.
Nakonec, je to logické a kdokoliv si na sobě může vyzkoušet jak efektivně pracuje v pohodě a klidu a jak pod tlakem. Většina lidí prostě dělá ve stresu (libovolném) více chyb (čest výjimkám).
No já jsem dělal jen nějaký vzorek, aby se mi to médium nerozletěloJo počkat. Já měl za to, že to je už image z disku. No jednoznačně už bych to médium do jednotky nestrkal, pokud to není výslovně nutné. Mohlo by to už také být naposledy.
a jak jsem se díval cca 10 souborů je zdravých a dalších 20 je poškozenýchNo ale tak důležitý je typ poškození. Pokud má 10 souborů na začátku 0d 0a tak bych to moc neřešil. Stejně se ty knihovny snaží většinou najít magickword a pak od toho teprve odečítají strukturu.
ale u některých souborů je již i EXIF.To vadí konkrétně čemu?
ddrescue
, nebo alespoň conv=noerror
. Jinak já bych se ho pokusil s 1x rychlostí celé přečíst a pak si hrál...
no zítra si půjčím starou DVD-ROM od PLEXTORu, která je jen Single-Speed. To jen proto, aby to dd neroztočilo na plný kotel a médium by se mohlo rozletět.Jo a
eject
má parametr -x
.
Tiskni
Sdílej: