abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:00 | IT novinky

    Počítačová hra Knytt napsaná v Multimedia Fusion 2 byla vydána před 20 lety. Při této příležitosti byl dnes představen moderní port (YouTube) této plošinovky na současné operační systémy pod názvem Knytt Classic. Je zdarma k dispozici na Steamu a GOG.com.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:00 | IT novinky

    Americká technologická společnost Meta Platforms představila nový model umělé inteligence (AI) Muse Glimmer. Model je menší než přední modely AI od konkurence a má běžet přímo na počítačích uživatelů. Meta model zpřístupní jako open source, tedy otevřený software. Nový model je navržen tak, aby zvládal takzvané agentní úkoly na počítačích se spotřebitelskou grafickou kartou. Klade si tak za cíl uspokojit poptávku po systémech AI, které běží přímo na zařízeních uživatelů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 12:11 | Pozvánky

    V pátek 28. srpna 2026 se v pražském Karlíně uskuteční již osmý Mobilní Hackday. Akce začne v 10:00 a potrvá až do večera. Setkání proběhne v prostorách SUSE Linux, s.r.o. na adrese Křižíkova 148/34, Praha 8 – Karlín. Nejbližší zastávkou je Křižíkova, kam se lze dostat tramvají i metrem. Na programu budou například novinky z posledních měsíců, možnosti, jak si zjednodušit práci s LLM/AI, a také nová linuxová distribuce BengalOS, včetně … více »

    David Heidelberg | Komentářů: 0
    9.8. 17:22 | Nová verze

    Jakub Vrána vydal Adminer ve verzi 6.0.0 s více než 130 změnami: "Většina změn vznikla s asistencí Claude Opus 5. Někteří lidi se bojí, že AI asistence může kód zamořit technickým dluhem. To je jistě pravda, pokud vývojář všechny změny bezduše odbouchne Enterem. Ale pokud si pořádně projde plán, vyjedná v něm změny a pak totéž udělá i s vygenerovaným kódem, kvalita kódu stoupne a technický dluh naopak klesne. Je to jako párové programování s

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    9.8. 12:44 | Nová verze

    Sam Aaron vydal novou major verzi 5.0.0 aplikace Sonic Pi (Wikipedie) určené také pro výuku programování pomocí skládání hudby. Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.8. 04:44 | IT novinky

    U příležitosti 30. výročí vydání počítačové hry Quake byla vydána nová epizoda s názvem Dawn of the Machine (Steam).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    7.8. 16:00 | Bezpečnostní upozornění

    Vládní CERT upozorňuje (𝕏) na sérii bezpečnostních záplat (CVSS 9.9) v produktech Cisco řešících kritické zranitelnosti umožňující obejití autentizace, eskalaci oprávnění, vzdálené spuštění kódu a odepření služby. Úspěšné zneužití může útočníkům umožnit získat neoprávněný přístup k dotčeným systémům, kompromitovat zařízení Cisco Catalyst SD-WAN a Cisco IOS XE, spustit libovolný kód, zpřístupnit citlivé informace nebo narušit dostupnost postižených systémů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    7.8. 15:33 | IT novinky

    Soud v americkém státě Nové Mexiko ve čtvrtek nařídil internetové společnosti Meta Platforms zaplatit 567 milionů dolarů (téměř 12 miliard Kč) za újmy, které její platformy působí mladým lidem. S přihlédnutím k dřívějšímu verdiktu tak má společnost celkem zaplatit 942 milionů dolarů, což je malý zlomek jejího ročního výnosu, který loni činil 60 miliard dolarů. Čtvrteční verdikt firmě také nařizuje, aby změnila způsob, jakým její

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    7.8. 12:44 | Humor

    Mark Russinovich (CTO v Microsoft Azure) se na LinkedIn pochlubil svým projektem MS Paint Doom napsaným pomocí Claude. Hru Doom umožňuje hrát v programu Malování (Microsoft Paint). Malování funguje jako monitor. Herní engine (ViZDoom) běží na pozadí a každý vykreslený snímek hry vkládá automaticky přes schránku (clipboard) do Malování.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    6.8. 08:00 | IT novinky

    Platformy ChatGPT i Roblox by mohly být zařazeny na seznam mimořádně velkých on-line platforem nebo internetových vyhledávačů, na něž se vztahují zvláštní podmínky podle nařízení o digitálních službách (DSA). Vzhledem k tomu, že ChatGPT i Roblox oznámily počet uživatelů nad prahovou hodnotou DSA, je toto označení „rozhodně možné“ a mohlo by „přijít dříve či později“. On-line platformy a vyhledávače zařazené na seznamy DSA musejí

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (6%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (23%)
    Celkem 2364 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Česká reprezentace - fotbal

    7.9.2010 22:38 | Přečteno: 1344× | ostatni | poslední úprava: 8.9.2010 12:14

    Když naše reprezentace se tak nádherně ukázala v kvalifikaci na MS v JAR , tak jsem byl naším fotbalem tak znechucen, že jsem se zařekl, že se na ty naše lamery nebudu dívat. No a dnes jsem nevydržel, a díval jsem se na tu hrůzu zase.

    Poté co jsem slyšel v televizi jak jsme připraveni, že všichni klíčoví reprezentanti jsou již v pořádku a mohou hrát. S napětím jsem sledoval jak se to bude vyvíjet a doufal jsem, že to dopade dobře.

    To byl můj velký omyl, nedalo se na to vůbec dívat, po I. poločase jsem si šel raději hrát s firmwarem pro DVB/S receiver. Občas jsem přepnul a stále jsem nevěřil svým očím ... stále jsme prohrávali 0:1 s LITVOU. Nebyla k vidění žádná gólová šance, byl to jen samý plebs.

    Jsem velice zvědav jak toto budou naši milionářští reprezentanti omlouvat. že byl míč moc kulatý a nedalo se do něj trefit a ostatní hovadiny co naplat CZ reprezentace opět prohrála po velice slabém výkonu. Co naplat, že prvních 10-20 minut byl nějaký tlak vidět, ale fotbal se hraje na 90 min.

    Osobně si myslím, kdyby trenér dal šanci mladíkům a vykašlal se na tyto primadony, pak by nějaká šance byla.

    Sledoval jste to také někdo?        

    Hodnocení: 45 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    7.9.2010 22:43 jyrki | skóre: 22 | blog: JKR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká reprezentace - fotbal
    Ne, fotbal mě nebere obecně. "Ty fauly....."
    We don't need no education...Asi potřebuješ, použil si dvakrát zápor * Registrovaný uživatel Linux #245559.
    7.9.2010 23:29 skrat
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká reprezentace - fotbal
    Fandit se musí pořád, né jenom, když jsme ve finále.

    Proto jsem koukal, fandil a pevně věřil do poslední minuty prodloužení :-(

    Stejně tak věřím, že někdy trochu pochopím linux :-)
    gtz avatar 7.9.2010 23:36 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká reprezentace - fotbal
    tatrmani ... pak se půjdou po fotbale ožrat a pozítří se bude psát v novinách jak válí někde venku v lize mistrů.
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    =^..^= AmigaPower® avatar 7.9.2010 23:39 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká reprezentace - fotbal
    Ale hovno, vidíš to moc jednoduše...
    gtz avatar 8.9.2010 00:03 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká reprezentace - fotbal
    za pár dnů bude slyšet jak Baroš a Rosický někde válí a dávají hafo gólů :) a u nás nic
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    =^..^= AmigaPower® avatar 8.9.2010 00:35 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká reprezentace - fotbal
    Viz ta špína z Itálie... (Nedvěd) :-D
    gtz avatar 8.9.2010 07:05 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká reprezentace - fotbal
    Nedvěd je pan fotbalista, jistě toho dokázal více než Ti dva. Nedvěd sám kritizoval celou repre a jak to dopadlo? Nemohl nic změnit k lepšímu tak raději odešel.
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    =^..^= AmigaPower® avatar 8.9.2010 10:35 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká reprezentace - fotbal
    hahaha, po tom co dostal svý vééélký angažmá jsem neviděl jedinej zápas reprezentace, kde by nehrál podprůměrně. (když se teda náhodou dostavil) $_$
    =^..^= AmigaPower® avatar 7.9.2010 23:37 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká reprezentace - fotbal
    sledoval, ale neřešim to...
    Beetljuice avatar 8.9.2010 00:14 Beetljuice | skóre: 26 | blog: BeetljuiceBlog | Bílina
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká reprezentace - fotbal
    Tat tak, prvních 10min možná. Bolely z toho oči. A poté co Litva dala gól, jí stačilo pouze bránit šestnáctku, což se jí velice dobře dařilo, nehledě na neschopnost našich hráčů cokoliv smysluplně zakončit. Už jsem to komentoval jinde "byl to okresní přebor" a to hráčům okresního přeboru křivdím.

    PS: Nejsem zarytý fotbalový fanoušek a to ani antifanoušek ...... jen jsem doufal, že se mohlo po těch několika blamážích něco změnit/zlomit a že budu koukat na alespoň pěkný fotbal ... bohužel :-(
    Aj dont spík ÍÍngliš :-(
    gtz avatar 8.9.2010 07:04 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká reprezentace - fotbal
    Ano, já jsem si myslel, že to bude pěkný fotbal, nebyl.
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    8.9.2010 07:43 Robo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká reprezentace - fotbal
    MS v Australii? Nemas na mysli MS v Juhoafrickej republike, ktore boli teraz v lete? Inak Slovensko vyhralo v Rusku a ma zatial 2 vytazstva :-)
    8.9.2010 08:19 Tomáš | skóre: 31 | blog: Tomik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká reprezentace - fotbal
    Ve slovenštině se píše vÝtězství s tvrdým y?
    vencour avatar 8.9.2010 09:52 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká reprezentace - fotbal

    Ked je vydrene, tak asi ozaj ;-)

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    8.9.2010 17:32 Robo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká reprezentace - fotbal
    mas pravdu nepise ;-)
    gtz avatar 8.9.2010 12:12 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká reprezentace - fotbal
    Jo, myslel nějak jsem to domotal
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    8.9.2010 11:35 hruskin | skóre: 3 | blog: martaskuv_blogisek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká reprezentace - fotbal
    Jsem velice zvědav jak toto budou naši milionářští reprezentanti omlouvat.
    Vyloženě "miluju" tyhle bolševický kecy, co je Ti do toho kolik berou. Někdy se nedaří, přijdou porážky viz. Francie. Je třeba si uvědomit, že zlatá generace je pryč a už nemáme kvalitu na to přehrát kdekoho, když zaleze v 11 lidech a úporně brání. Ostatně i za dob největší slávy naší reprezentace jsme měli s mužstvy tohoto typu problémy, ale dokázali jsme většinu utkání vyhrát.
    Když naše reprezentace se tak nádherně ukázala v kvalifikaci na MS v Austrálii, tak jsem byl naším fotbalem tak znechucen, že jsem se zařekl, že se na ty naše lamery nebudu dívat
    Jo a kdyby postoupili, hopsal bys na někde na náměstí, nebo řval někde v hospodě. Klasický "fanoušek". Jinak MS bylo v JAR.
    |🇵🇸 avatar 8.9.2010 12:00 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká reprezentace - fotbal
    Hádám, že spíš se na tu repre kašle (nevím jak ve fotbale, ale v hokeji byly ty omluvenky vypovídající). BTW ti Francouzi taky začli stávkovat a pak rovnou jeli dom.

    OT Tohle mě dostalo.

    Jo a MS se v Austrálii sice pořádalo, ale jen do 20 let, a to v letech 1981 a 1993.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    8.9.2010 11:36 luu
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká reprezentace - fotbal
    Ta kvalifikace na MS světa v Australii měla probíhat kdy?
    =^..^= AmigaPower® avatar 8.9.2010 11:52 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká reprezentace - fotbal
    LOL! :-D prej v Austrálii :-D
    gtz avatar 8.9.2010 12:13 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká reprezentace - fotbal
    Opraveno, upsal jsem se :) to se Ti nikdy nestalo, že jsi myslel na jedno a psal jsi druhé :)
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    =^..^= AmigaPower® avatar 8.9.2010 12:29 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká reprezentace - fotbal
    Tak hlavně nemysli na něco jinýho při nasedání do letadla do Rakouska :-D
    gtz avatar 8.9.2010 13:25 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká reprezentace - fotbal
    Díval jsem se zrovna na nějaký dokument z Austrálie a psal ten blog a nějak se mi to spojilo.
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.