Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.
Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].
V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.
Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.
Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Prostě o všem o linuxu o životě o práci atd.
http://getcm.thebronasium.com/?device=u8815Předpokladem pro nový systém je to, že musíme mít odemčený bootloader (nejlépe oficiální cestou), aby se předešlo restartům pro 3G, provedený root a instalované recovery.
Doporučuji použít Openrecovery http://goo.im/devs/OpenRecovery/u8815Nutností je instalovat nové gapps stripped, které řeší nějaké další věci kolem googlu, jsou menší než gapps.modular.mini. U těchto gapps se musí některé věci doinstalovat z marketu, aby vše chodilo jak má. To je daň za menší balíček (oficiální gapps obshují spoustu věcí, které nejsou s G300 compatibilní).
Gapps http://android.thebronasium.com/Na G300 lze instalovat jak tyto porty tak i starší verzi ICS (ICS B922 SLIM.
http://www.htcmania.com/showthread.php?t=519072popř. i oficální verzi B961
http://consumer.huawei.com/en/mobile-phones/support/downloads/detail/u8815-en.htm?id=18122) U verze B952 nepřicházíme o root a o recovery, ale oficiální B961 přeplácne jak root tak i recovery (tedy se to pak musí udělat znovu).
http://g300.thebronasium.com/
Stažení níže - rozbalení standardního UPDATE.APP https://github.com/JoeyJiao/split_updata.pl Spuštění : ./split_updata.pl UPDATE.APPDostaneme to co obsahuje UPDATE.APP, některé části IMG, lze připojit klasicky přes
mount, popř, přes windows nástroje.
Celý návod je k dispozici na XDA http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2315547Utility Pro instalaci a nějakou tu zálohu lze použít buď qtABD, popř. lze použít nějaký tool - velice slušný je Apk-multi-tools, popř.lze použít Android Kitchen Android-kitchen
Na níže uvedené stránce jsou všechny nástroje pro vývoj celkem pohromadě, doporučuji přečíst.
http://en.miui.com/thread-5592-1-1.html
postačí v menu recovery udělat celou zálohu, v TWRP lze zazálohovat i apps, ale jen aplikace lze zazálohovat jak přes QtADb popř. si přes App2zip (stažení na marketu) nechat vygenerovat svůj update.zip, který se dá flashnout přes recovery.
Dobře poslouží také ADB-backup, ta aplikace řeší hodně věcí které by se řešily samostatně, aplikace je dostupná i pro Linux.
Lze i jít tak, že si vytvoříme vlastní flashovací .zip, apps-zip, kde jen upravíme nějaké věci a dohrajeme co je potřeba.
U tohoto zipu se instaluje vše přes recovery tedy čistá instalace - Pozor musíme upravit popis instalace v updater-scriptu. V každém případě pro ty kdo neví co dělají ať raději použijí App2zip, který zálohuje appk včetně nastavení.
Upozornění 1: - každý kdo toto provádí provádí na své riziko s možností poškození telefonu - brick, popř. je zcela jasné, že když nějaká romka bude mít latence apod. tak se bude muset instalovat zpět záloha nebo romka, která je zcela funkční.
Upozornění 2: - některé modely G300 obsahují HYNIX paměti, kdy použitím nesprávné verze ROM nebo CWM může telefon prostě umřít. Pokud máte root romky, nainstalovaný nějaký terminál tak postaří ke zjistění následující:
su cat /sys/class/block/mmcblk0/device/namePokud dostaneme
SJS00M tak, by mělo být vše v pořádku, ale když dostaneme xinyh tak dávat veliký pozor a flashovat jen to co je bezpečné.
Tiskni
Sdílej:
No u nás je celkem hodně špatný signál pro kooperanty TM a signál pro DATA hodně kolísá. No přepíná se to furt mezi 3G/2G. Myslel jsem, že je to romkou, ale když jsem se na to díval přes starší telefon tak tam mi ta úroveň kolísala taky.
No když jsem se díval na diskuse ohledně WIFI AP na modacu tak Dazz tam někde psal, že sám nevím kde je zakopaný pes, ale snad to dá.
bootloaderunlock Vyplní se údaje a do mailu ti dojde kod, přes který se dá bootloader ofiko odemknout. Jakmile máš bootloader odemčený můžeš v klid naflashovat recovery a jinou custom romku. Recovery ti umožní nahrávat data z zipů (ve kterých jsou právě ty custom romky), jde z něj zálohovat a obnovovat celý telefon. Pozor jakmile odemčeš BL tak do telefonu musíš nahrát aktuální verzi klidně přes update.app nebo cm přes zip. Root - aby jsi měl právo ke změně souborů které nevidíš, dtto. změny úložiště instalace ad-bloků (AdAway). Ideální postup při odemčení je, že odemčeš BL neoficiálně, nacpeš tam recovery - třeba poslední verzi CWM uděláš backup, odemčeš bootloader a nahraješ zpět zálohu. Každá CM romka již obsahuje root., Ale Amigo napřed si něco o tom přečti než budeš dělat experimenty
odemčený bootloaderCM romky mají problém s 2G/3G přepínáním a na vině je neoficiální odemčení. Proto se BL odemyká ofiko a nejsou pak s tím žádné problémy.
fastboot oem get-bootinfo -> zjistí zda je BL odemčen/zamčen fastboot oem unlock "tvůj-kód" -> odemčení BL fastboot flash recovery recovery.img -> flashnutí recovery