Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
snažil jsem se v tom záznamu zdůraznit, že bych rád věděl, k jakým datům se mobil připojilNj, jenže když by tohle O2 zase sbírala, tak někdo jiný zase napíše naštvaný blogpost jak O2 šmíruje uživatele. Nejde sledovat vznik interface a pustit tam tcpdump? (já sniffoval jenom wifi a dost mě to nepotěšilo)
Aktivace mobilního tarifu za jednotky B nebo kB (stále nevím, kolik to bylo a kam) je dost přísná forma zpoplatnění.Ano. A ještě k tomu i při přepočtu na MB to vyjde strašně draho (29 Kč za 30 MB FUP, ne?). Přejdi k jinému operátorovi.
(Tady pořád nejde editovat? Ty jojo.)A to je dobře, protože jinak by někdo změnil smysl komentáře a ti co na něj reagovali by byli za debily. Možná by se mohl povolit append.
Jak víš, tak poplatek se nepočítá při útratě na lince nad 100 Kč.Jasně. A takovou útratu mám za rok, ne za měsíc. (+ teda 70 za VoIP za celou rodinu, pokud se to počítá do toho, tak by to už skoro šlo)
Kaktus nemá poplatek za SIM protože není opravdový virtuální operátor, ale je to převlečený T-mobile.Who cares?
tedy jestli se jim "náhodou" nerozpadají sessions a nemusí čas od času zaúčtovat těch 100 kiloT-Mobile několik hodin vydrží určitě (nesmí se handoverovat, třeba z vlaku to moc nefunguje), rekord mám asi tři dny, pak jsem to sestřelil. Kaktus má tutéž infrastrukturu.
No a háčkem T-Mobilu je hlídání roční spotřeby.Furt je to míň než kolik zaplatím u Odorika jenom za poplatek za SIM.
Ono na data funguje taky mobil.czS dobitím 200 Kč každý měsíc nebo každý půlrok a internetem nepoužitelným ani na Jabber? Děkuji nechci.
Velká trojka má v dnešní době podle mne smysl jenom pro neomezená volání, t.j. pro lidi, kteří reálně protelefonují více než 4,5 hodiny (nejlevnější flat se dá sehnat kolem 400 Kč)
To už je ale nějaká vyjedná cena, ne? Momentálně např. T-Mobile ve svém ceníku nabízí flat rate za 900 Kč měsíčně (750 Kč při úpisu na dva roky), zatímco virtuál používající jejich síť za 499 Kč…
T-Mobile používá infrastrukturu O2Fakt? Alespoň BTS se navenek tváří že jsou separé a HLR nejspíš taky (nebo alespoň jinak nastavené -- konkrétně nepoužívají COMP128v2 a umí A5/3).
10:22:34 [Světlana, Operátor péče o zákazníka] Je mi to líto, ale to jsou právě kolegové specialisté. Telefonické spojení na ně není. 10:23:14 [Jmeno ] Ale telefon jiste maji; jsou prece jen v O2.Telefon na ně fakt není. I my (poruchy korporátů) jsme jim museli věci posílat mailem, či přes interní troubleticket aplikaci.
zkusila na svoje číslo zavolat z jiného mobilu a zvedl to úplně cizí muž z jiného konce republiky a už by docela naštvaný že mu pořád někdo cizí volá a posílá SMSTo je zajímavé, a to byla jeho nová SIMka, nebo má i jiné číslo?
Tiskni
Sdílej: