plwm je nový, poměrně minimalistický správce oken pro X11. Podporuje dynamické dláždění okny, plochy, pravidla pro okna atd. Zvláštností je, že je napsaný v logickém programovacím jazyce Prolog. Používá implementaci SWI-Prolog.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.
Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
snažil jsem se v tom záznamu zdůraznit, že bych rád věděl, k jakým datům se mobil připojilNj, jenže když by tohle O2 zase sbírala, tak někdo jiný zase napíše naštvaný blogpost jak O2 šmíruje uživatele. Nejde sledovat vznik interface a pustit tam tcpdump? (já sniffoval jenom wifi a dost mě to nepotěšilo)
Aktivace mobilního tarifu za jednotky B nebo kB (stále nevím, kolik to bylo a kam) je dost přísná forma zpoplatnění.Ano. A ještě k tomu i při přepočtu na MB to vyjde strašně draho (29 Kč za 30 MB FUP, ne?). Přejdi k jinému operátorovi.
(Tady pořád nejde editovat? Ty jojo.)A to je dobře, protože jinak by někdo změnil smysl komentáře a ti co na něj reagovali by byli za debily. Možná by se mohl povolit append.
Jak víš, tak poplatek se nepočítá při útratě na lince nad 100 Kč.Jasně. A takovou útratu mám za rok, ne za měsíc. (+ teda 70 za VoIP za celou rodinu, pokud se to počítá do toho, tak by to už skoro šlo)
Kaktus nemá poplatek za SIM protože není opravdový virtuální operátor, ale je to převlečený T-mobile.Who cares?
tedy jestli se jim "náhodou" nerozpadají sessions a nemusí čas od času zaúčtovat těch 100 kiloT-Mobile několik hodin vydrží určitě (nesmí se handoverovat, třeba z vlaku to moc nefunguje), rekord mám asi tři dny, pak jsem to sestřelil. Kaktus má tutéž infrastrukturu.
No a háčkem T-Mobilu je hlídání roční spotřeby.Furt je to míň než kolik zaplatím u Odorika jenom za poplatek za SIM.
Ono na data funguje taky mobil.czS dobitím 200 Kč každý měsíc nebo každý půlrok a internetem nepoužitelným ani na Jabber? Děkuji nechci.
Velká trojka má v dnešní době podle mne smysl jenom pro neomezená volání, t.j. pro lidi, kteří reálně protelefonují více než 4,5 hodiny (nejlevnější flat se dá sehnat kolem 400 Kč)
To už je ale nějaká vyjedná cena, ne? Momentálně např. T-Mobile ve svém ceníku nabízí flat rate za 900 Kč měsíčně (750 Kč při úpisu na dva roky), zatímco virtuál používající jejich síť za 499 Kč…
T-Mobile používá infrastrukturu O2Fakt? Alespoň BTS se navenek tváří že jsou separé a HLR nejspíš taky (nebo alespoň jinak nastavené -- konkrétně nepoužívají COMP128v2 a umí A5/3).
10:22:34 [Světlana, Operátor péče o zákazníka] Je mi to líto, ale to jsou právě kolegové specialisté. Telefonické spojení na ně není. 10:23:14 [Jmeno ] Ale telefon jiste maji; jsou prece jen v O2.Telefon na ně fakt není. I my (poruchy korporátů) jsme jim museli věci posílat mailem, či přes interní troubleticket aplikaci.
zkusila na svoje číslo zavolat z jiného mobilu a zvedl to úplně cizí muž z jiného konce republiky a už by docela naštvaný že mu pořád někdo cizí volá a posílá SMSTo je zajímavé, a to byla jeho nová SIMka, nebo má i jiné číslo?
Tiskni
Sdílej: