Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Tohle znáš? O objektu, struktuře a gotu.Ehh, to je zas ptákovina. Zas se někdo potřebuje cítit na výši nad ostatními. Někteří k tomuto účelu využívají svou znalost dizajn paternů a entrprajs Javy, jiní zase zalost embedded přístupu. U někoho, kdo pracuje s embedded mě tenhle postoj trochu zamrzel, čekal bych u těhle lidí větší nadhled...
Už se ti někdy stalo že se ti nevešel program do Arduina?Stalo a nikdy za to nemohlo použití objektů. Jinak tohle je argument jako prase. Už se ti někdy stalo že se ti nevešel program do arduina? Tak bys měl používat všude assembler, i když píšeš na desktopu, protože všechno je zlo a všichni jsou neschopní, jen já vím jak na to.
Už se ti někdy stalo že se ti nevešel program do Arduina?To, že někdo nerozumí objektům, resp. jak fungují pod kapotou, a v důsledku toho je nemůže úspěšně použít pro embedded, není úplně důvod, proč by na tom ostatní museli být nutně stejně.
Ale raději začnu s nějakým skutečně objektovým jazykem, asi C++.
Chtěl jsem napsat, že jste si naběhl na vidle, protože za tohle vás místní vyznavači zásady "žádný jazyk, který používá víc než deset lidí, nemůže být dost cool" rozcupují na kousky. Ale jak vidím, už je pozdě. Tak příjemnou zábavu… :-)
Chtěl jsem napsat, že jste si naběhl na vidle, protože za tohle vás místní vyznavači zásady "žádný jazyk, který používá víc než deset lidí, nemůže být dost cool" rozcupují na kousky. Ale jak vidím, už je pozdě. Tak příjemnou zábavu…Ono hlavně C++ není skutečně objektový jazyk ani omylem. Objekty jsou tam naroubované jak rakovina na C.
"žádný jazyk, který používá víc než deset lidí, nemůže být dost cool"Hlavně žádný jazyk není skutečně objektový
Ale raději začnu s nějakým skutečně objektovým jazykem, asi C++C++ má svoje výhody, zejména práce s kolekcemi (až na odporné STL API). Na druhou stranu i spoustu nevýhod, jako komplexní pravidla (rule of five), pomalá kompilace, nutnost dávat implementaci do hlavičkových souborů, neexistující ABI, ... Obvykle je to tak, že než já vyšperkuju třídu v C++, tak v C už mám dávno implementaci hotovou
Hele on zije
Pozorní čtenáři si jistě všimli zvláštní konstrukce strdup ("") v konstruktoru. Typický C programátor nechce zbytečně plýtvat cykly CPU, takže by napsal self->name = NULL. Což je možné, ale potom je potřeba to všech metod třídy naprogramovat kód pro obsluhu NULL. Použití strdup vede na jednodušší kód bez zbytečných podmínek. A jednodušší kód je lepší, než ten komplikovaný.No, je pravda, že použít
strdup("")
na inicializace řetězce dělá věci jedodušší, nicméně osobně bych raději udělal nějaký chytrý wrapper (možná by stačilo i makro), který obsahuje test na NULL (něco jako realloc()
, ale pro řetězce), protože mít na haldě spousty pidiřetězců velkých jeden byte mi případá jako velmi neelegantní řešení.
A i když test na NULL je podmínka a tudíž skok, ve výsledku se přeloži jako jedna instrukce, zatímco ten kód, který následuje při dealokaci objektu z haldy, bude určitě obsahovat mnohem více skoků (například kvůli implementaci scelování) a navíc sahání do paměti, která nemusí být zrovna nacachované.
Tiskni
Sdílej: